Jak rosną paletki

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Jak rosną paletki

Post autor: roh » 13 gru 2014, 10:10

Lufa222 jesteś strasznym malkontentem i sceptykiem. Nie wiem czy to nie jest prowokacja z twojej strony.
Ja bedąc takim sceptykiem i przemądrzalcem zajął bym się hodowlą jedwabnika--- pewnie.
Właściwie frustrują mnie twoje posty i nie powinienem na nie odpowiadać, ale jeszcze raz się udzielę.
Do właściwego wzrostu ryb muszą być zachowane pewne parametry
ZDROWY NARYBEK
1. Właściwa woda
2. Właściwe i urozmaicone pokarmy (co by to nie było i służyło rybom)POSZUKAJ SOBIE W TEMACIE KRAMIENIE
3. Małe rybki do wielkości 10 cm muszą być karmione na początku kilkanaście razy później kilka razy dziennie
Na zakończenie dodam, że roczne ryb wielkości 8 cm to są szczury i tego nie zmienisz, czy chcesz czy nie. Taka ryba nie nadaje się do dalszej hodowli. Nie sądzę aby w całej długości swojego życia osiągnęła wielkość powyżej 10-11cm

lufa2222
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 10 wrz 2014, 10:50
Imie i Nazwisko: Piotr Kowalski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Toruń

Re: Jak rosną paletki

Post autor: lufa2222 » 13 gru 2014, 14:48

Ja się zastanawiam dlaczego na mnie wjerzdzacie ,a nie odpowiadacie na proste pytania ,,,,ja nie chce waszych rad,,,,,

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Re: Jak rosną paletki

Post autor: jzajonz » 13 gru 2014, 15:40

lufa2222 pisze:
jzajonz pisze: ,, a tak na marginesie jak twierdzisz że moje paletki to szczury to pochwal sie co im dodajesz do żarcia że twoje to mutanty ,,,,, czekam.....czytałem na forach angielskich jakimi syfami te ryby się karmi po to żeby po pół roku je opchnąć za dobre pieniądze

Poniżej fotki ryb które się u mnie narodziły 27 03 2014roku


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wrzuciłem te fotki abyś sobie porównał ze swoimi. Ta ostatnia rybka mierzy na wysokość 16cm. Długość niecałe 15cm. Ryby karmię wyłącznie własnym miksem serca ze szpinakiem z witaminami i bez jakichkolwiek sterydów itp, granulatem Tetra discus, D-50 i spiruliną. Te ryby nie idą na sprzedaż a wyłącznie do dalszej hodowli bądź jak zasłużą na jakąś wystawę. Zauważ proporcję wielkości oka do całej budowy ciała. Chyba ci wiadomo że po wielkości oka można mniej więcej określić czy to ryba stara czy młoda i musi ono wielkością współgrać do rozmiaru. Twoje ryby są starsze więc tych proporcji nie mają zachowanych, chociażby dlatego nie można nazwać ich ładnymi i nie ma się co obrażać a wsiąść się do skrupulatnego czytania forum. :!: Jak dobrze się przyłożysz i poczytasz to sam dostrzeżesz gdzie popełniłeś błędy. Rozróżnisz też osoby które ci dobrze bądź źle poradzili.
Jak możesz to wrzuć mi linka z tej angielskiej strony to chętnie poczytam i powiem ci co o tym sądzę.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Jak rosną paletki

Post autor: roh » 13 gru 2014, 17:52

Piotrek, źle odczytujesz moje -przynajmniej- intencje.
Dostajesz kilka wskazówek jak karmić ryby, daję ci do zrozumien, zebyś poczytał ty czy tam,Nie ma sensu powtarzać wszystkiego tutaj co jest w dziale żywienie , Janusz daje Ci do zrozumienia że popełniasz błędy hodowlane, a Ty z uporem maniaka czytasz jakieś nienormalne i dziwne opracowania, których ja nigdy i nigdzie nie znalazłem. Do czego zmerzasz, chcesz udowodnić, że Janusza, Krzyśka, Marka, Grześka, Tomka czy innego Wincentego ryby są faszerowane hormponami????
Kogo na to stać. Masz pojęcie ile kosztuje taki wynalazek itp itd
Nasze ryby najczęściej są karmione takimi pokarmami jak napisał Janusz i żadnej innej tajemnicy nie ma, nikt ich stzrykawkami nie karmi też.

lufa2222
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 10 wrz 2014, 10:50
Imie i Nazwisko: Piotr Kowalski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Toruń

Re: Jak rosną paletki

Post autor: lufa2222 » 13 gru 2014, 21:58

ja ci zrobię też takie fotki i wyglądają tak samo....,,,,nie ma miary,,,,

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Re: Jak rosną paletki

Post autor: jzajonz » 14 gru 2014, 01:05

lufa2222 pisze:ja ci zrobię też takie fotki i wyglądają tak samo....,,,,nie ma miary,,,,
Nie rozumiem, to mam przyłożyć miarę abyś uwierzył w wymiar który podałem :?:
A może nie mierzyłeś swoich i po prostu te 8 cm o których mówiłeś to tak na oko skoro wyglądają tak samo. Tak czy owak jak chcesz to przyłóż miarę do fotki a ja mogę zrobić ponownie fotkę z miarą i jak rzeczywiście wyglądają tak samo to nie masz powodu do zmartwień.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Jak rosną paletki

Post autor: roh » 14 gru 2014, 09:01

lufa2222 pisze:ja ci zrobię też takie fotki i wyglądają tak samo....,,,,nie ma miary,,,,
Stara chińska mądrość mówi.
Jeżeli jeden raz ci mówią, że jesteś koniem--zignoruj to
Jeżeli 5 razy usłyszałeś , że jesteś koniem --zastanów się nad tym
Jeżeli ciągle słyszysz, że jesteś koniem-idź do sklepu i kup sobie siodło
Jak tu z tobą rozmawiać--????? :? :? :?
U nas każdy mierzy swoją miarą :lol: :lol:

lufa2222
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 10 wrz 2014, 10:50
Imie i Nazwisko: Piotr Kowalski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Toruń

Re: Jak rosną paletki

Post autor: lufa2222 » 14 gru 2014, 21:42

jeżeli pokazujesz mi na zdjęciu rybę i mówisz że ma daną wielkość to bez miary trudno porównać czy mówisz prawdę dobra spoko ja mam szczury nie znam się na rybach ,,,,,potem będe miał czas to powiem wszystkim jak robić żeby mieć młode bez zonka od a do zet ,,,,,zobaczymy czy dalej będziecie robić ze mnie durnia po drugie biorąc skale twojej dłoni wnioskuje że paletka ma ok 10 cm więc już kłamiesz ,,,,, masz problem lub taką dużą dłoń ,,,raczej to pierwsze,,,,,

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Re: Jak rosną paletki

Post autor: jzajonz » 14 gru 2014, 22:37

Straciłem do ciebie cierpliwość :!: Mieszkasz blisko mnie, już miałem cię zaprosić abyś zobaczył wszystko na żywo a tak to mogę ci tylko powiedzieć Lufa abyś postrzelał sobie gdzie indziej bo mam dość twoich prowokacji nazywając mnie kłamcą :!:

Obrazek

lufa2222
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 10 wrz 2014, 10:50
Imie i Nazwisko: Piotr Kowalski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Toruń

Re: Jak rosną paletkia

Post autor: lufa2222 » 14 gru 2014, 22:39

No widzisz ....teraz to co innego .....teraz wierzę .....chociaż czyja wiem,,,,,może ona nie jest z marca a trochę starsza :D :D :D ,,,ale dobra dam ci spokój,,,,,,,, nie męcz rybek bo to naprawdę fajne rybki już ich nie wyciągaj z akwarium..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 14 gru 2014, 23:03 przez lufa2222, łącznie zmieniany 1 raz.

krysP
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 13 paź 2014, 15:58
Imie i Nazwisko: KRZYSZTOF POLIŃSKI
Miejsce zamieszkania/miasto/: TORUŃ

Re: Jak rosną paletki

Post autor: krysP » 14 gru 2014, 23:03

A wystarczyło trochę poczytać o Januszu,chociażby o jego zasługach.....należą się przeprosiny :!:

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Jak rosną paletki

Post autor: roh » 14 gru 2014, 23:03

Coś łatwowierność z Ciebie wyłazi. Ja jak znam Janusza to se taką miarę spreparował, że wszystko Ci może udowodnić. :D :D :D
No nic ja z niecierpliwością czekam na twoje "A" bo z tym "Z" to się jeszcze zobaczy.
Już zacieram ręce jakie będę miał kiedyś ryby.

lufa2222
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 10 wrz 2014, 10:50
Imie i Nazwisko: Piotr Kowalski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Toruń

Re: Jak rosną paletki

Post autor: lufa2222 » 14 gru 2014, 23:04

Przepraszm :roll: :roll:

lufa2222
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 10 wrz 2014, 10:50
Imie i Nazwisko: Piotr Kowalski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Toruń

Re: Jak rosną paletki

Post autor: lufa2222 » 14 gru 2014, 23:16

roh pisze:Coś łatwowierność z Ciebie wyłazi. Ja jak znam Janusza to se taką miarę spreparował, że wszystko Ci może udowodnić. :D :D :D
No nic ja z niecierpliwością czekam na twoje "A" bo z tym "Z" to się jeszcze zobaczy.
Już zacieram ręce jakie będę miał kiedyś ryby.
Mam swoje maluchy ,,,,ale nie powiem jak je rozmnożyc ponieważ doszedłem do tego sam i nikt mi nie pomógł a wrę cz przeciwnie kombinowali wszyscy tak aby mi się nie udało bo w pewnym sensie mają racje bo przestałem od nich kupywać te ryby .......Powiem tak ......potrzebujecie parę paletek dotego akwarium z wadą ,,,,nie musi być stożek za 30zł może to być doniczka za 3 zł ,,,, podpowiem wam że woda musi być deszczówka a dalej musicie sobie radzić sami

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Jak rosną paletki

Post autor: roh » 15 gru 2014, 06:41

lufa2222 pisze:
roh pisze:Coś łatwowierność z Ciebie wyłazi. Ja jak znam Janusza to se taką miarę spreparował, że wszystko Ci może udowodnić. :D :D :D
No nic ja z niecierpliwością czekam na twoje "A" bo z tym "Z" to się jeszcze zobaczy.
Już zacieram ręce jakie będę miał kiedyś ryby.
Mam swoje maluchy ,,,,ale nie powiem jak je rozmnożyc ponieważ doszedłem do tego sam i nikt mi nie pomógł a wrę cz przeciwnie kombinowali wszyscy tak aby mi się nie udało bo w pewnym sensie mają racje bo przestałem od nich kupywać te ryby .......Powiem tak ......potrzebujecie parę paletek dotego akwarium z wadą ,,,,nie musi być stożek za 30zł może to być doniczka za 3 zł ,,,, podpowiem wam że woda musi być deszczówka a dalej musicie sobie radzić sami
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
No to zaczynam rozmnażać na potęgę. Bójta się potentaci :D :D :roll:
Tak z małą dozą powagi. Chłopaki dzisiaj rozmnażają dyskowce jak króliki, to nie są czasy Ćwieczka,.Powstają coraz to nowe krzyżówki i mutacje barwne, rozmnażają dzikiego heckla, krzyżują dzikie ryby z hodowlanymi, hodują ryby wyższe ni dłuższe,w kropki, paski , przecinki, myślniki i co tam jeszcze chcesz, ale to może już za dużo na raz w jednym miejscu. Gdybyś zechciał troszeńkę poczytać, zobaczyłbyś gdzie jesteś dzisiaj w hodowli dyskowca, ale .............. a z resztą brak mi weny. :? :? :(

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości