Nowe akwa: MPO czyli kto tu bedzie sprzatal ?

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

T_W
senior
senior
Posty: 145
Rejestracja: 02 maja 2007, 08:51
Imie i Nazwisko: Tomasz Werner
Lokalizacja: Bawaria / Niemcy

Nowe akwa: MPO czyli kto tu bedzie sprzatal ?

Post autor: T_W » 11 cze 2009, 19:49

No wlasnie. Do nowego zbiornika (450 l, 7-9 okolo rocznych dyskow, dekoracyjne, troche roslin) potrzebuje dobrej, sprawdzonej ekipy sprzatajacej. Kilka kiryskow czy krewetki ? Poradzcie. W temacie "krewetki" moje doswiadczenie jest zerowe. Jak sie sprawdzaja jako ekipa sprzatajaca?
Pomozecie ?

Pozdrawiam,
Tomek.

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 11 cze 2009, 20:09

Kirysy i krewetki babulith :)))

Awatar użytkownika
shady_01
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2009, 09:51
Imie i Nazwisko: Patryk Szadujko
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: shady_01 » 11 cze 2009, 20:12

A na glony otoski

T_W
senior
senior
Posty: 145
Rejestracja: 02 maja 2007, 08:51
Imie i Nazwisko: Tomasz Werner
Lokalizacja: Bawaria / Niemcy

Post autor: T_W » 11 cze 2009, 21:04

shad_01 pisze:A na glony otoski
Eeeee tam. Glonow nie bedzie :D
T.

Andrew72
senior
senior
Posty: 158
Rejestracja: 20 lut 2008, 23:47
Imie i Nazwisko: Andrzej
Miejsce zamieszkania/miasto/: Poznań
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrew72 » 13 cze 2009, 11:20

TURYSTA pisze:Kirysy i krewetki babulith :)))
Jakiego kirysa polecasz?

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 13 cze 2009, 11:30

Mnie osobiście się podobają i takie miałem
szchwartz
panda
steby

Awatar użytkownika
shady_01
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2009, 09:51
Imie i Nazwisko: Patryk Szadujko
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: shady_01 » 13 cze 2009, 13:49

T_W pisze:
shad_01 pisze:A na glony otoski
Eeeee tam. Glonow nie bedzie :D
T.
To się jeszcze okaże:) :)

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 13 cze 2009, 16:58

To ja może zapytam przewrotnie. A co właścicielowi szkiełka nie chce się sprzątać z założenia? Chcesz się nie zawieść? Licz tylko na siebie...

GABCIA
junior
junior
Posty: 90
Rejestracja: 05 cze 2009, 16:34
Imie i Nazwisko: Iwona Piotrowska
Lokalizacja: POLICE

Post autor: GABCIA » 14 cze 2009, 14:38

Drogi Turysto czy Ty masz z paleciami krewetki? :D Tomek pisze o rocznych dyskowcach więc miały by ryby niezłą kolacyjkę :D ,puściliśmy do swojej 750 z zielskiem :D 15 szt 4 cm amano i tyle je widzieliśmy :D za to było na co popatrzeć(polowanie super) :D przecież to jeden z ich naturalnych pokarmów,Hypno ma 100% racji i jak to mówili ponoć w wojsku"młody na szmatę i jedzię" :D BEZ OBRAZY,nasza "ekipa sprzątajaca" w zbiorniku z paletami to kiryski panda,otoski i nasze łapki(czytać rączki) :D

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 14 cze 2009, 15:38

Droga Iwona obecnie nie mam krewetek z dyskami.
Miałem krewetki z dyskami i nic złego się nie działo.Kwestia tego aby krewetki mogły się gdzie chować i będzie ok.Inni też mają krewetki z dyskami i się też nic nie dzieje.
Kwestia ryb :)

GABCIA
junior
junior
Posty: 90
Rejestracja: 05 cze 2009, 16:34
Imie i Nazwisko: Iwona Piotrowska
Lokalizacja: POLICE

Post autor: GABCIA » 14 cze 2009, 18:52

Oj Mariusz,nie bierzmy wszystkiego tak na poważnie,palecie u nas nie głodują a mimo to popapuśkały sobie troszkę:D( ciekawy widok,zbiorowe polowanie,płoszenie i zaganianie),zielska to znaczy roślin też jest troszkę,inaczej nie rozdawali byśmy ich,myślę że do zbiornika 450l Tomek musiał by ich około 50 wpuścić "żeby porządek za niego robiły":D,masz rację że jest to kwestia ryb i ich charakteru to jest tak jak u ludzi,jeden je mięsko a drugi zielsko. to było troszkę żartobliwie i może nie na temat za co przepraszam, a tak na poważnie,Mariusz jeśli nie chcesz mieć problemu z glonami to uruchamiając zbiornik włącz światło w pierwszym tygodniu przez 5godzin drugi tydzień o godz. dłużej i tak dalej do ilości godz. jaką planujesz oświetlać zbiornik to sprawdzona metoda przez zielarzy,zwierzątka w akwa. to miły dodatek,który cieszy nasze ślipka, a gama kolorów jest naprawdę wieeeelka.Jeśli chcesz wpuścić krewecie to poczytaj troszkę o odmianach bo nie wszystkie tolerują wodę taką jak dyski.

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 14 cze 2009, 20:12

Iwona - bardzo dziękuję za rady na pewno się przydadzą i z nich skorzystam.
http://www.pkmd.pl/index.php?name=PNphp ... 23&start=0

GABCIA
junior
junior
Posty: 90
Rejestracja: 05 cze 2009, 16:34
Imie i Nazwisko: Iwona Piotrowska
Lokalizacja: POLICE

Post autor: GABCIA » 14 cze 2009, 20:32

:D :D :D Oj choroba,błąd w druku,te rady to dla Tomka :D ,przepraszam Mariusz,że tak wyszło,nie zamierzałam uczyć mistrza a Twoje nowe akwarium już podziwialiśmy dawno i czekamy jak "zarośnie",na pewno będzie super :D,jeszcze raz przepraszam.

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 14 cze 2009, 20:35

Ja się nie gniewam zawsze człowiek czegoś nowego albo odświeży sobie stare info :)))
Każda rada cenna, jeśli trafiona :)

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 15 cze 2009, 11:48

ja mam inne doświadczenia, niech stracę i się podzielę nimi, moze nie oberwę krytyki:

otoski - jedzą tylko glony płaskie, a raczej kłopoty w baniakach są z nitkowatymi których nie ruszają otoski, by dały radę glonom otoski, trzeba by ich z 50 sztuk najmniej w 450l ... moim zdaniem nie są do niczego potrzebne jak w mniejszej ilości, poza spokojem duchowym akwarysty, bo nei posprzata to to niczego, a słabe to rybki i łatwo padają gdy trzeba temperaturę mocno podnieść dyskom w gorę.
ale z glonojadów to chyba faktycznie najlepszy wybór ja ktoś na siłę chce mieć glonojady z dyskami niby do sprzątania i niby do glonów.

kirysy - doskonale zbierają pokarm z dna, ale to stadne rybki, potrzebują stada, gdy utyją nie czekają już jak dyski skończą na resztki a zaczynają im kraść jedzenie z dna, ale ładnie dno sprzątają i nawet się mnożą ze 2 razy do roku, jednak ja od stada kiryskow wole 1 dyska więcej w akwarium :)

krewetki - red cherry i babluti miałem bez tego liku, dyski się nimi żywiły, ale te się mnożyły szybciej niż były zjadane, a że baniak porósł zielskiem to 6 dorosłym dyskom polować było trudno, sielanka trwała kilka miesięcy, aż stado dyskow urosło do 10, zielsko wykarczowałem by miały gdzie pływć dyski i wyjechałem na 15 dni, a sąsiad karmił rybki raz na dobę.
po powrocie zostały niedobitki największych krewetek a jakieś 300 zjedzonych było, po kilku dniach te największe zostały zżarte i jedyne co mi zostało to chyba z 100 krwetek w filtrze kubełkowym - po 50 na kubełek mniej więcej. Mimo dosypania liści na dno nei udało mi się zaszczepic krewetek w baniaku ponownie, tych z filtra, za to moje dyski siekane krewetki wcinają do teraz, nawet te gotowane w solance.

od tej pory uważam z ekipy sprzątającej to najlepsze są dodatkowe 2 dyski w baniaku i moje łapska z wężykiem :)

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości