no i jest

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
mirek
zarząd pkmd
Posty: 1631
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:31
Imie i Nazwisko: Mirek Żak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wadowice
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Post autor: mirek » 01 kwie 2006, 13:32

No , No , czapki z głów. Mamy w gronie holendra. :wink:

lukaszx6
senior
senior
Posty: 109
Rejestracja: 27 lut 2006, 22:19
Imie i Nazwisko: Łukasz Kulesza
Lokalizacja: Łomża
Kontaktowanie:

Post autor: lukaszx6 » 01 kwie 2006, 15:49

Przepiękne akwarium,a najlepsze są w nim roślinki i ten wielki korzeń.Placuszki też niczego sobie :D Gratuluje

Awatar użytkownika
Gixxer
junior
junior
Posty: 36
Rejestracja: 20 mar 2006, 17:08
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:

Post autor: Gixxer » 01 kwie 2006, 19:32

Do holendra moze jeszcze troszeczke brakuje ale jest całkiem blisko :D Akwa niezłe a rybki jeszcze piekniejsze.Widac ze drzemie w nim duzy potencjał..

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 07 kwie 2006, 20:53

To akwarium już od dłuższego czasu nie daje mi spokoju. Jest to na pewno akwarium jedno z ładniejszych na tym forum i widac w nim ile pracy poświęcił Łukasz, żeby tak wyglądało. Ciągle jednak coś mi w nim nie pasuje i nie wiem zbytnio co. Wydaje mi się, że jest w nim jakiś chaos. Rośliny powsadzane bez koncepcji, porozrzucane w małe kępki lub pojedyńcze okazy, oraz ten rodzaj tła powoduje, że całość akwarium rozmywa się i robi się niewyrażne. Osobiście jestem zwolennikiem tła czarnego na którym można uzyskać ładne kontrasty, ale ,,jeden lubi ogórki, a drugi ogrodnika córki" :D

Awatar użytkownika
banerman
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 223
Rejestracja: 13 gru 2004, 00:25
Lokalizacja: Leszczyny
Kontaktowanie:

Post autor: banerman » 08 kwie 2006, 14:58

Ja właściwie jestem jedynie ciekaw, jak wygląda karmienie w tak zarośniętym akwa??

Awatar użytkownika
Jeki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1090
Rejestracja: 01 lip 2005, 07:55
Imie i Nazwisko: Łukasz Osieka
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeki » 09 kwie 2006, 20:21

Ja właściwie jestem jedynie ciekaw, jak wygląda karmienie w tak zarośniętym akwa??
Od tego jest plaża i .....odmulanie 2x w tygodniu. Karmię ryby 4x dziennie dzieląc każdy posiłek na takie porcje że moje żarłoki wyłapują z toni i mało co spadnie na dno.
Ciągle jednak coś mi w nim nie pasuje i nie wiem zbytnio co.
To tak jak mi. Ale biorę to na plus bo gdyby wszystko było naj , to do czego miałbym dążyć?
Wydaje mi się, że jest w nim jakiś chaos. Rośliny powsadzane bez koncepcji, porozrzucane w małe kępki lub pojedyńcze okazy, oraz ten rodzaj tła powoduje, że całość akwarium rozmywa się i robi się niewyrażne.
Na żywo to rozmycie nie jest tak widoczne. To zdjęcie tak spłaszcza akwa i zlewa tło z resztą.
Co do roślin to masz rację , kupiłem dużo różnych gatunków , myśląc o tym że część padnie inne będą słabo rosły i zostawię ich mniej ale poukładanych. Życie spłatało mi psikusa ,nigdy nie mogłem dojść do ładu z roślinami , rosły mi ale glony, a tu nagle bum, wszystko rośnie mało nie kwitnie i przyznaję że trochę mi żal wyrzucać te chwasty, bo każda z osobna ma swój urok ale w całości też mam ochotę coś poprawić tylko nie wiem za bardzo co. może jakieś sugestie?
Starałem się ustawiać rośliny ze względu na ich preferencje tzn. światłolubne do światła, mocno ukorzeniające się w głębszy żwir, nie lubiące ruchu wody z dala od filtrów itp.
Stąd wzieły się "porozrzucane kępki bez koncepcji". Ale cóż , krytyka mobilizuje więc... coś pokombinuję. Jak ktoś ma jakiś pomysł, to chętnie posłucham. Tym bardziej że trzeba by zrobić ładne foto i wysłać do prezesa, aby "zawisnąć" na zoo festiwalu.

Fazan
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:20
Lokalizacja: Czyżowice
Kontaktowanie:

Post autor: Fazan » 12 sie 2006, 14:31

Bardzo ładny zbiornik.Sam jestem w trakcie zakładania zbiornika o pojemnosci 450L.Wrótce dam fotki

jkkk3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 269
Rejestracja: 08 sty 2007, 20:40
Lokalizacja: Sędziszów

Post autor: jkkk3 » 20 lut 2007, 11:43

Jeki
Może opiszesz czym nawozisz to zielsko

mariombm
junior
junior
Posty: 35
Rejestracja: 06 mar 2006, 20:47
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: mariombm » 16 mar 2007, 20:56

Zerknąłem tylko na fotki. Ja wymiękam. Z każdym zjęciem opadałem z sił. GRATULACJE. Jak nigdy nieczego nie zazdroszczę tak tu moje zasady padły.

mariombm
junior
junior
Posty: 35
Rejestracja: 06 mar 2006, 20:47
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: mariombm » 16 mar 2007, 20:57

Zerknąłem tylko na fotki. Ja wymiękam. Z każdym zjęciem opadałem z sił. GRATULACJE. Jak nigdy nieczego nie zazdroszczę tak tu moje zasady padły.

Pepe90
senior
senior
Posty: 149
Rejestracja: 11 mar 2007, 19:25
Lokalizacja: Okolice Tomaszowa Lubelskiego
Kontaktowanie:

Post autor: Pepe90 » 04 cze 2007, 13:08

Witam :)

Jaki korzeń znajduje sie w twoim akwarium :?:

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 04 cze 2007, 13:27

Chłopaki, ja też kiedyś byłem w kopalni i tak jak Wy 'wykopałem' sobie coś dla siebie. Ja wziąłem sobie kawałek starego kamienia, okazało się, że to była bryła soli, pewnie dlatego, że w kopalni soli 'kopałem'. Ciekawe co Wy wykopiecie w tym historycznym wątku :wink:
Ostatnio zmieniony 05 cze 2007, 13:34 przez _TOM_, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jaroslawp
senior
senior
Posty: 114
Rejestracja: 03 cze 2006, 17:58
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: jaroslawp » 05 cze 2007, 07:56

Jeki pisze:ale za radą Cocoloco zakupiłem Limnophile aquatica
A sprzedano Ci chyba kabombę (przynajmniej na fotce Resize of Obraz 009.jpg). Aquatica tej wysokości ma łodygę grubą jak palec i okółki średnicy ok. 15cm. (jest puchata - stąd nazwa "lisi ogon"). Jak chcesz, to za miesiąc dostaniesz ode mnie ze dwie takie wyrośnięte.
Sessiflora natomiast ma rzadziej rozlożone okółki (zdjęcia sessiflory w wątkach np. Birdasa).

Tą sagitarię, która jest na dnie z prawej to przerywaj co jakiś czas, bo ma tendencję do rośnięcia wzwyż. Rośnie w piasku, więc ma ciasno i zamiast puszczać więcej rozłogów rośnie do góry. U mnie osiągnęła ostatnio ponad 0,5m i zakwitła. Wyrywaj najwyższe rośliny i przesadzaj. Jak puszczą nowe rozłogi, to te najwyższe odetnij i poprostu usuń ze zbiornika.
Poza tym baniak na medal.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 05 cze 2007, 13:11

jaroslawp pisze: A sprzedano Ci chyba kabombę (przynajmniej na fotce Resize of Obraz 009.jpg). Aquatica tej wysokości ma łodygę grubą jak palec i okółki średnicy ok. 15cm. (jest puchata - stąd nazwa "lisi ogon").
Zgadza się. Wyhodowanie takiego lisiego ogona jest możliwe tylko w sytuacji kiedy oświetlenie akwa jest bliskie zeru. Ja u siebie w zbiorniku w kilku miejscach gdzie całą powierzchnię akwa pokrywa pistia, limnobium i rzęsa też uzyskuję takie pidulki. W miejscu gdzie światła jest nieco więcej to rośliny rosną potężnie - takie o których wspomniał Jarek.

Awatar użytkownika
Jeki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1090
Rejestracja: 01 lip 2005, 07:55
Imie i Nazwisko: Łukasz Osieka
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeki » 06 cze 2007, 07:55

A sprzedano Ci chyba kabombę (przynajmniej na fotce Resize of Obraz 009.jpg). Aquatica tej wysokości ma łodygę grubą jak palec i okółki średnicy ok. 15cm. (jest puchata - stąd nazwa "lisi ogon"). Jak chcesz, to za miesiąc dostaniesz ode mnie ze dwie takie wyrośnięte.
Bo na tej fotce jest kabomba, najwyraźniej pomyliłem fotki :lol:
Limnophilie grube na palec mam, tyle że w innym już zbiorniku, tamten zrobił się za ciasny. :wink:
Sagitaria rosła tak, że wyrywałem wolniej niż to się mnożyło.
Jaki korzeń znajduje sie w twoim akwarium
W tym był dębowy, ale teraz mam mangrowe i uważam je za ciekawsze i bardziej nadające się do akwarium.

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości