co to jest

Woda i jej parametry

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Gość

co to jest

Post autor: Gość » 16 sty 2005, 16:09

podczas oglądania rybek ostatnio zuważyłem na szybie jakieś dziwne żyjatko (rys. poglądowy w załączeniu)
ma około 5 mm długości i jakieś 2 mm szerokości, jest mleczno przeźroczyste i w środku ma coś co nazwał bym kręgosłupem (bardziej białe) rusza sie (pełznie) baaaaaaaardzo powoli.
Po długiej i dokładnej "penetracji" szybek akwa dopatrzyłem się takich 3 szt !!!!!! O rany nie mam pojęcia co to jest , od szyby ciężko to odkleić (takie jest płaskie) a gdy naciskam (zabijam) paznokciem nabiera dużo żwawszych ruchów. Czy możecie mi coś podpowiedzieć

Awatar użytkownika
hudy
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1138
Rejestracja: 07 gru 2004, 06:07
Imie i Nazwisko: Zbigniew Hudobski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: hudy » 16 sty 2005, 18:22


Gość

Post autor: Gość » 16 sty 2005, 20:33

dzięki, faktycznie to CHYBA "on" (podobny jest też kształtem do Planarii tyle, że rozmiar jak by u mnie mniejszy, żadna to jednak pociecha skoro to pasożyt. Skąd to dziadostwo mogło się "znaleść" w moim akwa, co dalej z tym robić ???
Dziwi mnie też fakt, że "one" poinoć są czyłe na temp/ wyższą niż 25 stopni. U mnie mam 29 stopni i jak widać są :( ?????
http://www.mikrojezioro.met.pl/atlas_zw ... fiton.html
Czy mogłem to "dostać" na jakiejś roślince ????
Bo tak się składa, że od 3 tygodni walczę ze ślimakami, które jak sądzę mogą pochodzić z "nowej" roślinki (i nie potrafię ich wytępić - zakupiłem 2 bocje).
O zmoro ....
A na ironię losu wyczytałem ze strony
http://www.wodip.opole.pl/eko/eko_biala/s3a.htm
, że wypławek biały może egzystować w tzw wodzie dobrej.
Cieszyć się czy płakać ?

Gość

Post autor: Gość » 10 lut 2005, 23:46

wypławek był (2 dni) i nie ma go już
znikł samoistnie

Odpowiedz

Wróć do „Woda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości