Jak rosną paletki

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

lufa2222
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 10 wrz 2014, 10:50
Imie i Nazwisko: Piotr Kowalski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Toruń

Re: Jak rosną paletki

Post autor: lufa2222 » 04 gru 2014, 20:12

Paletki rosną różnie i nie mamy na to wpływu ,,,,moje paletki które mi się urodziły mają ok, 8 cm po 10 miesiącach ,,,a powiem że z miotu który miał ok 100 jajek przeżyło ok 50 dzięki różnym głupim wypowiedziom,,,, Pamiętajcie że fora są pisane przez hodowców ,a oni będą wszystko robić po to ażeby było tych ryb mniej wtedy cena tych ryb rośnie ,,,z tych 50 ciu ryb wzrost był różny i z tego jakieś 15 sztuk są właśnie takiego wzrostu ,,,,ressztę to mniejsze rybki,,,,a cha żeby ryba szybko rosła podaje im się antybiotyki ze sterydami wtedy ryba rosnie 3 razy szybciej a potem wy ją kupujecie i s tą rybą są problemy ,,,,także pozdrawiam.....tych co po trzech miesiącach mają przyrost po 10cm .....te ryby nie mają wątroby,,,, I jeszcze bardzo ważne ,,,w dużym zbiorniku i głębokim ryba rośnie szybciej

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Jak rosną paletki

Post autor: roh » 04 gru 2014, 20:56

Piotrek Duży chłopak jesteś, ale takich bzdur jakie czytam w twoim jednym poście, nie widziałem chyba w całej bytności tego forum :shock: :shock: :shock: :shock: :o :?
No ale każdy ma swoją opowieść o własnych, najczęsciej, niepowodzeniach.

Awatar użytkownika
szuwarrro
junior
junior
Posty: 43
Rejestracja: 02 sty 2014, 20:17
Imie i Nazwisko: Marcin Pisarski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Olsztyn

Re: Jak rosną paletki

Post autor: szuwarrro » 04 gru 2014, 22:29

ciekawy artykuł nt żywenia paletek:
http://krytykaakwarystyczna.wordpress.c ... w-naturze/

lufa2222
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 10 wrz 2014, 10:50
Imie i Nazwisko: Piotr Kowalski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Toruń

Re: Jak rosną paletki

Post autor: lufa2222 » 05 gru 2014, 14:46

roh pisze:Piotrek Duży chłopak jesteś, ale takich bzdur jakie czytam w twoim jednym poście, nie widziałem chyba w całej bytności tego forum :shock: :shock: :shock: :shock: :o :?
No ale każdy ma swoją opowieść o własnych, najczęsciej, niepowodzeniach.
Trzy ryby kupione od chodowców i każda skończyła w klozecie ,,,,ciekawe dlaczego nie jadły pokarmu który kupiłem od gościa a adaptacja trwała trzy tygodnie ,,,po pół roku jedna po drugiej zdychała chudnąc ,,,,,oczywiście mam możliwość te ryby zbadać i każda z nich miała marskość wątroby,,,,nie stwierdzono bakteri w jelitach co ciekawe następną kupiłem po porze karmienia i na stół ,,,,w żołądku stwierdzono śladowe ilości pochodne genotropiny i metronitazolu plus mięso,,,, jak to wtłumaczysz,,,,Po drugie straszne tabu na forach o wzroście tych ryb to też podejrzane

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Jak rosną paletki

Post autor: arturo » 05 gru 2014, 15:58

Żadne tabu, odpowiem Ci ze swojego doświadczenia.... ryby karmione mixami mięsnymi naprzemiennie z pokarmami Tropical rosły bardzo szybko w pierwszych 6 miesiącach życia - wzrost oscylował na poziomie 2-3cm miesięcznie w zależności od kolorystyki ryb, nie wiem dlaczego, być może taki miały układ genowy, później lekko zwalniały ale do 15cm ciągle rosły szybko jak zapewne na ryby. Dalej rosły prawie przez całe życie, ale z wiekiem były coraz mniej atrakcyjne. Piszę o rybach od Stendkera. Jeśli brałem ryby już po selekcji to z sukcesem odchowywało się 90% małych ryb do sporych rozmiarów "krówek".
Jeśli miałem sam ryby to z np. z tarła 100szt. jakieś 50szt. rosło w podobnym tempie, reszta dużo wolniej lub wcale, po selekcji zostawało 10-15 fajnych ryb, 10 przeciętnych, 25 do dupy.
Przy karmieniu tylko i wyłącznie suchymi pokarmami Tropical ryby rosło wolniej ale odsetek ryb ładnych i brzydkich był podobny. Wzrost był o jakieś 30-40% wolniejszy.
Jeśli chodzi o pasożyty miały i mają je wszystkie ryby lub prawie wszystkie ale w dobrych warunkach nigdy ryby nie miały żadnych objawów chorobowych.... pozdrawiam

lufa2222
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 10 wrz 2014, 10:50
Imie i Nazwisko: Piotr Kowalski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Toruń

Re: Jak rosną paletki

Post autor: lufa2222 » 05 gru 2014, 21:28

No i właśnie z tych 50 ciu mam 15 fajnych ryb,,,,,,,Przy okazjii macie jakieś namiary na szklarza co mi dotnie szyby do akwarium narożnego w miarę za rozsądną cenę baniaczek to 120x120 przekątna to 170cm a wys 70cm ,,,ale te szyby boczne mają być przycięte od strony styku z przednią pod kątem 45st w Toruniu czy okolicach

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Re: Jak rosną paletki

Post autor: jzajonz » 05 gru 2014, 23:41

lufa2222 pisze:Paletki rosną różnie i nie mamy na to wpływu ,,,,moje paletki które mi się urodziły mają ok, 8 cm po 10 miesiącach ,,,a powiem że z miotu który miał ok 100 jajek przeżyło ok 50 dzięki różnym głupim wypowiedziom,,,, Pamiętajcie że fora są pisane przez hodowców ,a oni będą wszystko robić po to ażeby było tych ryb mniej wtedy cena tych ryb rośnie ,,,z tych 50 ciu ryb wzrost był różny i z tego jakieś 15 sztuk są właśnie takiego wzrostu ,,,,ressztę to mniejsze rybki,,,,a cha żeby ryba szybko rosła podaje im się antybiotyki ze sterydami wtedy ryba rosnie 3 razy szybciej a potem wy ją kupujecie i s tą rybą są problemy ,,,,także pozdrawiam.....tych co po trzech miesiącach mają przyrost po 10cm .....te ryby nie mają wątroby,,,, I jeszcze bardzo ważne ,,,w dużym zbiorniku i głębokim ryba rośnie szybciej
Podkreśliłem na czerwono to, po czym sądzę że nie masz doświadczenia w temacie hodowli dyskowców. Zrobiłeś mnóstwo błędów skoro masz tak mizerne wyniki. Zapewniam Cię ze po 10 miesiącach mam ryby które mają co najmniej 13cm. Mam obecnie kilka tareł różnej wielkości jak również coś na grzbiecie i larwy więc zapiszę datę i powiem ci po jakim czasie będą miały 8 cm. Z pewnością nie będzie to 10 miesięcy a połowa tego czasu to już nadmiar :!:
A może chcesz aby to udowodnić :?:

lufa2222
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 10 wrz 2014, 10:50
Imie i Nazwisko: Piotr Kowalski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Toruń

Re: Jak rosną paletki

Post autor: lufa2222 » 07 gru 2014, 11:10

Ja nie jestem hodowcą mam je dla siebie a część po prostu z nadmiaru sprzedałem i nie chcę ich rozmnarzać ,,a z drugiej strony nie ma możliwości udowodnić jaki wiek i wzrost ma ryba bo o tym wie tylko chodowca no i oczywiście co dana ryba dostaje do jedzenia ,,,widzę ,że zaczynacie się troche irytować po drugie znam gościa co miał takie sztuki po 20cm duże zrobił mi wykład o tych rybach ,,,,po kilku miesiącach mówi że wszystkie opchnął ,,a okazało się ,że wszystkie padły więc coś jest nie tak ...... dodam , że moje ryby nie chorują... A jeżeli mówisz o błędach to do rozmnożenia tych ryb doszedłem sam bo nikt mi nie pomógł ,,a wręcz przeciwnie dostawałem takie wskazówki że nic z tego nie wychodziło ,,,a to proste jak rozmnożenie kubików

lufa2222
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 10 wrz 2014, 10:50
Imie i Nazwisko: Piotr Kowalski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Toruń

Re: Jak rosną paletki

Post autor: lufa2222 » 08 gru 2014, 20:00

Widze ,że nie ciągniecie tematu to chociaż powiedzcie gdzie mam szukać uczciwego szklarza,,,,,Toruń lub kuj pomorskie

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Re: Jak rosną paletki

Post autor: jzajonz » 09 gru 2014, 00:42

Szukasz szklarza w wątku który założyłeś w temacie "Jak rosną paletki" więc co tutaj kontynuować?
Skoro rozmnażanie dyskowców uważasz za tak proste jak "kubików" to może tak jest bo nie znam takich ryb. Możesz mnie oświecić?
Masz rację zaczynam się irytować z taką znajomością tematu.

Arti80
junior
junior
Posty: 41
Rejestracja: 28 mar 2014, 20:16
Imie i Nazwisko: Arek Prusak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Dębówka

Re: Jak rosną paletki

Post autor: Arti80 » 09 gru 2014, 07:49

Niech kolega pokarze zdjęcia tych pięknych ryb

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Jak rosną paletki

Post autor: arturo » 09 gru 2014, 08:39

Tak na prawdę masz dwa rozwiązania..... Pierwsze to rozmnożysz sobie sam ryby i będziesz miał to, co sobie wyhodujesz...... drugie to kupisz ryby już dorosłe, przynajmniej 15cm i masz problem z głowy....
Przy zakupie ryb 5-6cm musisz ich wziąć pewne z 20szt. by spróbować wychować sobie parę większych ryb, ale w tej liczbie może się zdarzyć, że ryby będą kiepskie, nawet wszystkie, bo nikt ich nie zdąży wyselekcjonować i...... dupa.....
Dlatego "luźna łyda" i do boju, nie marudź, nie szukaj winnych, nie oskarżaj i nie bierz wszystkich jedną miarą.... niestety, 80% przypadków kiepskich ryb leży po stronie końcowego opiekuna... oczywiście pod warunkiem zakupu ładnych i dobrze wyprowadzonych maluszków..... i to może być to 20% ryzyka.......... pozdrawiam

lufa2222
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 10 wrz 2014, 10:50
Imie i Nazwisko: Piotr Kowalski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Toruń

Re: Jak rosną paletki

Post autor: lufa2222 » 09 gru 2014, 20:56

jzajonz pisze:Szukasz szklarza w wątku który założyłeś w temacie "Jak rosną paletki" więc co tutaj kontynuować?
Skoro rozmnażanie dyskowców uważasz za tak proste jak "kubików" to może tak jest bo nie znam takich ryb. Możesz mnie oświecić?
Masz rację zaczynam się irytować z taką znajomością tematu.
A to jakiś problem żeby mi napisać gdzie mam się udać do szklarza ,,,,,co z tego że temat nie ten .....oj widzę że komuś nie pasuje...........ja mam swoje ryby i są bardzo ładne i chciałem się dowiedzieć jak rosną te ryby ,a przy okazji chciałem się zapytać o szklarza...

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Re: Jak rosną paletki

Post autor: jzajonz » 09 gru 2014, 23:54

Chodzi wyłącznie o to że gdybyś założył wątek w odpowiednim dziale i np nazwał go "poszukuję szklarza" wówczas wszyscy wchodzący na forum widzą to od razu bo widzi się to w temacie i wówczas jest większa szansa na uzyskanie odpowiedzi. A tak to możesz liczyć tylko na przypadek bo nie wszyscy czytają całe forum. Za miesiąc Twoje pytanie o szklarza będzie w ogóle niewidoczne a gdybyś założył odpowiedni wątek to po prostu by istniał jako oddzielny i prędzej czy później ktoś by ci pomógł.

Wracając do tematu "Jak rosną paletki" to najważniejsze że cieszą cię Twoje ryby takie jakie są. Dla Ciebie są ładne i niech tak pozostanie.
Ja natomiast jeszcze nigdy nie widziałem dziesięciomiesięcznej paletki o wymiarze 8cm którą mógłbym nazwać ładną :!: No cóż :?

lufa2222
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 10 wrz 2014, 10:50
Imie i Nazwisko: Piotr Kowalski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Toruń

Re: Jak rosną paletki

Post autor: lufa2222 » 12 gru 2014, 23:33

jzajonz pisze:Chodzi wyłącznie o to że gdybyś założył wątek w odpowiednim dziale i np nazwał go "poszukuję szklarza" wówczas wszyscy wchodzący na forum widzą to od razu bo widzi się to w temacie i wówczas jest większa szansa na uzyskanie odpowiedzi. A tak to możesz liczyć tylko na przypadek bo nie wszyscy czytają całe forum. Za miesiąc Twoje pytanie o szklarza będzie w ogóle niewidoczne a gdybyś założył odpowiedni wątek to po prostu by istniał jako oddzielny i prędzej czy później ktoś by ci pomógł.

Wracając do tematu "Jak rosną paletki" to najważniejsze że cieszą cię Twoje ryby takie jakie są. Dla Ciebie są ładne i niech tak pozostanie.
Ja natomiast jeszcze nigdy nie widziałem dziesięciomiesięcznej paletki o wymiarze 8cm którą mógłbym nazwać ładną :!: No cóż :?
Założe temat ,,, a tak na marginesie jak twierdzisz że moje paletki to szczury to pochwal sie co im dodajesz do żarcia że twoje to mutanty ,,,,, czekam.....czytałem na forach angielskich jakimi syfami te ryby się karmi po to żeby po pół roku je opchnąć za dobre pieniądze

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości