Brak prądu :(

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
Karwen
senior
senior
Posty: 122
Rejestracja: 21 mar 2007, 21:36
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Post autor: Karwen » 20 lut 2008, 21:36

Skoro już o temperaturze mowa to czy to prawda że im większa temperatura(oczywiście bez przesady) to ryby szybciej rosną?? Spotkałem się z kilkoma takimi opiniami i zastanawiam się czy jest to prawda czy kolejny mit

robi
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22
Lokalizacja: BARTOSZYCE
Kontaktowanie:

Post autor: robi » 20 lut 2008, 21:52

witam nie było u mnie dzisiaj 4h prądu ale niestety nie było mnie w domu :( i filterek sie włączył jak dali prąd i chodzi już 9h czy warto go jeszcze wyczyścić ??
pozdrawiam

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 20 lut 2008, 22:09

Filtra już teraz nie ma co czyścić, po ptokach już, wszystkie brudy już dawno wypluł do wody, ale widocznie całkiem czysto tam było skoro rybkom nic nie jest.

W wiyższej temperaturze dyski mają wieksze łaknienie i szybciej trawią mięcho, więc jakiś tam drobny wpływ na wzrost to jednak ma.
No i z analogii do ludzi, raczej wielkoludów na Grenlandii nie znajdziesz, na pustynii jednak też nie, więc umiarkowanie jest wskazane we wszystkim

Awatar użytkownika
Marek81
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 754
Rejestracja: 27 lis 2005, 21:28
Imie i Nazwisko: Marek Szymaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ząbki
Lokalizacja: Ząbki pod Warszawą
Kontaktowanie:

Post autor: Marek81 » 20 lut 2008, 22:18

Pamiętajmy też o tym że w większej temperaturze wszystko szybciej gnije , fermentuje, pleśnieje i jak kto jeszcze sobie woli.

Więc umiarkowanie jak Tom piszę jest najrozsądniej!!

Ja staram się mieć 28- 29 i stwierdziłem na wielu baniaczkach sterylnych, że to jak dla mnie optymalna temperatura.

Awatar użytkownika
asroma
senior
senior
Posty: 119
Rejestracja: 10 lis 2007, 14:25
Imie i Nazwisko: Robert Busiek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skarżysko-Kamienna
Lokalizacja: Skarzysko-Kamienna
Kontaktowanie:

Post autor: asroma » 08 sty 2009, 21:07

To może z innej beczki . W razie takowej awarii prądu powiedzmy 3-4 godzinnej czy nie lepjej całkowicie odłączyć filtry by po ponownym załączeniu prądu zawartość toksyczna już nie dostała się do zbiornika . Czy aby nie mnieszym złem będzie wyczyszczenie filtrów niż pozwolenie na zatrucie naszych pupili

Awatar użytkownika
buldozer1978
senior
senior
Posty: 129
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:46
Imie i Nazwisko: Mariusz Nawara
Miejsce zamieszkania/miasto/: Strawczyn
Lokalizacja: Strawczynek

Post autor: buldozer1978 » 08 sty 2009, 21:37

To może z innej beczki . W razie takowej awarii prądu powiedzmy 3-4 godzinnej czy nie lepjej całkowicie odłączyć filtry by po ponownym załączeniu prądu zawartość toksyczna już nie dostała się do zbiornika . Czy aby nie mnieszym złem będzie wyczyszczenie filtrów niż pozwolenie na zatrucie naszych pupili


Przecież _TOM_ już odpowiedział na to pytanie. Przeczytaj uważnie

Skoro baniak świeży, to zbytnio nie ma co filtr wypluć z siebie niebezpiecznego, też się nie martw i tym, ale lepiej jego wkłady przepłukać po wyłączeniu prądu w wodzie z akwarium i zalać go wodą z akwa ponownie, niech taki pzrepłukany czeka sobie na prąd. Tylko kranowki nie używaj do tego i jakoś straszliwie go nie myj, przepłucz jedynie.

Awatar użytkownika
asroma
senior
senior
Posty: 119
Rejestracja: 10 lis 2007, 14:25
Imie i Nazwisko: Robert Busiek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skarżysko-Kamienna
Lokalizacja: Skarzysko-Kamienna
Kontaktowanie:

Post autor: asroma » 08 sty 2009, 21:46

w odpowiedzi Toma pisze wyraznie o świeżym filtrze który w zasadzie nie ma czego wypluć nam do akwarium ja mówię o filtrze dojrzałym , który może nam zatruć całą obsadę

Awatar użytkownika
buldozer1978
senior
senior
Posty: 129
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:46
Imie i Nazwisko: Mariusz Nawara
Miejsce zamieszkania/miasto/: Strawczyn
Lokalizacja: Strawczynek

Post autor: buldozer1978 » 08 sty 2009, 21:56

Ale jak widzisz zaleca również (na wszelki wypadek) wypłukać i świeży filterek(choć może być czysty), a jeśli chodzi o dojrzały powinno się go wypłukać tym bardziej bo sam napisałeś co może się stać:

ja mówię o filtrze dojrzałym , który może nam zatruć całą obsadę

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości