czy tak ma być no2

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

ralfik
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 20 lip 2008, 22:00
Lokalizacja: wałbrzych

czy tak ma być no2

Post autor: ralfik » 28 wrz 2008, 18:02

witam założyłem 8 dni temu akwarium 375litrów dwa filtry jeden zewnętrzny biologiczny jbl 250 i drugi mechaniczny wewnętrzny temp 28 stopni parametry wody

ph-6,5 korygowane co2
gh-9
kh-7
no2-0,3mg

i moje pytanie czy no2 jest wysokie ponieważ zbiornik jest zbyt swierzy czy moze byc inna przyczyna tego i co mam zrobic by zejsc do zera z no2 czy podmieniac wode w jakich ilosciach

prosze o podpowiedz dzieki pozdrawiam

Proszę pisać posty staranniej z uwzględnieniem pl-znaczków. Moderator.

andzio65
senior
senior
Posty: 109
Rejestracja: 21 wrz 2008, 02:58
Imie i Nazwisko: Andrzej Ansilewski
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: andzio65 » 28 wrz 2008, 18:23

To normalne zjawisko na nowym zbiorniku. Tragedii jeszcze nie ma, ale trzeba to monitorować codziennie.
Podmieniaj wodę, w takiej ilości, aby już więcej nie rosły NO2.
Zastosuj jakiś preparat - starter - z bakteriami nitryfikacyjnymy, dostępne w zoologiach, jeśli chcesz dojrzewanie przyspieszyć.
Ile masz ryb i jekiej wielkości a tym baniaczku?

ralfik
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 20 lip 2008, 22:00
Lokalizacja: wałbrzych

Post autor: ralfik » 28 wrz 2008, 18:27

w osobnym akwarium mam paletki 6szt które zamierzam w puscic do tego akwarium ale jeszcze bede czekał a w tym swierzym pływa 15 neonek i kirysek dodam ze neonkom nic nie jest

andzio65
senior
senior
Posty: 109
Rejestracja: 21 wrz 2008, 02:58
Imie i Nazwisko: Andrzej Ansilewski
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: andzio65 » 28 wrz 2008, 18:42

To bardzo dobrze.
Zrób jak pisałem wyżej. Nie wpuszczaj palet na razie dopóki NO2 nie znikną. Na filtrze musi narosnąć flora bakteryjna.
Zbiornik z paletami masz długo, czy to kwarantanna?
Jeśli to akwarium z paletami jest "stare", a masz tam filtr, to możesz go wyjąć wkład i przepłukać trochę w nowym zbiorniku. W ten sposób przeniesiesz osad bakteri nitryfikacyjnych i przyspieszysz dojrzewanie zbiornika.(oczywiście bez przesady z tym płukaniem).
Absolutnie konieczny warunek, aby tak zrobić to w baniaczku z paletami nie możesz mieć ŻADNYCH CHORÓB, a palety są zdrowe. Inaczej zaszczepisz przy okazji choróbsko.
Kiedy zniknie NO2 to ja bym wpuszczał ryby stopniowo, powiedzmy po 2 szt i przerwa 1-2 dni, jeśli NO2 nie będzie to następne itd,
Ostrożnie z karmieniem dopóki zbiornik nie dojrzeje.

ralfik
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 20 lip 2008, 22:00
Lokalizacja: wałbrzych

Post autor: ralfik » 28 wrz 2008, 19:08

akwarium które pływają palety to stare akwarium wiec mają narazie gdzie pływac narazie dodam preparaty z akwarystycznego jak pisałes i poidmienie wode oczywiscie nie całą :) dzieki za podpowiedzi naprawde dzieki

andzio65
senior
senior
Posty: 109
Rejestracja: 21 wrz 2008, 02:58
Imie i Nazwisko: Andrzej Ansilewski
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: andzio65 » 28 wrz 2008, 20:04

Powodzenia

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości