Niewiarygodne...

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Niewiarygodne...

Post autor: Hypno » 17 gru 2005, 23:26

Może mnie nie pogonicie z moją nowiną ale... co tam zaryzykuję. Dwa dni temu byłem u gościa który... rozmnaża systematycznie Pterophyllum altum czyli dziką formę skalara. Aj aj mówię Wam jest na co popatrzeć, jeśli uda mi się go przekonać postaram się zrobić mały wywiad z nim pyknąć kilka fotek i zaprezentować na forum. Oprócz tego ma cudne akwaria roślinne. Nie znam się na tym więc nie będę mówił czy to holender czy nie, mam nadzieję, że uda mi się pokazać te zbiorniki...

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 18 gru 2005, 10:58

Może mnie nie pogonicie z moją nowiną ale... co tam zaryzykuję.
Pewnie tak się stanie na 100% jak zapomnisz co obiecałeś ;) Temat skalarów czy altumów to tak pokrewny temat że każdy kto chciałby zrobić biotop czyli ryby z amazonki w swoim zbiorniku oczami wyobraźni widzi połączenie właśnie paletek ze skalarami . Jestem za , każde ładne akwarium to możliwość porównania a oceny biorą się właśnie z tego że można coś porównać .

teo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 382
Rejestracja: 03 lut 2005, 09:09
Imie i Nazwisko: Tadeusz P.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Brzesko

Post autor: teo » 18 gru 2005, 13:16

Hypno dość że nie pogonicie to wyobraź sobie, że jeszcze pochwalicie. Jeśli materia jest spolegliwa to pisz. Temat bardzo ciekawy.

Tak na marginesie. W czasopismach akwarystycznych brakuje mi właśnie reportaży i wywiadów z ludźmi, którzy mają ewidentne sukcesy w hodowli. Czasami się coś pojawi ale w szczątkowej formie np. wywiad z Mycińskim.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 18 gru 2005, 21:45

Mi też tego właśnie brakuje. Rozmowy z ludźmi którzy mają osiągnięcia czy to że tak powiem sposobem domowym czy też na masową skalę. Jeśli się gość zgodzi, to w tym tygodniu oczekujcie wieści, będę u niego jutro ponieważ okazało się, że produkuje rzeczy potrzebne przy zakładaniu zbiorników... więcej nie powiem, bo była by to reklama, ja nie chcę jego reklamować a poza tym nie wiem czy on sam by chciał reklamować siebie :-)
Z ciekawostek powiem Wam, że jego zbiorniki wiszą... przykręcone do ściany bez żadnych stojących szafek pod spodem....

Jak widziałem jego zbiorniki od razu pojawiła się myśl "a może razem z dyskami by tak ...." w końcu pewne źródło zdrowych ryb!!

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 19 gru 2005, 12:32

Najnowsze wieści... gość zgodził się na rozmowę dłuższą i zrobienie paru zdjęć. Jeśli zajęcia służbowe pozwolą mu na to, to w tym tygodniu spotkam się z nim i wydobędę ciut ciekawostek i obrazków :-)

jotka
senior
senior
Posty: 112
Rejestracja: 20 cze 2005, 20:55
Imie i Nazwisko: JERZY KRAWCEWICZ
Miejsce zamieszkania/miasto/: JAROCIN
Lokalizacja: Cielcza k/Jarocina

Post autor: jotka » 19 gru 2005, 18:53

Wiesz mam 3 akwaria i mam ogromna ochotę do jednego wpuścic skalary .
Moze przy okazji wydobywania wiadomosci - kilka ryb. :D :D :D

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 19 gru 2005, 19:17

Zapytać nie zaszkodzi, ale z tego co wiem wszystkie młode jakie uzyskał do tej pory sprzedaje do Anglii... Na szczęście to kumpel moje szwagra, też akwarysta, więc może po linii partyjnej da radę....

Awatar użytkownika
Rafal_W
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 675
Rejestracja: 12 paź 2005, 08:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Rafal_W » 21 gru 2005, 23:19

Hypno pisze:Na szczęście to kumpel moje szwagra, też akwarysta, więc może po linii partyjnej da radę....
Jeżeli linia partyjna miałaby szansę wypalić.. To właściwie chętnie ożeniłbym altumy ze swoimi "smoczkami"... Właściwie w pierwotnych planach zarybiania mojego akwa były właśnie altumy, tyle że akurat jakaś posucha na rynku była.. Czekam z niecierpliwością na artykuł/zdjęcia/informacje..

Asko
junior
junior
Posty: 62
Rejestracja: 31 sie 2005, 07:35
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Asko » 22 gru 2005, 07:55

Sam trzymam skalary z paletkami. W sumie to nie dzikuski ale zawsze. Te ryby mają coś w sobie. Nie powiem że nie miałem żadnych problemów. Parę tygodni temu pisałem o chorobach moich paleci które wpuściłem do skalarów, ale dzisiaj jest już w porządku. Żyją razem i doskonale się rozumieją. Nasuwa mi się jednak jedno pytanie. Szereg chorób ma swoje źródło w podawanym żywym pokarmie. Jeśli są skarmiane właśnie żywym to mogą pojawić się problemy. A pamiętać trzeba że skalary mogą być nosicielami różnych pasożytów bez szkody na ich zdrowiu.
Pozdrawiam
Kordian
Ps. Mam nadzieję że w przerwie świątecznej pooglądamy parę zdjęć. Akwaria wiszące? To musi być widoczek.

Czesław2
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 26 gru 2005, 18:37
Kontaktowanie:

Post autor: Czesław2 » 26 gru 2005, 18:42

Musze przyznac ze własnie hoduje altumy z paletkami.Mam dwa ładne okazy i 4 paletki.Wyswiadczyłbys mi wielka przysługe za zrobienie zdjec altumkom i przeprowadzenie wywiadu z tak doswiadczonym akwarysta.Ja probuje zdobyc altumki juz od poł roku po tym jak przypadkiem zdobyłem te dwie sztuki w Krakowie.Kolega wiozł mi je 120 kilometrow autobusem.Ale dzis jestem bardzo zadowolony z zakupu.Dla mnie altumy to najpiekniejsze ryby szczegolnie dorosłe bo małe uroda nie grzesza.Jesli tylko moznaby zakupic u tego akwarysty altumki to od razu daj znac.I z niecierpliwoscia czekam na zdjecia!!!

voytas
Posty: 3
Rejestracja: 25 gru 2005, 23:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: voytas » 26 gru 2005, 20:21

Czesław2 pisze:Musze przyznac ze własnie hoduje altumy z paletkami.Mam dwa ładne okazy i 4 paletki.Wyswiadczyłbys mi wielka przysługe za zrobienie zdjec altumkom i przeprowadzenie wywiadu z tak doswiadczonym akwarysta.Ja probuje zdobyc altumki juz od poł roku po tym jak przypadkiem zdobyłem te dwie sztuki w Krakowie.Kolega wiozł mi je 120 kilometrow autobusem.Ale dzis jestem bardzo zadowolony z zakupu.Dla mnie altumy to najpiekniejsze ryby szczegolnie dorosłe bo małe uroda nie grzesza.Jesli tylko moznaby zakupic u tego akwarysty altumki to od razu daj znac.I z niecierpliwoscia czekam na zdjecia!!!
Wrzuc jak mozesz fotki swoich altumow ... jestem bardzo ciekaw ich ... tez sie przymiezam do kupna tych ryb...lecz wpierw musze je namierzyć .. :) pozdrawiam

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 29 gru 2005, 17:08

No i stało się :-)
Byłem zobaczyłem i .... szczęka mi opadła. Mam około 30 zdjęć. Za chwilkę biorę się za obróbkę napisanie jakiejś epistoły i wstawienie tego na forum ale już jako nowy wątek. Co do altumów.... to w sklepie niedaleko mnie w Lublinie są takiej 10cm wysokości po 90 zł :-)
Teraz cierpliwości... wieczorem powinno się coś pojawić!

Czesław2
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 26 gru 2005, 18:37
Kontaktowanie:

Post autor: Czesław2 » 29 gru 2005, 19:01

No ja juz mam dosc czekania od 17 wchodze i patrze i nic sie nie pojawia.Zamiesc juz cos bo zwariuje :( A tak naprawde to czekam z wielka niecierpliwoscia

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 30 gru 2005, 10:38


Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości