elektroniczny Ph -metr co o nim myslicie

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

jakub91
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 22 wrz 2008, 20:13
Lokalizacja: Ostrowiec świętokrzyski

elektroniczny Ph -metr co o nim myslicie

Post autor: jakub91 » 26 lis 2008, 18:59

witam
co myslicie o tym ph metrze
http://www.allegro.pl/item486580565_ph_ ... asowa.html

moze ktos posiada podobny...prosze o opinie

dziękuje:)

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 26 lis 2008, 19:42

Wiele ludzi na tym forum posiada elektroniczne tzw. "długopisowe" ph-metry i są z nich zadowoleni. Ale czy posiadają akurat ten model?

Użyj opcji "Szukaj" bo o takich ph-metrach było już na tym forum pisane.

MarcinR
junior
junior
Posty: 33
Rejestracja: 29 gru 2004, 09:44
Imie i Nazwisko: Marcin Ryszka
Miejsce zamieszkania/miasto/: Tworków k/Raciborza
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Post autor: MarcinR » 26 lis 2008, 21:52

CraNcH^MS pisze:
Użyj opcji "Szukaj" bo o takich ph-metrach było już na tym forum pisane.
Częściowo nie zgadzam się Michał, funkcja "szukaj" nie działa jak powinna... :evil:

El-tee
senior
senior
Posty: 132
Rejestracja: 21 lis 2007, 19:59
Imie i Nazwisko: Paweł Cholaś
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kowalowice
Lokalizacja: Kowalowice

Post autor: El-tee » 26 lis 2008, 22:39

Mam podobny pehametr.
Na początku działał ok ale po jakim czasie zaczęły się schody.
Inne ph przy 30 stopniach a inne przy 20 stopniach ponoć należy go co jakiś czas kalibrować ale co ma kalibracja do zmiany stopni na termometrze?

Awatar użytkownika
myslu
junior
junior
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2008, 16:51
Imie i Nazwisko: Bartosz Mysłowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Szczecin
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: myslu » 27 lis 2008, 12:53

Temperatura ma spore znaczenie, szczególnie przy kalibracji. Na odczynnikach kalibracyjnych są podane wartości jakie powinien pokazać pHmetr przy poszczególnych wariantach temperaturowych.

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 27 lis 2008, 18:06


Awatar użytkownika
enzo
junior
junior
Posty: 86
Rejestracja: 20 wrz 2008, 15:46
Imie i Nazwisko: Artur Kawecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: lublin
Kontaktowanie:

Post autor: enzo » 29 lis 2008, 22:44

Mialem podobny dzialal poprawnie przez pare dni nastepnie "oszalal" pokazywal zakres od 6,5-7,2 nie mogac sie zatrzymac na zadnej wartosci, zminilem go na Lajona z polska elektroda, dodam ze moj byl chinszczyzna wiec szczerze nie polecam dla mnie to starta kasy

styban
junior
junior
Posty: 74
Rejestracja: 07 lut 2007, 22:03
Lokalizacja: Odolanów

Post autor: styban » 30 lis 2008, 12:30

Mam podobny ph-metr i ten działa poprawnie pod warunkiem, że jest dobrze skalibrowany (w podobnej temp w jakiej pracuje), ma dobre zasilanie ( dobre baterie), oraz co najistotniejsze działa z dala od jakichkolwiek pól elektromagnetycznych, tzn z dala od magnesów, gniazdek elektrycznych, przewodów ,pokryw oświetleniowych itp. Wtedy faktycznie "szaleje".

Awatar użytkownika
asroma
senior
senior
Posty: 119
Rejestracja: 10 lis 2007, 14:25
Imie i Nazwisko: Robert Busiek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skarżysko-Kamienna
Lokalizacja: Skarzysko-Kamienna
Kontaktowanie:

Post autor: asroma » 06 sty 2009, 15:58

może ktoś używa tego - proszę o opinie - http://www.allegro.pl/item520861510_ph_ ... odzie.html

Awatar użytkownika
Deszczowatwarz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 524
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:13
Imie i Nazwisko: Rafał Mamątow
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ostrołęka
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Post autor: Deszczowatwarz » 06 sty 2009, 21:36

Osobiście polecam polską firmę Tomar, pH metr może nie natańszy, może nie wygląda jak seryjna produkcja ponieważ to ręczna robota na dostępnych na polskim rynku podzespołach, ale używam go prawie 2 lata, po 1 roku zaczął wysiadać wyświetlacz kreseczka po kreseczce aż do momentu w którym musiałem się domyslać wyniku, zadzwoniłem do producenta powiedziałem że urządzenie zostało kilka razy w pomieszczeniu o dużej wilgotności, człowiek spytał tylko kiedy zakupiony i kazał wysłać, po tygodniu miałem pHmetr spowrotem , działajacy jak nowy i działa do tej pory , nie zostawiam go już przy akwariach. powiem tylko że próbowałem go suszyć itp. i nic nie pomagało.
A serwis jest zawsze najważniejszy w każdej dziedzinie. :)

stary
junior
junior
Posty: 35
Rejestracja: 03 mar 2007, 06:47
Kontaktowanie:

Post autor: stary » 06 sty 2009, 23:11

asroma pisze:może ktoś używa tego - proszę o opinie - http://www.allegro.pl/item520861510_ph_ ... odzie.html
Witajcie.Mam ten ph-metr od jakiegoś czasu niestety nie mogę zbyt dużo powiedzieć o dokładności bo w komplecie nie ma płynu kalibracyjnego a obiecany do dziś nie dotarł.Skalibrowałem go na podstawie testu kropelkowego więc trochę jakby na oko.Zamówię jutro płyn i napiszę Tobie wtedy więcej.

stary
junior
junior
Posty: 35
Rejestracja: 03 mar 2007, 06:47
Kontaktowanie:

Post autor: stary » 08 lut 2009, 11:18

Ph metr już skalibrowany i przetestowany.Uwagi:wystarczy że w pobliżu przewodu zasilającego włączy się zasilanie innego odbiornika (w moim przypadku diody o b. małym poborze prądu) wskazanie zmienia się o ok. 0,2. Po usunięciu z pobliża innych przewodów jest ok. ale trzeba było poprowadzić osobne zasilanie.Po tym zabiegu wskazania prawidłowe.Jak ktoś chce kupić w.w. urządzenie po tym opisie- zapraszam :).Dodam gratis płyn kalibrujący.Link z pierwszego postu już nieczynny,chodzi o ten ph metr http://www.allegro.pl/item539976400_ph_ ... odzie.html

Awatar użytkownika
Anawa
junior
junior
Posty: 35
Rejestracja: 02 sie 2008, 09:18
Imie i Nazwisko: Ewa Kulik
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: Anawa » 25 lut 2009, 09:58

asroma pisze:może ktoś używa tego - proszę o opinie - http://www.allegro.pl/item520861510_ph_ ... odzie.html
Nie polecam tego ph metru. Sama go kupiłam bo wydawało mi się że będzie wygodny w użyciu jeśli cały czas będzie mi pokazywał wartość ph. Jednak prawdą jest to że wystarczy że jest blisko pokrywy, przewodów i natychmiast szaleje i pokazuje naprawdę dziwne wartości. U mnie pokazywał ph na poziomie 7,8 co było oczywistą bzdurą bo mierząc innym testem wychodziło mi 6,8 - 6,9 i to się zgadzało.

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości