600L paletkowo-dekoracyjne

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
tomilondyn
junior
junior
Posty: 36
Rejestracja: 17 lip 2011, 13:50
Imie i Nazwisko: Tomasz Szymikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: UK Birmingham
Lokalizacja: Birmingham

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: tomilondyn » 28 lip 2012, 12:08

Dzien pierwszy podejscie drugie

zbiornik umyty wyczyszczony 10% starej wody 40% wody z ogolnego , ustawiona temp na 30.
za 24-48h chce wpuscic parke czy to nie za szybko? wczoraj wieczorem parka wrocila do ogolnego a dzis rano juz zaczynali czyscic listek.
teraz co do czyszczenia , poprzednio nie czyscilem dna gdyz prawie kazdy mowi ze trzeba parce zapewnic jak najwiekszy spokoj , tak tez czynilem ale jednak widze ze to "podstawowe" zajecie trzeba wykonac, teraz bede to wykonywal w miare potrzeby.


p.s
sorki za polskie znaki ale pisalem z ang WIN-a

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: jzajonz » 28 lip 2012, 12:15

Jeśli masz czas na obserwację to parkę umieść w tarliskowym dosłownie na kilka minut przed złożeniem ikry. Teraz karm je obficie a w tarliskowym nie karm od czasu złożenia ikry do pojawienia się larw

Awatar użytkownika
tomilondyn
junior
junior
Posty: 36
Rejestracja: 17 lip 2011, 13:50
Imie i Nazwisko: Tomasz Szymikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: UK Birmingham
Lokalizacja: Birmingham

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: tomilondyn » 28 lip 2012, 17:29

no niestety czasu to brak , ciagle w pracy , ale jezeli zaobserwuje to tak uczynie.

Awatar użytkownika
tomilondyn
junior
junior
Posty: 36
Rejestracja: 17 lip 2011, 13:50
Imie i Nazwisko: Tomasz Szymikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: UK Birmingham
Lokalizacja: Birmingham

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: tomilondyn » 01 sie 2012, 00:09

witam

Dziś 22:30 , ikra na doniczce :) , na razie widać że bardzo duży wysyp, teraz żebym nie walnął jakiejś niepotrzebnej gafy ( jak z tym brudnym dnem)

-czy podmieniać dalej wodę
-na forum wyczytałem że co nie którzy podmieniają jakieś 10 l na 100l, czy poczekać do wyklucia się larw?
- dalej jak się larwy wyklują to chce podmieniać ok 1/3-1/4 wody oczywiście odstanej.
-czy już teraz przerwać karmienie rodziców czy znów poczekać do wyklucia larw?
- i co z tym światłem? zostawić zapalone w dzień? czy nie bo tutaj znalazłem kilkadziesiąt opinii , w nocy zostawiam małe LED-y ale co w dzień?


wracając do poprzednich młodych to czytając forum doszedłem do wniosku że może rodzice "produkowali" za mało pokarmu na skórze i dlatego wszystkie straciłem , czy to jest możliwe?

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: jzajonz » 01 sie 2012, 04:54

tomilondyn pisze:witam

Dziś 22:30 , ikra na doniczce :) , na razie widać że bardzo duży wysyp, teraz żebym nie walnął jakiejś niepotrzebnej gafy ( jak z tym brudnym dnem)

-czy podmieniać dalej wodę
-na forum wyczytałem że co nie którzy podmieniają jakieś 10 l na 100l, czy poczekać do wyklucia się larw?
- dalej jak się larwy wyklują to chce podmieniać ok 1/3-1/4 wody oczywiście odstanej.
-czy już teraz przerwać karmienie rodziców czy znów poczekać do wyklucia larw?
- i co z tym światłem? zostawić zapalone w dzień? czy nie bo tutaj znalazłem kilkadziesiąt opinii , w nocy zostawiam małe LED-y ale co w dzień?


wracając do poprzednich młodych to czytając forum doszedłem do wniosku że może rodzice "produkowali" za mało pokarmu na skórze i dlatego wszystkie straciłem , czy to jest możliwe?
Teraz nie wolno im absolutnie przeszkadzać. Dno wyczyścisz gdy młode się rozpłyną.
Nie podmieniaj wody do czasu pojawienia się ogonków i dopiero wówczas zmierzysz ph i ewentualnie skorygujesz dolewką wody ale nie w tak dużych ilościach jak proponujesz.
Nie karm rodziców przez dwa dni.
W dzień nie pal światła ponieważ ono szkodzi wykluciu się jaj

Awatar użytkownika
tomilondyn
junior
junior
Posty: 36
Rejestracja: 17 lip 2011, 13:50
Imie i Nazwisko: Tomasz Szymikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: UK Birmingham
Lokalizacja: Birmingham

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: tomilondyn » 01 sie 2012, 10:36

załatwione , światełko wyłączone , zostawiłem tylko LED-y , dzis rano widziałem około 10-20 zbielałych jajeczek, pewnie samiec nie zapłodnił całego miotu , bo tym razem jak na chyba 6 tarło jest ich sporo.
wody nie ruszam i nie karmie przez 48h.
czekamy........ :)

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: jzajonz » 01 sie 2012, 11:29

tomilondyn pisze:załatwione , światełko wyłączone , zostawiłem tylko LED-y , dzis rano widziałem około 10-20 zbielałych jajeczek, pewnie samiec nie zapłodnił całego miotu , bo tym razem jak na chyba 6 tarło jest ich sporo.
wody nie ruszam i nie karmie przez 48h.
czekamy........ :)
Skoro po 24 godzinach jest już tak wiele białych jaj to nie ma co liczyć na porządny wylęg

Awatar użytkownika
tomilondyn
junior
junior
Posty: 36
Rejestracja: 17 lip 2011, 13:50
Imie i Nazwisko: Tomasz Szymikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: UK Birmingham
Lokalizacja: Birmingham

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: tomilondyn » 01 sie 2012, 12:22

a gdzie mogła być przyczyna? mi się wydaje że samiec nie zdążył zapłodnić ale to tylko moje spostrzeżenie , w środku mam tylko filtr na powietrze i jest dość daleko od doniczki wiec ruch wody w tym miejscu był bardzo znikomy.
patrzałem przed chwila i jest ich mniej rodzice część wyskubali

Awatar użytkownika
tomilondyn
junior
junior
Posty: 36
Rejestracja: 17 lip 2011, 13:50
Imie i Nazwisko: Tomasz Szymikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: UK Birmingham
Lokalizacja: Birmingham

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: tomilondyn » 01 sie 2012, 23:03

ikry nie ma , ale wszystko jest wiadomo
PH było 7,5
NO3 pomiędzy 10-20
a NH3 -1,0
już opuściłem 50% i wlałem z ogólnego jest w tej chwili 6,8 , jutro doleje resztę , zobaczyłem kranówkę i tutaj przyczyna 8,0
martwi mnie to NO3
w ogólnym mam 5,5

Awatar użytkownika
tomilondyn
junior
junior
Posty: 36
Rejestracja: 17 lip 2011, 13:50
Imie i Nazwisko: Tomasz Szymikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: UK Birmingham
Lokalizacja: Birmingham

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: tomilondyn » 07 sie 2012, 22:34

człowiek zachodzi w głowę o co chodzi z tym PH itd, a ze mnie to jest po prostu gapa, wcześniej pisałem o moim PH w kranie itd , wszystko to bzdura...... dlaczego ?
otóż cała sprawa rozchodzi się o testy kropelkowe tetra jedne kupiłem w Polsce drugie nowe tutaj w UK , opakowanie to samo butelka ta sama no jak dwie krople wody , i właśnie o te krople się rozchodzi otóż te z Polski były dozowane 4 krople na 5ml a te z UK to 7 na 5ml a ja oczywiście nie sprawdzałem instrukcji z UK tylko leciałem wg tej z Polski

wynik jest taki w kranie mam ph 8


dalej :
dziś wracam z pracy a znów jest ikra, tym razem postępuje zgodnie z instrukcją , czyściłem dno podmieniałem wodę , oczywiście do dzisiaj teraz brak karmienia dziś rano woda miała ph5,8 i 30 stopni , nie wiem o której ikra została złożona ale było to wieczorem.

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: jzajonz » 08 sie 2012, 05:31

tomilondyn pisze:dziś rano woda miała ph5,8 i 30 stopni , nie wiem o której ikra została złożona ale było to wieczorem.
dyskowce zawsze składają ikrę względem temperatury wody i robią to z takim wyliczeniem aby młode wylęgły się w ciągu dnia

Awatar użytkownika
tomilondyn
junior
junior
Posty: 36
Rejestracja: 17 lip 2011, 13:50
Imie i Nazwisko: Tomasz Szymikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: UK Birmingham
Lokalizacja: Birmingham

Re: 600L paletkowo-dekoracyjne

Post autor: tomilondyn » 08 sie 2012, 15:49

o 18tej ikry jeszcze nie bylo , zona o tej godzinie je karmila , czyli zlozyly ja pomiedzy 18 a 22
dzis rano byly 4 zbielone jajeczka , teraz nie ma nic wszystkie jak narazie sa ok

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości