Otocinclus siada na paletki

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

MarcinL
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:15
Lokalizacja: Gostyń
Kontaktowanie:

Otocinclus siada na paletki

Post autor: MarcinL » 07 sty 2007, 18:08

witam
kupiłem stadko otocinklusów i miesiącu zaczęły siadać na paletki - strasznie je to wkurza
jest na to jakies rozwiazanie?
spotkał się ktoś z tym?
dzieki

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Post autor: bjarka » 08 sty 2007, 01:59

Może paletki zarosły glonem? :wink:

Awatar użytkownika
artifex
junior
junior
Posty: 37
Rejestracja: 06 sty 2007, 19:46
Imie i Nazwisko: artifex
Miejsce zamieszkania/miasto/: POLSKA
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: artifex » 08 sty 2007, 02:34

hehe to patrz ,żeby z tego jakaś krzyżówka nie wyszła ;) a swoja drogą fajne rybki te otoski:)

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 12 sty 2007, 22:45

Miałem pojedyńcze przypadki że O. affinis przyklejał sie do paletki i jeżdził na niej jak na koniu. Ze stada 30 sztuk w takie zabawy bawiło sie trzy okazy. Rada była jedna - pozbyłem sie wszystkich trzech :D i mam spokój.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 16 sty 2007, 17:24

Miałem około 25 sztuk - po 3 latach zostały 2 . Nie trenują paletek na wielką pardubicką . Chociaż na początku zdarzało się że traktowały paletkę jak szybę .

Mislavo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 213
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:13

Post autor: Mislavo » 16 sty 2007, 17:44

niewielka objętościowo garść przemyśleń, nie popartych żadną naukową wiedzą:

a. otoski są stadne i czują się pewnie w grupie, zmniejszenie grupy powoduje, że robią się mniej śmiałe i dają spokój dużym rybom. U mnie skutowało.

lub

b. miał być otos a okazało się, że jest "podobny" syjam

lub

c. na paletach jest tyle dobra wszelakiego, że tylko głupi by nie skorzystał z okazji do darmowej kolacji

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 16 sty 2007, 21:17

Czy jesteś pewien, że nabyłeś otoski? :wink:

U mnie 11 otosków faktycznie lubiących pływać w kilka sztuk, niekoniecznie można to nazwać stadem, nie odważy się usiąść na moje paletki. Paletki by tego nie pusciły bez reakcji i zemsty, moje dyski przeganiają wszystkich, nie tylko pobratyńców tego samego gatunku.

Przy paletce żerującej koło kilku otosków na dnie poprostu otoski nie wytrzymają ciśnienia i ucikają jej z drogi, szczególnie na widok dość agresywnych 2 dysków, chyba samców, co sporą red chery na podwieczorek zagryzają na deser resztką obumarłej neonki, albo otoska ... białe zwłoki ciężko już rozpoznać :wink:

Otoski są niezmordowane u mnie w jedzeniu glonów, nie wiem czy mają czas na sen, czy skubanie paletek. No i są jak papierek lakmusowy, testem i wskaźnikiem wody, jak coś się dzieje w baniaku one pierwsze odchodzą ...

Sugeruję pozbycie się nietypowych kilku otosków (może to jeden? zwariowany), albo zakup innych paletek, takich co sobie w kasze nie dadzą dmuchać takim karłom. :wink:

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 17 sty 2007, 08:50

A może to hybryda otosko-wargatkowa ? :lol: To by było dopiero odkrycie /a wcześniej - pokrycie :oops: ;) / .
A już bardziej serio - czasami moje pandy próbują się "dobrac' " do skóry dyskom, ale, podobnie jak u Tomka, zaraz są sprowadzane do parteru :)

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości