Nowa obsada i pytanie

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

ElQuatro
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 05 paź 2015, 19:21
Imie i Nazwisko: Sławek Zawadzki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rybnik okolice

Nowa obsada i pytanie

Post autor: ElQuatro » 23 paź 2015, 15:06

Witam, mam pytanie chce w niedzielę jechać po nową obsadę bo ze starej została mi parka i dwie rybki, które przeżyły leczenie na wiciowce.. I odkażałem główny zbiornik prehydrolem i wpuscilem po leczeniu je do ogólnego gdzie zauwazyelm że jedną ryba powoli sobie jedzenie dziubie a drugą już nie.. Tylko coś szkubie z korzenia.. Ale wydaje mi się że nadal wiciowca ma albo coś innego, i moje pytanko takie czy mógłbym wpuścić nową obsadę odrazu do ogólnego jakbym tamtą jedną rybę wyłowił i jeszcze raz spróbował wyleczyć. Czy nową obsada zaraz też coś pochyta? Gdybym w zarciu metro im podawał tak raz w tyg? Bo w sterylnym mam parke z miesięcznymi młodymi przedzielone na pół akwarium i nie mam gdzie nowej obsady dać a ogólny zbiornik stoi pusty bo tylko te dwie rybki pływają w nim.. A w najgorszym wypadku czeka mnie znów restart po 2tyg...

Awatar użytkownika
Kazimierz1961
członek PKMD
Posty: 368
Rejestracja: 02 sty 2012, 16:24
Imie i Nazwisko: Kazimierz Kraćkowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rawa Mazowiecka
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Nowa obsada i pytanie

Post autor: Kazimierz1961 » 23 paź 2015, 19:37

Kolego ELQuatro szukasz porad a nie wiemy z kim mamy do czynienia, zaloguj się imieniem i nazwiskiem, opisz więcej o zbiorniku, w szczególności o parametrach wody litrażu to dostaniesz porady.

ElQuatro
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 05 paź 2015, 19:21
Imie i Nazwisko: Sławek Zawadzki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rybnik okolice

Re: Nowa obsada i pytanie

Post autor: ElQuatro » 23 paź 2015, 20:24

Nazywam się Sławekk Zawadzki. Litraz baniaka 360l parametry pH 6.8-7 no2 :1 bo baniak jeszcze świeży od poprzedniego restartu i no2 wariuje, no3 10 ,KH 3, gh 4, temp 27° , podłoże piasek korzenie ,anubias. Filtr tetra ex1200 zasypany ceramika, napowietrzacz dwustrefowy z rybami miałem spokój rok, aż nagle się zaczęło że przestały dwie ryby jest więc wylowilem wszystkie i do leczenia na wiciowce bo stały na biało plus nicienie. Czy jeszcze jakieś info podać? Proszę o radę. Czy poprostu oddać ta rybę która aktualnie nie je kupić nową obsadę i wrzucić do ogólnego i podawać co jakiś czas metro w mixie i np pratel czy trzeba zbiornik odkazac.. Po raz kolejny.
Dwie z czterech ryb ni przeżyły leczenie a dwie padły z mojej głupoty źle to już ominmy. Po odkazenie wpuscilem je do ogólnego dalem trzy dni i blue zaczął coś tam suchego dziubac ,ale mixa nie bardzo się chuta, a melon nic nie je tylko coś tam z korzeni skubie. Widzialem z trzy dni temu długiego boba bialego ,Dodam zdj do wglądu

http://zmniejszamy.pl/global/uploads/im ... amy_pl.jpg
ps. Sory że się nie przedstawień.

Awatar użytkownika
Kazimierz1961
członek PKMD
Posty: 368
Rejestracja: 02 sty 2012, 16:24
Imie i Nazwisko: Kazimierz Kraćkowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rawa Mazowiecka
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Nowa obsada i pytanie

Post autor: Kazimierz1961 » 23 paź 2015, 21:49

Witaj. Z parametrów które podałeś sam wiesz że no2 jest wysokie i przez to ryby zachowują się nieswojo. Leczenie które przeprowadziłeś w zbiorniku 35l prawdopodobnie już rybą zgotowałeś huśtawkę parametrów a co prawdopodobnie stężenie amoniaku. Mogłeś Metronidazol i Morenicol Lernex Pro podać do zbiornika ogólnego bo żaden z tych leków nie zabija flory bakteryjnej. Co do zakupu następnej obsady to na Twoim Miejscu bym się wstrzymał, przygotował wodę o odpowiednich parametrach bo znowu w niedługim czasie będziesz pisał w dziale choroby i prosił o pomoc. Pozdrawiam Kazik

ElQuatro
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 05 paź 2015, 19:21
Imie i Nazwisko: Sławek Zawadzki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rybnik okolice

Re: Nowa obsada i pytanie

Post autor: ElQuatro » 23 paź 2015, 22:29

Wiem właśnie że muszę doprowadzić no2 do 0,ale czy później bez kwarantanny mogę wpuścić ryby do ogólnego? Tam gdzie aktualnie sa dwie ryby,Moze tez byc powodem brak apetytu przez no2? W sterylnym tak jak wspominalem mam parke z małymi. Co do leczenia w ogólnym mlp mogłem leczyć bo mam go na tyle że dalbym radę ale metro jest dosyć drogie i w mniejszym pojemniku mniej leku zuzyje. A co do no2 czy go mogę zbić ,bo wodę podmirniam i podmirniam,gąbki nie plucze,żeby biologia wystartowała,ale narazie nic no2 nie spada.

A więc jak zbije no2 muszę restartowac zbiornik? Jak dobiore się do jakiegoś porządnego mikroskopu zbadsm z filtru zew. Co tam dokładnie jest i wystawie na forum. Jeżeli będzie coś groźnego i BD trzeba restart to zrobię ,ale jeśli no były by nicienie albo wiciowce to raczej nie trzeba co? Bo nicienie załatwienia mlp a wiciowce ale w zarciu metro albo do wody również lub temp wysoką. Proszę o porady i z góry dziękuje.

Ps po ryby standardowo chce się wybrać do Pana Andrzeja Nowickiego

Awatar użytkownika
mkozubski
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 780
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:56
Imie i Nazwisko: Maciej Kozubski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Re: Nowa obsada i pytanie

Post autor: mkozubski » 24 paź 2015, 20:26

Nie łącz tych ryb pod żadym pozorem, chyba że masz dużo leków i czasu na kolejną zabawę. Wylecz te pierwsze, zdrowe dyski jedzą z ręki i obgryzają paznokcie karmiącemu. Jak wyprostujesz temat i tak tych kolejnych nie wpuszczaj od razu tylko KWARANTANNA.

Pozdrawiam, Maciej

ElQuatro
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 05 paź 2015, 19:21
Imie i Nazwisko: Sławek Zawadzki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rybnik okolice

Re: Nowa obsada i pytanie

Post autor: ElQuatro » 25 paź 2015, 08:49

Te dwie rybki dalbym szwagrowi za darmo i chcilabym wpuścić nową obsadę do tego zbiornika bo nie mam gdzie im zrobić kwarantanny.. Bo w sterylnym mam parke z małymi ponad miesięcznym. A jeśli już gdzieś bym zrobił ta kwarantannę To zbiornik ogólny odkazac znów?

Awatar użytkownika
mkozubski
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 780
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:56
Imie i Nazwisko: Maciej Kozubski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Re: Nowa obsada i pytanie

Post autor: mkozubski » 25 paź 2015, 11:20

Odkażać, odkażac!!!

Tołściarz
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 25 paź 2015, 19:21
Imie i Nazwisko: MArcin Tołścik
Miejsce zamieszkania/miasto/: Polska

Re: Nowa obsada i pytanie

Post autor: Tołściarz » 25 paź 2015, 20:28

[quote="ElQuatro"]Te dwie rybki dalbym szwagrowi za darmo i chcilabym wpuścić nową obsadę do tego zbiornika bo nie mam gdzie im zrobić kwarantanny.. [quote]
jak paletki to trzeba mieć zawsze szkło w zapasie:P

ElQuatro
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 05 paź 2015, 19:21
Imie i Nazwisko: Sławek Zawadzki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rybnik okolice

Re: Nowa obsada i pytanie

Post autor: ElQuatro » 25 paź 2015, 21:42

Haha no miałem puste, ale stare mi lagowały i musiałem je przeniesc, i już nie mam ani akwa ani miejsca żeby gdzieś się dać:D jakbym już je miał.

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości