Zakladanie akwa 240l

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Adi323
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 10 sty 2015, 16:01
Imie i Nazwisko: Adrian Radzki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Żyrardów

Re: Zakladanie akwa 240l

Post autor: Adi323 » 20 sty 2015, 14:14

Dźwigać wody nie będę musiał wystarczy wężyk dłuższy i będzie dobrze ale ocieplić muszę bo w zimę pewnie by zamarzło:))
Ale powiedz mi jak obsługuje się ten filtr czy woda musi ciągle być odkręcona bo czytałem ze ta membrana może wyschnąć czy coś takiego.

joca666
senior
senior
Posty: 148
Rejestracja: 21 sty 2013, 09:32
Imie i Nazwisko: Jacek Łukasiewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdańsk
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zakladanie akwa 240l

Post autor: joca666 » 20 sty 2015, 17:02

No jeżeli jest na tyle blisko to Ok. Filtr podłączysz do zimnej wody, jeden wężyk z odpadem do kanalizy ( albo mozesz go zbierać i wykorzystać ) a drugi do beczki na wodę do podmian. Woda nie musi płynąć przez filtr stale, wystarczy, żeby nie wyciekała z pojemnika z membraną. Jak ustawicz ją tak, że wyloty wody RO i odpadu będą wyżej to nic z niej po zakreceniu wody nie odpłynie i membrana nie wyschnie. Membrana jest bardzo długowieczna ( moja już dwa lata lata ) natomiast co pół roku ( albo cześciej jak zauważysz spadek wydajnośći) musisz wymieniać prefiltry sedymentacyjne i węglowy. Są to bardzo proste czynnosci, tak zamo jak jego podłączenie a prefiltry to wydatek poniżej 20 PLN. Z reguły wszystkie części do podłączenia masz w zestawie.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Zakladanie akwa 240l

Post autor: roh » 20 sty 2015, 17:18

Kazimierz1961 pisze:Ja też kupie parę sztuk, bo mam idealną wodę ph 7,8-8,2 a jeżeli jeszcze ma Gh 14 i Kh 12 to wymarzone moje warunki :evil: :evil:, a rybki będą piały z zachwytu jak sąsiada kogut :lol: :lol:
Ja ma lepiej Kaziu GH=19 Kh=17 PH=8,4 ale 0,4 zbiję. Bedzie idealna.

Adi323
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 10 sty 2015, 16:01
Imie i Nazwisko: Adrian Radzki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Żyrardów

Re: Zakladanie akwa 240l

Post autor: Adi323 » 21 sty 2015, 09:38

Ale w zamontowaniu wylotu wyżej chodzi ci o wężyk czy jak to zamontować zęby mi membrana nie wyschła??\
a z piwnicy do miejsca gdzie chce mieć wylot do dolewki to mam jakieś 5-6metro jeśli nie starczy to dorobię kilka metrów szlaucha.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Zakladanie akwa 240l

Post autor: roh » 21 sty 2015, 17:25

Adrian jesteś młodym człowiekiem--czytaj przyszłością polskiej akwarystyki, my już za niedługo gasnąć będziemy.
Rób wszystko po kolei tak jak potrzeba, nie kupuj ryb od "hodowcy", który trzyma je na takiej wodzie, nie kupuj ryb w ogóle dopóki nie będziesz gotowy--tylko wtedy zostaniesz dobrym akwarystą--chyba, że masz dużo kasy, wtedy wszystkie te pierdoły pomiń i ćwicz na żywej tkance.
Do przygotowania wody filtr RO jest najprostszym rozwiązaniem, są jeszcze inne.
Wodę przygotowuj tam gdzie masz filtr(wykombinuj jakiś plastikowy kanister) na przelew na filtrze załóż zaworek i reguluj odpad(trzeba mierzyć parametry wody na wylocie wody czystej)wtedy minimalizujesz ilości wody, które idą do szamba--jest tego dużo.
Generalnie jak wejdziesz w dział wodato masz tam wszystko

Adi323
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 10 sty 2015, 16:01
Imie i Nazwisko: Adrian Radzki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Żyrardów

Re: Zakladanie akwa 240l

Post autor: Adi323 » 21 sty 2015, 19:00

Ok na razie kompletuje sprzęt ale mam jeszcze pytanie jak będę zalewał akwa to wlewać RO czy mieszane RO czy prosto z kranu a potem dolewki z RO??.
Czy starczy do tego akwarium oświetlenie led 33w przeliczenie na światło z świetlówek to 60w.
-jakie roślinki dać??

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Zakladanie akwa 240l

Post autor: niki 28 » 21 sty 2015, 19:42

Adi323 pisze:Ok na razie kompletuje sprzęt ale mam jeszcze pytanie jak będę zalewał akwa to wlewać RO czy mieszane RO czy prosto z kranu a potem dolewki z RO??.
Czy starczy do tego akwarium oświetlenie led 33w przeliczenie na światło z świetlówek to 60w.
-jakie roślinki dać??
Ja w 540-stce mam w sumie 31 Wat oświetlenia led .Jest to światło "pomieszane".Część to barwa światła białe zimne,reszta ,białe ciepłe.Póki co rośliny mają się nie źle.Co do przygotowania wody ,to sam po nie kąt odpowiedziałeś sobie na to pytanie ,bo moim zdaniem każdy sposób "zrobienia" odpowiedniej wody przytoczony przez ciebie będzie dobry ,pod warunkiem konkretnego efektu finalnego.Pytasz o rośliny?No cóż ,sam musisz zdecydować .Na początek polecam te szybko rosnące.Ja np mam kabombę .nurzańca,hydrofilię, kryptokorynę vendetti. Wybór masz tu duży ,lecz pamiętaj o tym,że muszą to być rośliny ciepłolubne Tych co raczej preferują zimniejszą wodę możesz nie utrzymać.

Adi323
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 10 sty 2015, 16:01
Imie i Nazwisko: Adrian Radzki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Żyrardów

Re: Zakladanie akwa 240l

Post autor: Adi323 » 22 sty 2015, 09:36

Dzięki a jaka temperatura dla palet czy 27stopni będzie dobra??.
-Ostatnio poszedłem zajrzeć do tej piwnicy no i mam pytanie jeśli zamontuje filtr to czy woda poleci mi z jakieś 1-1.5metra no max 2 metry do góry???.
Musze mieć ro w tej piwnicy bo wodę tam mam za darmo bo to woda do ogródka i nie place za nią ale jest problem bo nie ma schodków :lol: i raczej 50l beczki nie będzie mi się chciało wynosić.

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Zakladanie akwa 240l

Post autor: arturo » 22 sty 2015, 10:13

Nie masz jej za darmo tylko nie płacisz za ścieki, ale za wodę płacisz normalnie.....chyba, że masz "lewe" ujęcie...... :evil: nie ma znaczenia jak wysoko będzie filtr podnosił wodę, jest w nim takie ciśnienie że na wysokość jaką potrzebujesz spokojnie da radę, ja u siebie podnoszę na 3,5-4,0m i jest ok. pozdrawiam

Adi323
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 10 sty 2015, 16:01
Imie i Nazwisko: Adrian Radzki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Żyrardów

Re: Zakladanie akwa 240l

Post autor: Adi323 » 22 sty 2015, 15:43

Za wodę nie płace bo to ze studni jest jest tylko licznik w ogrodzie i główny w domu i odejmujesz i już ale dzięki za odpowiedz.

Adi323
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 10 sty 2015, 16:01
Imie i Nazwisko: Adrian Radzki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Żyrardów

Re: Zakladanie akwa 240l

Post autor: Adi323 » 23 sty 2015, 14:57

Co do pokarmu dla paletek to jaki polecacie ze sklepu akwarystyczny24??

marcin240l
Posty: 1
Rejestracja: 04 lis 2016, 12:39
Imie i Nazwisko: Marcin stonio
Miejsce zamieszkania/miasto/: Sztum

Re: Zakladanie akwa 240l

Post autor: marcin240l » 04 lis 2016, 12:56

witam wszystkich mam w planach założyć większe akw takie 240l moje pytanko to jak moge zrobić filtracje narurową :)

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Zakladanie akwa 240l

Post autor: _TOM_ » 04 lis 2016, 14:53

Witaj, 240l to raczej mały zbiornik dla dyskowców, chyba mniejszego już nie należy rozpatrywać w kontekście akwarium ozdobnego z dyskowcami. Czemu chcesz komplikować sobie sprawę taką filtracją własnej produkcji? Spore ryzyko, może nie warte zachodu?

Awatar użytkownika
PawelM
junior
junior
Posty: 99
Rejestracja: 27 sie 2016, 14:22
Imie i Nazwisko: Paweł Maniecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Zduńska Wola
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Zakladanie akwa 240l

Post autor: PawelM » 04 lis 2016, 20:52

_TOM_ pisze:Witaj, 240l to raczej mały zbiornik dla dyskowców, chyba mniejszego już nie należy rozpatrywać w kontekście akwarium ozdobnego z dyskowcami. Czemu chcesz komplikować sobie sprawę taką filtracją własnej produkcji? Spore ryzyko, może nie warte zachodu?
popieram w całej rozciągłości :)
do takiego akwarium to starczy jeden filtrek (wewnętrzny, kaskada lub mały kubełek)
- niestety utrzymanie parametrów w takim litrażu będzie ciężkim zadaniem

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości