Ilość wody z RO ?

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

misiek_sw
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 221
Rejestracja: 12 kwie 2008, 17:20
Lokalizacja: wieliczka

Ilość wody z RO ?

Post autor: misiek_sw » 23 kwie 2008, 21:00

Mianowicie drodzy forumowicze, jutro już będzie mój filterek RO.
I ILE NA PIERWSZY RZUT WODY Z RO
akwarium 220 litrów ph 7,8 twrdość 20
i czy ma jakieś znaczenie że w akwa, był dawany kwas ?

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 23 kwie 2008, 22:32

i teraz masz zagadkę - ile będzie wynosić twardość po 2 tygodniach jak dziennie będziesz zmieniał 10 litrów wody ;)

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 23 kwie 2008, 23:47

misiek_sw postawiłeś tak pytanie, że nie wiem jak odpowiedzieć, mogę jedynie się domyślać...hmmm

Jeśli chcesz uzyskać konkretną wartość twardości wody możesz skorzystać z kalkulatorów, które to obliczają ilość wody z kranu i RO potrzebne do "stworzenia" wody o interesujących Cię parametrach. Jak będziesz miał kłopoty ze znalezieniem napisz na PW wyślę Ci taki programik.

Ja dla paletek i skalarów mieszam wodę o parametrach parametrach TWO=6, TWW=2 (wg wskazań testów Zooleka).

Polecam Ci, abyś dla twoich rybek (myślę że masz paletki) mieszał wodę w jakiej były trzymane w hodowli i nie zmieniał wody radykalnie w 100%, tylko podmieniaj co tydzień 30% akwarium aż woda w Twoim baniaku powoli dojdzie do interesujących Cię parametrów.

Polecam poczytać coś na sieci o TWW, TWO i Ph wody.

marek732
junior
junior
Posty: 69
Rejestracja: 31 sty 2005, 21:25
Imie i Nazwisko: Marek Kochaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marek732 » 03 maja 2008, 20:55

Polecam Ci, abyś dla twoich rybek (myślę że masz paletki) mieszał wodę w jakiej były trzymane w hodowli i nie zmieniał wody radykalnie w 100%, tylko podmieniaj co tydzień 30% akwarium aż woda w Twoim baniaku powoli dojdzie do interesujących Cię parametrów.

Polecam poczytać coś na sieci o TWW, TWO i Ph wody.
Zgadzam się z przedmówcą. i dodam, powoli zmieniaj ten stan. A jako ciekawostkę dodam, z wodą z r-o możesz zrobić co chcesz. Tj. ph czy two jak i tww będą zależeć jak im podasz. Ale nie śpiesz się. W tym wypadku cierpliwość będzie nagrodzona.
Pozdrawiam marek

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości