Regulamin przyjmowania ryb.

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Regulamin przyjmowania ryb.

Post autor: Bogdan » 21 maja 2013, 16:08

Nie jestem biegły w tym temacie jednak wydaje mi się że są rozbieżności pomiędzy regulaminem przyjmowania ryb IV mistrzostw a najnowszą pozycją na naszym rynku traktującą o podziałach grup barwnych dyskowców wydaną przez naszego kolegę Andrzeja Nowickiego.
Dobrze by było by wypowiedzieli się na ten temat znawcy i wyjaśnili wszelkie wątpliwości przed mistrzostwami aby potem nie było pretensji że czyjaś ryba została źle oceniona.
Myślę że przede wszystkim głos powinni zabrać sędziowie.
Nie chcę się rozpisywać by niczego nie sugerować jednak głównie mam zastrzeżenia do grup "Turkusowe niebieskie" czy "Gładkie niebieskie"

Awatar użytkownika
mirek
zarząd pkmd
Posty: 1631
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:31
Imie i Nazwisko: Mirek Żak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wadowice
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Re: Regulamin przyjmowania ryb.

Post autor: mirek » 01 cze 2013, 09:54

Jaśniej proszę ; nie wszyscy mają pod ręką to dzieło :wink:

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Regulamin przyjmowania ryb.

Post autor: roh » 15 cze 2013, 07:44

Dajcie jakiś sygnał kiedy i gdzie można będzie oficjalnie odczytać klasyfikację ryb przygotowaną pod mistrzostwa.

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Re: Regulamin przyjmowania ryb.

Post autor: jzajonz » 17 cze 2013, 08:16

roh pisze:Dajcie jakiś sygnał kiedy i gdzie można będzie oficjalnie odczytać klasyfikację ryb przygotowaną pod mistrzostwa.
Czyżbyś miał zamiar wystawić coś ponad dzikie :) :?:

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Regulamin przyjmowania ryb.

Post autor: roh » 24 lip 2013, 06:32

jzajonz pisze:
roh pisze:Dajcie jakiś sygnał kiedy i gdzie można będzie oficjalnie odczytać klasyfikację ryb przygotowaną pod mistrzostwa.
Czyżbyś miał zamiar wystawić coś ponad dzikie :) :?:
Nie, nie Janusz. Ja gram w tej samej lidze, ale nadal nie widzę gdzie można zobaczyć klasyfikację ryb. Ja znam to na pamięć, ale pewnie inni też chcieliby się zapoznać. :lol:

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Re: Regulamin przyjmowania ryb.

Post autor: Bogdan » 24 lip 2013, 08:43

roh pisze:
jzajonz pisze:
roh pisze:Dajcie jakiś sygnał kiedy i gdzie można będzie oficjalnie odczytać klasyfikację ryb przygotowaną pod mistrzostwa.
Czyżbyś miał zamiar wystawić coś ponad dzikie :) :?:
Nie, nie Janusz. Ja gram w tej samej lidze, ale nadal nie widzę gdzie można zobaczyć klasyfikację ryb. Ja znam to na pamięć, ale pewnie inni też chcieliby się zapoznać. :lol:
A wystarczy tylko wejść na stronkę mistrzostw.Więcej inicjatywy własnej Panowie nie wszystko podajemy do łóżka :D

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Regulamin przyjmowania ryb.

Post autor: niki 28 » 24 lip 2013, 19:44

W NOWYM WĄTKU W TYM ŻE DZIALE W POROZUMIENIU Z ZARZĄDEM KLUBU OPISAŁEM PODZIAŁ GRUP BARWNYCH DYSKOWCÓW KTÓRY BĘDZIE OBOWIĄZYWAŁ NA 4 MISTRZOSTWACH W POZNANIU.NIECH KAŻDY ZAINTERESOWANY ZAPOZNA SIĘ Z TEKSTEM.MAM NADZIEJĘ,ŻE WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI Z WYSTAWIANIEM I PRAWIDŁOWĄ KLASYFIKACJĄ WYSTAWIANEJ RYBY ZASTANĄ ROZWIANE :)

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Regulamin przyjmowania ryb.

Post autor: roh » 24 lip 2013, 20:27

Bogdan pisze:
A wystarczy tylko wejść na stronkę mistrzostw.Więcej inicjatywy własnej Panowie nie wszystko podajemy do łóżka :D
Boguś ja wiem, że jestem upierdliwy-taka moja natura. :lol: , ale niezrzeszeni nie muszą wiedzieć, że strona mistrzostw jest podstroną PKMD, a nikt nie raczył pokazać jakiegoś linka 8)

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Re: Regulamin przyjmowania ryb.

Post autor: Ambra » 25 lip 2013, 07:57

mirek pisze:Jaśniej proszę ; nie wszyscy mają pod ręką to dzieło :wink:
Nigdy nie byłem zwolennikiem recenzowania opracowań innych autorów, gdyż jako praktyk "mający na sumieniu" szereg publikacji wiem, iż nie jest to łatwy kawałek chleba.
W tym jednak wypadku sprawa wydaje się poważna.
Najnowsza na rynku publikacja dotycząca dyskowców winna moim zdaniem zawierać aktualne i sprawdzone informacje, czego po zapoznaniu się z jej treścią ze smutkiem stwierdzić nie mogę.
Jej autor jest w tym wypadku nie tylko praktykiem, ale i sędzią ryb z rodzaju Symphysodon, co powoduje, że można od niego znacznie więcej wymagać, niż od "przeciętnego" akwarysty. Miał i ma przy tym dostęp do najnowszych opracowań jakie publikuje Rada Sędziowska PKMD.

W tej sytuacji zamieszczenie w swojej publikacji (błędnego fragmentami) podziału na grupy barwne wydaje się bardzo poważnym błędem, który faktycznie bardziej dezinformuje niż pomaga czytelnikowi w zrozumieniu tego zagadnienia.
Na szczęście aktualny podział na grupy barwne zamieszczony został na stronie IV Mistrzostw, a także opublikował go ostatnio w odrębnym wątku tematycznym inny sędzia. Zainteresowani łatwo więc mogą skorygować błędy jakie zawiera omawiana książka w tym zakresie.

Czytelnik znajdzie też w niej błędy innego rodzaju, których nie mam zamiaru w tym wątku wykazywać.
Jest to jednak o tyle dziwne, że jak podaje autor, książka była recenzowana przez osobę z tytułem doktorskim.
Dla mnie jest oczywiste, że wspomniany tytuł naukowy recenzentka nie posiada jednak z żadnej dziedziny przyrodniczo - biologicznej, gdyż w przeciwnym razie łatwo dostrzegła by błędy kilkakrotnie popełniane przez autora w zakresie zapisu systematycznego.

Na koniec pragnę jednak podkreślić, że każda publikacja popularyzująca dyskowce w naszym kraju jest mile widziana i zawsze spełni pozytywną rolę. Wypowiedzi autora, choć są w wielu przypadkach jego zdaniem odrębnym pozwalają czytelnikowi zwrócić uwagę na wiele ważnych aspektów związanych z pielęgnacją tych pięknych ryb, które zweryfikuje w przyszłości jego indywidualna praktyka.

Odpowiedz

Wróć do „IV Mistrzostwa Dyskowców Poznań 2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości