Ciemne paletki.

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Witkacy
junior
junior
Posty: 57
Rejestracja: 26 gru 2004, 23:31
Imie i Nazwisko: Witold Romanek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Ciemne paletki.

Post autor: Witkacy » 04 lip 2005, 15:13

W moim 500l baniaku mam łącznie 11 paletek. Na pierwszy rzut oka wszystkie wyglądają na super zdrowe. Wszystkie jedzą jak „zwariowane”, buszuję po całym akwarium a mimo to trzy z nich przez około 30% dnia bardzo ciemnieją. Są to różne odmiany, ale zawsze z przewagą koloru niebieskiego. Żeby było ciekawiej pozostały dzień spędzają w pięknej ( jak na swój wiek) kolorystyce.
Ktoś kiedyś powiedział, że jeżeli paletka ciemnieje to coś jej dolega....
Czy rzeczywiście są zdrowe, może jednak coś jest nie tak? :?: A może te typy tak mają :?:

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 04 lip 2005, 15:18

Samo ciemnienie i w dodatku okresowe nie jest dowodem choroby. Mogą to być zmiany w nastroju lub sprawy związane z hierarchią w stadzie.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 04 lip 2005, 17:16

Zgadzam się z opinią Roberta - moje też ciemnieją jak się z odmulaczem zbilżam do akwarium . Jednak człowiek dmuchając na zimne powinien to sprawdzić czy to rodzaj stresu czy też dolegliwości pokarmowe . Najlepiej zrobić dzień głodówki i wtedy je bacznie obserwować - głodna ryba nie ciemnieje z powodu złego trawienia .
Mam dwie takie sprytne że potrafią ściemnieć w 3 sekundy - pojawiają im się czarne pasy i znikają po pewnym czasie tak samo szybko ( ubarwione są na niebiesko ) .

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Post autor: bjarka » 04 lip 2005, 19:52

Zwróć również uwagę na to ,czy nie są przeganiane przez inne ryby, czyli rodzaj hierarchii w stadzie-o czym pisał Robert.

Awatar użytkownika
eugen
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 15 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Mühlheim am Main
Kontaktowanie:

Post autor: eugen » 04 lip 2005, 21:56

W gruncie rzeczy moge tylko potwierdzic opinie kolegow. Paletki zmieniaja swoje ubarwienie w zaleznosci od swojego stanu "psychicznego", jasnieja i ciemnieja (szczegolnie jest to widoczne u odmian niebieskich) jezeli sa glodne, najedzone, wystraszone, podekscytowane czy tez podniecone lub chore. Jezeli zmianie kolorow nie towarzysza zadne inne niepokojace objawy chorobowe (jednym z podstawowych jest szukanie "samotnosci") to nie ma najmniejszych powodow do niepokoju, wrecz przeciwnie swiadczy to moim zdaniem o duze aktywnosci i zywotnosci tych rybek.
eugen

Awatar użytkownika
banerman
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 223
Rejestracja: 13 gru 2004, 00:25
Lokalizacja: Leszczyny
Kontaktowanie:

Post autor: banerman » 12 lip 2005, 13:33

Zapewne jest to właśnie "walka o byt" .
Mam takie 2 Blue Diamondy , z których jeden jest często ciemny , ale on właśnie broni swojego terenu i dlatego co chwila jest "wkurzony" .
Dziwię się , że mu sie chce , ale widocznie "te typy tak mają.." .:-)

pozdrawiam

romulek
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 15 wrz 2005, 05:22

Post autor: romulek » 20 wrz 2005, 21:20

Witam.U mnie jest to samo. Tyle ,że te ciemne siedzą schowane pod liściem, korzeniemitp. i przeganiają te jasno wybarwione gdy podpłyną za blisko.
W czasie posiłku wszystkie robią się jasne.
Nie wiem czy to normalne , ale My ludzie też czasem głupio się zachowujemy.
Może to właśnie to????????????????????????????????.

Pozdrawiam.,

jucha
junior
junior
Posty: 85
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Bytom
Kontaktowanie:

Post autor: jucha » 02 paź 2005, 21:35

Witam. U mnie też tak jest. Jedna rybka często w ciagu dnia ciemnieje i chowa się wtedy, ale przy karmieniu jest ok. Szkoda tylko, że malo je w stosunku do pozostałych. Mam nadzieję że to się poprawi.

jucha
junior
junior
Posty: 85
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:51
Lokalizacja: Bytom
Kontaktowanie:

Post autor: jucha » 12 paź 2005, 18:12

Witam ponownie.
Ostatnio postanowiłam poeksperymentować. Oto przebieg i wyniki, może się to komuś przyda.
Przygotowałam 18l baniak o parametrach zbliżonych do tych panujących w moim akwarium z tym że wlałam do niego duuuuuuuuużżżżżżżżżżżżą dawkę minerałów i witamin, silne napowietrzanie i temp 35.Po 4 dniach rybkę ponownie umieścilam w ogólnym i już nie ciemnieje wcale. Pozdrawiam wszystkich.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 12 paź 2005, 18:40

;) no comment

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości