Paletki 450l potrzebna pomoc

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

lapek
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2014, 20:22
Imie i Nazwisko: Mateusz Łapciuk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Białystok

Paletki 450l potrzebna pomoc

Post autor: lapek » 13 lis 2014, 20:27

Witam wszystkich mam na imię Mateusz. Potrzebuję pomocy przy zakładaniu akwarium dla paletek, a kto pomoże mi lepiej niż forum PKMD?
Jestem na etapie zamawiania szkła - 150x50x60 dla paletek.
Pierwsze pytanie jaki rozkład będzie lepszy 150x50x60h czy 150x60x50h.
Czy Białostocka kranówa jest zdatna do tego żeby w niej trzymać dyski bez większych problemów? Czy raczej musowa będzie woda z ro?
Jaką filtrację zastosować? Dwa kubły o przepływie minimum 1000l/h wypełnione ceramiką z prefiltrami w postaci gąbki wystarczą aby akwarium funkcjonowało dobrze? Czy może akwarium poszerzyć o 10cm czyli wymiary 150x60x60 i na całej długości na tych 10cm szerokości zrobić komin i filtr przelewowy (taki panel filtracyjny na całą tylną ścianę) wypełniony ceramiką do powiedzmy wysokości 30cm to wtedy daje to 45l pojemności czyli dużo więcej od dwóch kubełków. Co myślicie o moim pomyśle?

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Paletki 450l potrzebna pomoc

Post autor: przynenta » 13 lis 2014, 23:00

lapek pisze: Jestem na etapie zamawiania szkła - 150x50x60 dla paletek.
Pierwsze pytanie jaki rozkład będzie lepszy 150x50x60h czy 150x60x50h.
Zależny jakie masz plany, co ma być w środku prócz dysków, ja osobiście wolę szersze.
lapek pisze: Czy Białostocka kranówa jest zdatna do tego żeby w niej trzymać dyski bez większych problemów? Czy raczej musowa będzie woda z ro?
My nie znamy parametrów a Ty znasz ?
lapek pisze: Jaką filtrację zastosować? Dwa kubły o przepływie minimum 1000l/h wypełnione ceramiką z prefiltrami w postaci gąbki wystarczą aby akwarium funkcjonowało dobrze? Czy może akwarium poszerzyć o 10cm czyli wymiary 150x60x60 i na całej długości na tych 10cm szerokości zrobić komin i filtr przelewowy (taki panel filtracyjny na całą tylną ścianę) wypełniony ceramiką do powiedzmy wysokości 30cm to wtedy daje to 45l pojemności czyli dużo więcej od dwóch kubełków. Co myślicie o moim pomyśle?
Może sump pod spodem lepiej

joca666
senior
senior
Posty: 148
Rejestracja: 21 sty 2013, 09:32
Imie i Nazwisko: Jacek Łukasiewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdańsk
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Paletki 450l potrzebna pomoc

Post autor: joca666 » 14 lis 2014, 10:23

Baniak zawsze stawiaj największy jak możesz i tak w końcu będzie Ci mało. Szkoda tyle miejsca w środku zabierać, komin i sump to chyba najlepszy pomysł, ja mam 450 na dwóch kubelkach i tez jest ok. Nie patrz też tylko na przepływ ale i na pojemność kubła. Jak będziesz mógł wydać nieco więcej to polecam classici od Eheima.

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Paletki 450l potrzebna pomoc

Post autor: arturo » 14 lis 2014, 14:45

Ja mam komin w akwa i nie zamienił bym dziś na nic innego..... ale to moje zdanie....... pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości