problem z paletami

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

viperp
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 21 gru 2010, 03:57
Imie i Nazwisko: dąbek piotr
Miejsce zamieszkania/miasto/: głogówek
Lokalizacja: głogówek

problem z paletami

Post autor: viperp » 03 lut 2011, 21:43

Witam mama sprawe zakupiłem palety u goscia nie mam zbyt ich zbyt długo kupiłem 10 szt 5 juz mi zdechło ph 6.5 kh 7 NO3 25 mg/l czy jdzie w jakis sposób poznać czy są chore są ładnie wybarwione lecz nie chca rosnąc apetyt dobry nie są płochliwe
Załączniki
IMG_0104.JPG
IMG_0104.JPG (43.76 KiB) Przejrzano 2635 razy
IMG_0101.JPG
IMG_0101.JPG (46.05 KiB) Przejrzano 2635 razy
IMG_0020.JPG
moje rybki
IMG_0020.JPG (61.19 KiB) Przejrzano 2635 razy

Awatar użytkownika
Alenquer
senior
senior
Posty: 160
Rejestracja: 07 lis 2010, 21:55
Imie i Nazwisko: Artur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Londyn
Lokalizacja: St Albans

Re: problem z paletami

Post autor: Alenquer » 04 lut 2011, 02:20

Bo to dałeś ciała z tym kupnem. Ryby reprezentują formę głodową gatunku raczej niż chociażby średnie okazy. Odchody pod mikroskop i będzie można coś powiedzieć, pewnie są pełne robali więc nie tylko siebie muszą karmić.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: problem z paletami

Post autor: _TOM_ » 20 mar 2011, 22:55

Z tym mikroskopem to życzę powodzenia :) Nawet jak ma mikroskop, i jak radzisz odchody wsadzi pod niego, to życzę powodzenia mu w rpozpoznawaniu tego co zobaczy :) Ja bym sugerował jak już, to odchody łapać w słoiczek i do weterynarza pod jego mikroskop i wprawne oko, moze jak rozpozna dobrze da receptę do apteki od ręki.

Wątpię by tym rybom można było pomóc jeszcze jakimkolwiek działaniem i by wyrosły na dyskowce kiedykolwiek. Ale powalczyć o ich zdrowie można jeszcze.
Tylko otoczenie z mieczykami i w wodzie co ma niby PH 6.5 przy KH 7 to one szans nie mają nawet po wyleczeniu.
Przykra prawda, ale ryby zmarnowane i uśmiercane powoli przez niewiedzę ich właściciela.

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość