Prośbą o pomoc

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

ElQuatro
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 05 paź 2015, 19:21
Imie i Nazwisko: Sławek Zawadzki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rybnik okolice

Prośbą o pomoc

Post autor: ElQuatro » 06 gru 2015, 21:05

Witam mam pytanie ,bo mam pewien problem z rybami. Znaczne od informacji o akwa.
Poj.350l pH 7 (mam takie od ponad roku i nie zmienia) no2 0 no3 15 podłoże piasek, 1korzen i kilka gałęzi.temp 28° . tydzień temu zauwazyelm podczas badania syfu z filtra zew. Nicienia. Zrobiłem kurację mlp 1tura jak narazie ,pH podczas leczenia 6.5. Dziś zrobiłem te samo badanie co tydzień temu i co znów widzialem dwa nicienie które zaraz się gdzies chowaly i nie umialem ich dobrze uchwycić jednego zdazylem przez chwilę nagrać
https://youtu.be/XLJuNudObFE
Tutaj filmik.
Co do ryb aktualnie pływają we dwie w 350l może to być powód że zachowują się dziwnie? Pływają po całym akwa raz siedzą we dwie w rogu przeganiaja się na wzajem. Raz jedzenie znika raz zostaje. Są to ryby które maja 1.5roku. Boby brązowe,przed wczoraj widzialem że jedną z nich takiego boba wydalila z siebie że aż mi było dziwne że z niej to wyszło choćby szyszka olchy:D prawie podobnej wielkości:p a dziś zauwazyelm jak jedną tak jakby biegunkę jakąś miała, cienką kupe wydalila która zaraz się rozplywaja.. A wychodziło z niej to odrazu ,tak jak wspominalem wyżej ,jakby biegunka:p prosilbym o jakąś pomoc, może drugą tura mlp zadziała dopiero? Dalem już dawkę 15ml na 100l

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Prośbą o pomoc

Post autor: roh » 07 gru 2015, 07:17

To niekoniecznie jest nicień. Co prawda bardzo podobny, ale.... LMP musi załatwić nicienie-nie ma innej możliwości. Nicień raczej nie ucieknie z ekranu.
Jeżeli to jest nicień , to musisz znaleźć jego jaja-chyba, że jest żyworodny--tym bardziej nie powinno go tam być.
Szukaj zgrupowanych maleńkich owali "zamkniętych z dwóch stron kapselkami".
Piszesz, że masz 2 ryby, co nowego wpuszczałeś do akwa w ostatnim półroczu?? Czy zmieniłeś rybom dietę w ostatnich tygodniach??
Przenieś wątek do działu choroby

ElQuatro
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 05 paź 2015, 19:21
Imie i Nazwisko: Sławek Zawadzki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rybnik okolice

Re: Prośbą o pomoc

Post autor: ElQuatro » 07 gru 2015, 13:22

Powiem ci tak,prócz tego co nagralem, ruszajacego się elementy to tylko wrotek RR i wyplawki choć ich też jakoś mniej się zrobiło. Potem dużo ameb i nic wiecej nie dostrzeglem. A co to może być innego? Wygląd to miało jak nicien tylko że się poruszał jak glisda tzn pełzal jak glisda:p i gdzieś się chował.. A nicien to nie porusza się tak? Bo nie mam pojęcia. A mmasz może takie poglądowe foto jak wyglądają te jaja? To jeszcze poszukać dziś w filtrze. Choć nic jajo podobnych nie widzialem tam,choć nie zaszkodzi poszukać.
Do zbiornika nic nie dodawalem, nie dawno gdzieś z miesiąc temu robilem restart, jedynie co padł mi kirysek bo pH spadło znacząco jak dodawalem kwas..ale to tylko przez mój błąd jak po % robi się eksperymenty. Co do tematu jak go przenies?

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Prośbą o pomoc

Post autor: roh » 08 gru 2015, 06:54

Przepraszam najmocniej. Zamierzasz leczyć filtr, czy rybę??? Kto, kiedy i gdzie napisał żeby pobierać próbki do badań z filtra. Największa bzdura na świecie. W filtrze żyją takie istoty jakich najstarsi Górale nie widzieli na oczy. Zapytaj Pitera :lol:
Próbki do badań to kupka ryby(najlepiej złapana w toni-bez kontaktu z dnem) wycinek płetw, wycinek skrzeli.

ElQuatro
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 05 paź 2015, 19:21
Imie i Nazwisko: Sławek Zawadzki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rybnik okolice

Re: Prośbą o pomoc

Post autor: ElQuatro » 08 gru 2015, 09:10

Nie wiem zawsze gdzieś na forum mówili że jak w bobach nic nie ma to szukać w filtrze. I przez to otwieralem i szukalem czegoś. A o kupr ciężko bo mało co zrą i bobow praktycznie nie ma..

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość