:( dyski mi sie zesluzowaly :(

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

porlock
junior
junior
Posty: 62
Rejestracja: 21 lis 2010, 21:35
Imie i Nazwisko: Tomasz Zieliński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

:( dyski mi sie zesluzowaly :(

Post autor: porlock » 24 lis 2011, 15:08

Kurde.. podmieniłem 30% wody, parametry sie nie znacznie zmieniły temp spadła o około 1 stopień, a ph obniżyło sie o 0.2. Czyli zmiana prawie żadna.. a mi sie dyski zesluzowaly .. mam sie martwić ? co robić żeby sie tak nie stało ?

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: :( dyski mi sie zesluzowaly :(

Post autor: _TOM_ » 24 lis 2011, 20:12

prawdopodobnie masz infekcję bakteryjną, może kąpiel w roztworze nadmanganianu potasu pomóc. raczej parametry wody mocno się zmieniły jak są takie objawy. ale po czasie i wymieszaniu wody już tego nie wyłapiesz testami. na przyszłośc wolniejsze dolewanie wody do akwa sugeruję, na przykład postawić wiadro z woda do podmiany na akwarium i wężykiem od napowietrzacza swobodnie spuścić wodę do akwarium, leje się wtedy tak wolno, że nawet mocno odmienne parametry wody dolewanej nie zmienią tych w akwarium na tyle by ryby to zauważyły i odczuły, no inna wersja to częstsze podmiany mniejszych ilości wody. ozonowanie wody do podmian również może pomóc, niweluje w niej wszelkie trucizny, życie z bakteriami włącznie.

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości