parametry wody w akwa i ro prosze o opinie

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 10 sie 2007, 13:51

_TOM_ pisze:O czym koledzy moi rozmawiacie :?: Gdzie macie info o przerybieniu :?: Skąd ten pomysł i ten problem wyimaginowany ze zbyt dużą obsadą :?: :wink:
Koledze o wodzie piszę, a wy o ... przerybieniu :shock: :?:
My tak między sobą ;) :D ... obok tematu. Co do przerybienia to podciągnąłem pod to Twoje zdanie: "albo posprzątaj dobrze w baniaku, w filtrach, moze odmul dno, albo pozbądź się jedengo dyska" :D
Nikt o przerybieniu tu nie pisał poza birdasem, poczytajcie uważnie, buźka :wink: ma znaczenie.
Ok ... zbyt nadgorliwie potraktowałem to co piszesz :)
Jak nie ma przerybienia to ok ... :)
Co do normy to Krzychu przy maluchach można nawet 20 litrów zastosować na twarz, a przy 17-19cm parce to ja mniej niż 50 litrów na pysk bym nie radził. Normę trzeba elastycznie brać pod włos, bo paletka paletce nie równa :wink:
Z tym zgadzam się w 100%.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 10 sie 2007, 14:04

Moja sugestia pozbycia się jednego dyska dotyczyła problemu zmniejszenia NO3 i był to ostatni z wariantów zaproponowany jak zmniejszyć NO3 w jego baniaku. Ostatnia opcja z wymienionych i w dodatku z przymróżeniem oka podana. O przerybieniu nie było mowy.
Choć jeden dysk mniej to zawsze mniej przemiany materii, odchodów, mniej trzeba żarełka, czyli jak najbardziej mniej NO3 się robi, czyli nie z przerybienia ta propozycja wynikała.
No i najważniejsze, gdy to pisałem nie było ani słowa jak duże jest te 9 dysków, mogły to być teoretycznie prawdziwe 19cm samce paltki z 17cm samiczkami :mrgreen: a wtedy o przerybieniu już bym pisał na serio :P

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 10 sie 2007, 14:24

Ok ... spokojnie można wrócić do tematu parametrów wody. Pozostałe Twoje wskazówki odnośnie udziału wody z RO, sposobu zakwaszania jest ok.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2007, 18:09 przez birdas, łącznie zmieniany 1 raz.

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 10 sie 2007, 14:26

birdas pisze:
_TOM_ pisze:O czym koledzy moi rozmawiacie :?: Gdzie macie info o przerybieniu :?: Skąd ten pomysł i ten problem wyimaginowany ze zbyt dużą obsadą :?: :wink:
Koledze o wodzie piszę, a wy o ... przerybieniu :shock: :?:
My tak między sobą ;) :D ... obok tematu.
No widzisz Marcin, człowiek chce sobie pogadać i mu nie dają :)
Tomek, nie opowiadaj co miałeś kiedyś (ja miałem gupiki w słoiku, pewnie jak prawie każdy z nas), tylko opowiedz jakie z tego wyciągnąłeś wnioski i co masz teraz... a także co niebawem będziesz miał!
Puściłem farbę? :)

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 10 sie 2007, 18:04

Spoko, luzik i cicho sza :wink: koledzy, bo śmiecimy na maxa.
Marcin jak to 'reszta rad' :?: popraw na 'wszystkie' natychmiast :P bo inaczej masakra :!:

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 10 sie 2007, 18:10

_TOM_ pisze: Marcin jak to 'reszta rad' :?: popraw na 'wszystkie' natychmiast :P bo inaczej masakra :!:
Zrobiłem po swojemu ;)

dastin
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 26 sty 2007, 21:57
Lokalizacja: bełchatów
Kontaktowanie:

Post autor: dastin » 10 sie 2007, 22:40

a moze kupic drugi kubelem tetratec 1200 i takze go puscic jako biologiczny? i jeszcze jedno 5szt jest polek 4 azjatki na jaki poziom najlepiej zejsc z parametrami bardziej zalezy mi zeby cos wyszlo z azjatek ale juz widze ze jeden marlboro i nie kwapi sie ze wzrostem.ostatnio przeszedlem na wielkosciowo wieksze zarcie dla moich podopiecznych i dostaja kryl i spiruline na zmiane czasami serce kupuje gotowe mrozonki a serce dosyc mocno jest zmielone i niechetnie juz je jedza widze ze wola cos wiekszego pojadac.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 10 sie 2007, 22:52

Dawaj siekane serducho i dżdżownice skoro lubią duże kawałki, u mnie podbnie jest, drobnego pokarmu moje dyski nie ruszają, a za tymi wymienionymi dwoma się uganiają, może Twoje też będą.

Drugi kubełek nie zaszkodzi, zdublowana filtracja jest bardzo dobrym pomysłem w akwariach ozdobnych.
Tylko co Ty chcesz tym osiągnąć? Bo było o PH i NO3, a drugi kubełek ani PH ani NO3 nie zmieni.

A co do pytania o parametry to PH około 6 uważam byłoby dobre, TWW będzie wtedy 0, ale to wymaga kwasu byś z PH 7.5 i TWW 4 zszedł do PH 6.

dastin
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 26 sty 2007, 21:57
Lokalizacja: bełchatów
Kontaktowanie:

Post autor: dastin » 10 sie 2007, 23:54

bylem dzis po kwas ale marne wiadomosci dopiero bedzie za 2tyg wiec czas uzbroic sie wcierpliwosc. a co do drugiego kubelka jako biologiczny to myslalem ze zbije lub ustabilizuje no3 bo czasami skacze mi do 40 jeszcze jedno pytanie przy zalozeniu ze podmiany robil bym tylko woda z RO jakich uzdatniej wody musial bym uzywac co proponujecie jakie preparaty z zabienicami tez mam problem slabo rosna.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 11 sie 2007, 05:11

Facet jak nie zaczniesz pisać po polsku to niedługo będziesz mógł konsultować się z TOMem na priv'a. Przeanalizowałem kilka ostatnich Twoich postów i w każdym to samo. Błędy, brak znaków interpuncyjnych, brak pl-znaczków, a nie piszesz zza granicy. Weź się za siebie bo się tego czytać nie da :(

dastin
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 26 sty 2007, 21:57
Lokalizacja: bełchatów
Kontaktowanie:

Post autor: dastin » 11 sie 2007, 22:24

nie wiedziałem że dyslektycy maja wstęp wzbroniony na to forum i sami napieracie o uzupełnienie profilu wiec proszę się zwracać po imieniu.
pozdrawiam

dastin
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 26 sty 2007, 21:57
Lokalizacja: bełchatów
Kontaktowanie:

Post autor: dastin » 12 sie 2007, 22:16

mam jeszcze jedno pytanko. jakiego środka mogę dodawać do wody w ramach uzdatniania wody z powodu dolewek samej RO do akwa.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 12 sie 2007, 22:32

Sera Mineral, hydro mineral AquaArt, Planta Gainer PRO Hydro Mineral, Preis Mineral itp. itd.

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 15 sie 2007, 11:19

birdas pisze:... Planta Gainer PRO Hydro Mineral ...
Jak już ta sprawa jest tu poruszana, to proszę o poradę w zakresie dawek stosowania tego preparatu.
Pytam dlatego, że inne preparaty/nawozy Planta Gainer stosujemy w znacznie zmniejszonej dawce niż podaje producent, a jak to jest w przypadku Planta Gainer PRO Hydro Mineral? Dopiero go zamówiłem i nie chcę popełnić błędu :)

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 16 sie 2007, 00:02

Dastin, posłuchaj. Nie gorączkuj się z tymi błędami tylko patrz zanim klikniesz wyślij, bo program zmodernizowano i dla leniwych sam podkreśla błędy, wystarczy popatrzyć i sprawa załatwiona.
Kolejna rzecz to Twoje postępowanie. Jeśli dobrze zrozumiałem lejesz RO i dobrze, póki co możesz lać czyste bez domieszek kranówki. Pozwoli Ci to zbić jeszcze twardości i nie bój się tego, wtedy pH będzie posłuszne jak baranek, będziesz je mógł kontrolować tylko dzięki dodawaniu do podmian odpowiedniej ilości kranówki, robię tak od lat i się sprawdziło. Natomiast nie rozumiem jednego, po co lejesz raz na dwa miesiące 50% kranówki?? Pytam, bo jeśli parametry Twojej wody w kranie są podobne jak u wielu nas, czyli woda twarda, to po podmianie na tę kranówkę sprawiasz, że Twoje wartości kranówki wlewasz do akwa i uzyskujesz mniej więcej ich połowę wartości. Czyli jeśli wypracujesz sobie przez te dwa miesiące wodę w akwa o wartościach Two 5 a Tww 2, a kranówka ma wartości np. Two 20, Tww 10 to po tej nic nie wnoszącej podmianie kranówki zaśmiecasz sobie znowu wodę w akwa do poziomu mniej więcej Two 12 i Tww 6 i cała Twoja praca idzie na marne i zaczynasz zabawę na nowo, znowu pH jest nie stabilne. Podaruj to sobie i zastosuj może trochę większą podmianę tygodniową a osiągniesz dużo lepszy efekt.
Co do palet to nie przesadzaj, jak dla mnie masz lekkie niedorybienie, tyle wody się marnuje...
Jak dla mnie, przy tak młodych rybach i karmieniu ich tylko krylem i spiruliną to na wielkoludy one nie wyrosną, nie ma siły, poza tym przy tak młodych rybach to trochę za rzadko je karmisz, one powinny jeść cały dzień ale mniejszymi porcjami a co najważniejsze dużo bardziej urozmaiconymi pokarmami.
Co do teorii pH względem azjatek i ryb krajowych to trochę przesadziliście, co to ma wspólnego??
Co do uzdatniania wody RO to nieodzowne, by dodać minerały dla ryb i roślin, żelazo do każdej podmiany, inaczej wykończysz każdą roślinę, bo zgnije z głodu.
Dlaczego stosujesz mniejsze dawki Planty?? Nie ma potrzeby, one i tak są już zminimalizowane...
Skoro masz sporą warstwę żwiru, nie piszesz więc nie wiemy, postaraj się ją częściej odmulać, bo tam dzieją się takie rzeczy, które podnoszą Ci NO3 choć większe podmiany powinny to zredukować, pod warunkiem że ten parametr w Twojej kranówce też ma wartość zero.
Twardości wody po wyjściu z filtra RO SĄ NIEMIERZALNE!!!! Więc jeśli Twoje wyniki są inne, to testy są do niczego i należy spróbować innych albo Twoja membrana w filtrze jest do niczego, źle założona lub kiedyś wyschła. pozdrawiam Artur

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości