Rzeznia numer 5

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 13 paź 2007, 09:28

Panowie jak mogliście nie domyśleć się czyja to sprawka! Przecież to oczywiste, że sprawcą jest najagresywniejszy i najbardziej brutlany polityk wszechczasów Donald Tusk :-) Zobaczcie! Przecież to jest idealny dowód na to jak daleko sięga układ! Ewidentnie ma swoją delegaturę nawet u Klosa w akwarium! Eliminują niewygodnych przeciwników. PiS pewnie dałby sobie i z tym radę ale potrzeba mu więcej władzy! ;-)

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: gajowa » 13 paź 2007, 10:42

Ja stawiam na dyski.
Kilka tygodni temu wpuściliśmy (po kwarantannie) stadko kirysków do akwa. Z tego stadka uratowalismy tylko 2 sztuki!!!!!!!! Kiryski miały po ok 2,5 cm. Widzieliśmy jak dyski zaatakowały jednego kiryska. Zapolowały grupką!!!! najpierw manacapuru uderzył go w głowę, potem poprawił diamond a reszty dokończył snake skin. Natychmiast wyłowilismy pół przytomnego kiryska i dopiero wówczas zauważyliśmy, że w akwa jest jeszcze tylko jeden żywy. Z pozostałych pozostały tylko głowy!!! Dyski mają od 12-17 cm.
Jak widać, to nie jest taka łagodna rybka!!.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 13 paź 2007, 10:46

Ja słyszałem ostatnio w innym wątku, że palety są leniwe, dostojnie pływają i nawet krewetek red chery zbytnio nie jedzą, nie polują na nie, i tylko chorą krewetkę akurat przed pyszczkiem przepływającą ewentualnie paletki sobie zjedzą z nudów.
Więc skoro dyski całe czerwone ciało krewetki nie korci by schrupać, skoro znacznie wolniejsze stworki omijają, to czemu miały by złapać bardzo szybkiego rodostomusa i w dodatku tylko z odrobinką czerwieni na głowie?
Jeśli masz dyski, tę leniwą odmianę, to je wykluczam z grona podejrzanych, ale jeśli masz tę odmianę podobną do moich potworów, stale żerującą w zielsku i stale szukającą żarcia na piachu, to stawiam właśnie na nie. Moje dyski reaguja na szybko pływające krewetki w toni, na cokolwiek spadającego na dno, pewnie rodostomusy szybko pływające je zdenerwowały i prowokowały do ataku. Gdby rodostomusy mieściły się w pyszczku paletki resztek byś nie znalazł.
Nie poddawaj się, zakup kolejne, przyzwyczają się do siebie, miałem paletki i z neonami i z rodostomusami, u mnie kilka razy neon były celem ataku palety, nigdy rodostomusy, a przecież wiekszość powie, że ma neony z dyskami i nic się nie dzieje.

Moim zdaniem to kwestia wielkości palety, jej zdrowia, diety, częstotliwości karmienia i rodzaju pokarmu.
Moje dostają całe dżdżownice (większe od krewetki red cherry, na pewno dłuższe) i jakoś sobie radzą z ich wiciem się i rozerwaniem na kawałki, nawet współpracować muszą by ją rozerwać. Myslę, że dletego moje na kazdy ruch czegoś czerwonego w akwarium reagują natychmiast agresją.

Awatar użytkownika
Jeki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1090
Rejestracja: 01 lip 2005, 07:55
Imie i Nazwisko: Łukasz Osieka
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeki » 13 paź 2007, 10:56

Basiu, Ty w pokoju z rybami masz telewizor. Ryby z przymusu oglądają obrady sejmu RP i dziwisz się potem skąd w nich tyle agresji............Ty się zastanów nim włożysz znów rękę do akwarium. :wink:

A z innej beczki, widziałem już u kolegi, jak majestatyczne paletki w godzinę rozszarpały stadko 30 neonów świeżo wpuszczonych do zbiornika. Nie dały szansy ani jednej. Wyglądało to podobnie, rozszarpane strzępy leżące na dnie bez głów, lub same łebki.
Niestety po wpuszczeniu rybek wyskoczyliśmy na browarek, a jak wróciliśmy to nie było już co ratować. Jak widać alkohol szkodzi nie tylko zdrowiu, ale zagraża nawet życiu :wink:
Ostatnio zmieniony 13 paź 2007, 10:58 przez Jeki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 13 paź 2007, 10:58

Gajowa pisze:Ja stawiam na dyski.... Zapolowały grupką!!!! .... Dyski mają od 12-17 cm. Jak widać, to nie jest taka łagodna rybka!!.
Basiu, mam tę samą odmiane paletek co Ty, bo też lubią zapolować grupą, ale na krewetki. Do tego również grupowo współpracują przy zabijaniu i rwaniu dżdżownic. Wcześniej nigdy tego nie widziałem u dysków jakie miałem, może dlatego, że miewałem mniejsze i młodsze, no i codziennie karmiłem miksem, ale obecne stadko pokazuje takie zachowania często. Ja mam stadko 6 dorosłych od 19cm do 14cm, ponoć to 3 pary są, no karmię nieregularnie, czasem 3 dni nie jedzą, a innym razem co godzinę coś im do żarcia wrzucę.
Myślę, że Hans ma podbną odmianę, zgrane stado dorosłych dysków i również nie przekarmia ich.
Jak weźmie urlop i znajdzie czas na obsrerwację, to pewnie to potwierdzi za jakiś czas.

lara
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1169
Rejestracja: 06 gru 2004, 18:31
Imie i Nazwisko: Ilona Tylkowska
Lokalizacja: Stade
Kontaktowanie:

Re: Rzeznia numer 5

Post autor: lara » 13 paź 2007, 11:29

J-23 pisze: chciałbym spytać doświadczonych forumowiczów kogo podejrzewają o urządzenie takiej jatki?
J-23
No Hans to teraz rozwaliles mnie w roli pytajacego :wink:

apropo co to za ostronosy? moze cala nazwa tej rybki?

Ja tez stawiam jednak na nasze paletki, moga byc czasami nieobliczalne.

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Post autor: J-23 » 13 paź 2007, 12:05

Młody1919 pisze:no ale bez przesady , paletka raczej nie ma takich zębisk ani morderczego zgryzu aby przeciąć małą rybkę.
Dysk zębów (chyba) nie ma ale najwyraźniej ma morderczy zgryz. Przecież to w gruncie rzeczy drapieżnik jest.
Przyjrzałem się dzisiaj całej sytuacji i coś mi do głowy przyszło. Otóż kolorystyka rodostomusów jest dość zbliżona do ubarwienia krewetek red cherry, które u mnie robią za paletkowy deser. Czasy gdy krewetkom zdarzało się pływać w toni niby już dawno minęły, aż tu nagle pojawiło się stado bezczelnych "krewetek". Kiedyś na podobnej zasadzie moje dyski zajmowały się zabijaniem otocinclusów co widziałem na własne oczy.
Co do tarła-wykluczone, te zwinniki jeszcze nie są dojrzałe płciowo. Ale jest inna możliwość. Czytałem kiedyś opis tarła bocji wspaniałej (nie wiem czy prawdziwy) w niewoli i zaczęło się ono od tego że bocje wymordowały i częściowo zeżarły obecne w zbiorniku danio. A bocje mam tej wielkości ze można je podejrzewać o dojrzałość płciową.
J-23

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Re: Rzeznia numer 5

Post autor: J-23 » 13 paź 2007, 12:15

lara pisze: apropo co to za ostronosy? moze cala nazwa tej rybki?
Macrognathus aculeatus, właściwa nazwa polska to chyba długonos.
Ja tez stawiam jednak na nasze paletki, moga byc czasami nieobliczalne.
Ale jakim cudem dysk może dogonić zwinnika? Dziś bez strat, pozostałe zwinniki pływają stadkiem w ilości 18. Może okazały się łykowate?
J-23

Awatar użytkownika
Marek81
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 754
Rejestracja: 27 lis 2005, 21:28
Imie i Nazwisko: Marek Szymaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ząbki
Lokalizacja: Ząbki pod Warszawą
Kontaktowanie:

Post autor: Marek81 » 13 paź 2007, 21:21

Zębów to te nasze pupile może i nie mają!!
Ale pokarm z dna sterylniaka dziobią jak gołąb na parapecie!
Moim skromnym zdaniem to one załatwiły te Rodostomusy, a krewecie skończą resztę!
Stawiam na pupilów !!!!

Pozdrawiam Marek

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Post autor: J-23 » 13 paź 2007, 22:31

Wiadomo ze to dyski, inne zwierzaki nie maja technicznych możliwości żeby urządzić taką jatkę. Pozostaje jednak pytanie: dlaczego i JAK?
Dzisiaj się co nieco wyjaśniło w tej kwestii.
Otóż ja w swoim akwa karmie tylko dyski, reszta ryb może sobie najwyżej uszczknąć co łaska. 2x dziennie automat podaje granulat, 1-2x dziennie wrzucam dyskom mięcho. Wrzuciłem więc po południu porcję padliny i zacząłem obserwować zwierzaki. Dyski swoim zwyczajem skubały kostki żarcia wypluwając większe kęsy i zjadając drobniejsze. Przy tej okazji część mięsa rozbijana jest w pyłek który płynie unoszony prądem wody. W prądzie stoi sobie stado neonków i wyjada ten pyłek- właśnie po to je trzymam.
Natomiast to co robią rodostomusy to katastrofa- stadko zwinników wpłynęło między jedzące dyski bez żenady i zabrało się do podbierania mięsa. W pewnym momencie jeden z dysków zrobił błyskawiczny półobrót i zaatakował zwinnika- na szczęście chybił.
Sytuacja na dzisiejszy wieczór podobna jak w Zawichoście- ubyło 3.
Jednego nawet znalazłem, został zmiażdżony i wypluty. A na kwarantannie czeka następnych 20 zwinników. Zastanawiam się poważnie nad odpuszczeniem sobie rodostomusów chociaż piękne są. Ale głupie, neony radziły sobie o niebo lepiej.
J-23

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 14 paź 2007, 09:25

Może wreszcie się nauczą co im wolno, a czego nie.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 14 paź 2007, 11:03

Dodam Hans, że rodostomusy potrafią lepiej przetrzebić krewetki red chery niż paletki, skuteczniej od palet kontrolują populację red cherry.
Rodostomusy atakują i zjadają malutki krewetki, te wielkości milimetra, po wykluciu z jaj. Obserwowałem to przy moim stadzie rodostomusów wielokrotnie. U mnie dyski bywało, że zaatakowały neona, ale nigdy nie rodostomusa. U Ciebie jest odwrotnie. Przyzwyczają się a rodostomusy nauczą, wpuść kolejne.

Jaka była masakra 1, 2, 3 i 4?

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 15 paź 2007, 10:14

Jeki pisze:.......A z innej beczki, widziałem już u kolegi, jak majestatyczne paletki w godzinę rozszarpały stadko 30 neonów świeżo wpuszczonych do zbiornika. Nie dały szansy ani jednej. Wyglądało to podobnie, rozszarpane strzępy leżące na dnie bez głów, lub same łebki.
........
Łukaszu - czyżbyś rok temu oglądał moje akwarium ?

Awatar użytkownika
deptak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 489
Rejestracja: 03 kwie 2005, 20:46
Imie i Nazwisko: Adam Deptuła
Lokalizacja: Marki
Kontaktowanie:

Post autor: deptak » 15 paź 2007, 22:15

_TOM_ pisze: Jaka była masakra 1, 2, 3 i 4?
Ales mnie TOM ubawil :D Hans zapewnie pije do "Rzeźnia numer 5" niejakiego Kurta Vonneguta.

pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości