Wymiana

Tematy ogólne w tym jak zacząć.

Moderatorzy: krisaczek, mkozubski

Awatar użytkownika
janusz32
senior
senior
Posty: 162
Rejestracja: 08 kwie 2008, 17:42
Imie i Nazwisko: Janusz Łyżwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Szydlowiec
Lokalizacja: Szydłowiec

Wymiana

Post autor: janusz32 » 16 lut 2010, 20:36

Co robicie przy wymianach obsady z niechcianymi dyskami?Brak sumienia do zabijania,wyrzucania,itp. :( a przychodzi pora na wymiane szczurka.

Awatar użytkownika
bohen21
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 14 gru 2008, 10:38
Imie i Nazwisko: Norbert Bochański
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Re: Wymiana

Post autor: bohen21 » 16 lut 2010, 21:03

proponuje znany portal aukcyjny na "a" :) na nim najłatwiej znaleźć kogoś kto za grosze kupi rybę a jest początkujący i nie aż tak wymagający

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana

Post autor: fangornn » 16 lut 2010, 21:14

OOoo widzisz i problem z głowy. Wystarczy zapytać delikwenta czy warunki ma odpowiednie dla Twoich pupili . No wiesz, Tobie nie wypada o to nie zapytać, jemu powiedzieć prawdę , więc skłamie. Ty masz sumienie czyste i po sprawie. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Wymiana

Post autor: Hypno » 16 lut 2010, 21:38

Moralność Kalego moi panowie! Wam pieniądze za jednego szczura nie poratują budżetu domowego. Proponuję dać ogłoszenie "oddam niezbyt urodziwe ryby darmo początkującemu dyskomaniakowi". Szczerze i uczciwie. Albo rybę dla dobra nauki pod mikroskop i zobaczyć co w trawie piszczy.

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana

Post autor: fangornn » 16 lut 2010, 22:32

Hypno pisze: Albo rybę dla dobra nauki pod mikroskop i zobaczyć co w trawie piszczy.
Ty wiesz ile takie coś kosztuje :?: Toż to taniej szczura lunąć na wspomnianym a...... i szlus. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kostek
junior
junior
Posty: 62
Rejestracja: 06 mar 2009, 19:32
Imie i Nazwisko: Marcin Kostusiak
Miejsce zamieszkania/miasto/: zgierz/lodz/wloclawe
Lokalizacja: Zgierz
Kontaktowanie:

Re: Wymiana

Post autor: Kostek » 19 lut 2010, 00:50

Hypno-gratuluje uczciwości-tez bym tak postąpił!!że młody i Allegro to nie znaczy ze młodszym kolegą można wciskać jakieś szczury z których nic nie wyrośnie!!-to po prostu hańba dla kogoś kto jest członkiem P.K.M.D!!!!sam hoduję palety od 7 lat i nie raz po pierwszych zakupach miałem łzy w oczach jak kupiłem szczury-ale jeszcze wtedy nie wiedziałem o tym-teraz już wiem że można wcisnąć młodemu wszystko i nie chodzi tu tylko o to żeby się uczył!!Fangornn - szanuje Cię i uważam! ale troszkę teraz przesadziłeś!!pozdrawiam serdecznie Kostek. P.S. pomy co napisałeś?miło by ci było jak by Ciebie to spotkało za tyle kasy??a co by na to powiedział P. Sieniawski???

RobertN
senior
senior
Posty: 149
Rejestracja: 08 gru 2004, 17:18
Imie i Nazwisko: Robert Nowakowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Klucze
Lokalizacja: Klucze
Kontaktowanie:

Re: Wymiana

Post autor: RobertN » 19 lut 2010, 08:18

Ja kiedyś nawet takie normalne jak chciałem się pozbyć sprzedawałem po 1 zł, a i mnie paroma obdarowano.
pozdr Robert

Awatar użytkownika
bohen21
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 14 gru 2008, 10:38
Imie i Nazwisko: Norbert Bochański
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Re: Wymiana

Post autor: bohen21 » 20 lut 2010, 01:35

a ja nie mam skrupułów i jak mam na zbyciu to wystawiam na aleg... i po sprawie, na zdjęciach widać co sie kupuje, większośc ludzi pozwala na odbiór osobisty, jak ktoś chce zacząć od paletek a wogóle się nie zna na rybach to lepiej niech szczury uśmierca. A wiem że ludzka niewiedza potrafi być ogromna, koleś potrafił przyjśc do sklepu z pretensjami że kupił paletkę i mu nie rośnie, po dłuższej rozmowie doszło że ma akwa 80 litrów w nim 6 paletek temp 26 stopni i karmi je wyłącznie ochotką, o takim czymś jak woda z RO czy zakwaszanie nigdy nie słyszał. więc takie przykłady mówią same za siebie. owego szczura którego chcemy sprzedać też karmiliśmy ogrzewaliśmy i po nim sprzątaliśmy i zapewne nikt go nam za darmo nie dał. a nie wszyscy są na tyle bogaci żeby ryby wydawać a w ich miejsce iśc kupić inne

Tanhauser
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 08 maja 2005, 10:54
Imie i Nazwisko: Marek Mazur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Zgorzelec
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Wymiana

Post autor: Tanhauser » 20 lut 2010, 09:52

Mam zaprzyjaźniony sklep, do którego oddaję ryby. Bez bólu, bez stresu i z czystym sumieniem.

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Wymiana

Post autor: przynenta » 21 lut 2010, 10:50

Kostek pisze:Hypno-gratuluje uczciwości-tez bym tak postąpił!!że młody i Allegro to nie znaczy ze młodszym kolegą można wciskać jakieś szczury z których nic nie wyrośnie!!-to po prostu hańba dla kogoś kto jest członkiem P.K.M.D!!!!sam hoduję palety od 7 lat i nie raz po pierwszych zakupach miałem łzy w oczach jak kupiłem szczury-ale jeszcze wtedy nie wiedziałem o tym-teraz już wiem że można wcisnąć młodemu wszystko i nie chodzi tu tylko o to żeby się uczył!!Fangornn - szanuje Cię i uważam! ale troszkę teraz przesadziłeś!!pozdrawiam serdecznie Kostek. P.S. pomy co napisałeś?miło by ci było jak by Ciebie to spotkało za tyle kasy??a co by na to powiedział P. Sieniawski???
Kiedyś takie ryby rozdawałem za free, uwierz kłopotów z tym było, co nie miara. Panie a może podeśle Pan z 50 fotek to ja sobie wybiorę, może chore, może coś innego. Ogólnie chore podejście obdarowanych.

Miałem dość tego.

Od czasu, kiedy te szczury raz na jakiś czas sprzedaję za parę groszy i informacją, że z tych ryb medalistów nie będzie moje kłopoty się zakończyły.

Tak, więc i Piotrek Ma rację, ale i Tomek nic złego nie napisał.

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana

Post autor: fangornn » 21 lut 2010, 13:15

Kostek pisze:Fangornn - szanuje Cię i uważam! ale troszkę teraz przesadziłeś!!pozdrawiam serdecznie Kostek. P.S. pomy co napisałeś?miło by ci było jak by Ciebie to spotkało za tyle kasy??a co by na to powiedział P. Sieniawski???
Na ten post natknąłem się dopiero dzisiaj, więc odpowiem. Sprzedałem na allegro niejedną rzecz, rybki, ryby, jedne lepsze inne gorsze, nawet uszczerbane akwarium. Nikogo nie oszukałem, nikt nie został pokrzywdzony , oszukany etc. W rytm muzyki znanej piosenki. Sprzedać to nie znaczy, zawsze to samo, można sprzedać coś taniej , można sprzedać coś drożej. Zależy od stanu faktycznego obiektu i dostosowania do niego ceny. Ot i cała filozofia. :wink:

Ps. Za wyrazy szacunku dziękuję , odwzajemniam się tym samym.

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Wymiana

Post autor: arturo » 22 lut 2010, 13:34

A ja traktuję "gówna" zgodnie z ich przeznaczeniem, spuszczam po nich dobrze wodę.... pozdrawiam

Awatar użytkownika
hudy
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1138
Rejestracja: 07 gru 2004, 06:07
Imie i Nazwisko: Zbigniew Hudobski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Wymiana

Post autor: hudy » 22 lut 2010, 19:18

U mnie na hurtowni jest specjalne akwarium dla takich rybek, nie wyrzucam, nie sprzedaję, nie rozdaję tylko pozwalam im żyć w tym akwarium. Co ciekawe, zdarza się że "umarlaki" dochodzą do zdrowia. W tym akwarium są ryby i rośliny z całego świata. Natura sama decyduje o ich życiu. I myślę że takie działanie /przynajmniej ja tak myślę jest dobre/ pozwala dawać "drugie życie" rybkom które mogłyby być wyrzucone do kibelka/roznoszenie chorób/, sprzedane /roznoszenie chorób/ czy zabite. Jeżeli ktoś chce jednak pozbyć się rybek, powinien je uśmiercić w sposób humanitarny i pozbyć sie trupków poprzez spalenie. Każde inne działanie jest nie odpowiedzialne/wyrzucanie do kibelka, sprzedawanie, rozdawanie/ powoduje rozprzesztrzenianie sie chorób szczególnie wirusowych. Każdy akwarysta powinien się zastanowić nad tym czy jego działanie nie powoduje rozprzestrzeniania się chorób.

Odpowiedz

Wróć do „Dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości