Ryby alex

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Ryby alex

Post autor: roh » 11 gru 2013, 06:27

Ola tutaj mamy takich co by cię znaleźli. Niepotrzebne zmartwienie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :mrgreen:

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Ryby alex

Post autor: przynenta » 11 gru 2013, 07:57

roh pisze:zajeb...e, tylko, że nie ta galeria, a prosiłem Tomek, jeżeli będziesz jarał staff zadzwoń pomogę :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ja nawet "najarany " jestem bardziej na Topie moderacji >:).

Ryby super, nie ukrywam, że z miłą chęcią bym je przytulił do siebie.

Awatar użytkownika
alex
junior
junior
Posty: 44
Rejestracja: 26 paź 2013, 18:43
Imie i Nazwisko: Aleksandra Nopens
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jenin

Re: Ryby alex

Post autor: alex » 11 gru 2013, 10:08

Tomasz, pewnie będzie jeszcze nie jedna okazja do "przytulenia" :wink:

Teraz z innej beczki. Martwi mnie trochę fakt, że tak późno zaczynają nabierać kolorków. Karmię "markowymi" pokarmami wybarwiającymi, dodaję do miksa papryki, itd.
Czy to możliwe, że ta konkretna odmiana może tak mieć? Właściwie dopiero u tych 7-8 miesięcznych zaczyna wyłazić kolor, a nie mam starszego pokolenia dla porównania (oprócz tarlaków). Fakt, nie mam też odpowiedniego oświetlenia, a duży zbiornik do tego wysoki. Poprzedni właściciel tarlaków twierdził, że dopiero około 1 roku i dalej, zaczynają "wyglądać"...
Trochę mnie to jednak niepokoi i może wy coś podpowiecie?

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Ryby alex

Post autor: _TOM_ » 11 gru 2013, 18:44

Dyski nawet i w 2 roku życia się jeszcze ciągle wybarwiają. Zależy oczywiście od odmiany. Można kupić roczną rybę, a za rok mieć odrobinę inne wybarwienie.
Bywają niestety też nieudane kopie rodziców czy dziadków, wtedy się nie wybarwią nigdy na podobne do przodków, czyli zostają brudasy lub nie wiadomo co na wieki. Twoje wyglądają poprawnie i wcale nie za późno nabierają ostatecznego wybarwienia. Nie powinnaś się martwić i w tej odmianie to normalka, zobacz na moje fotki, jak długo brudasy były, a nie od razu ładne Red Cover. Myślę, że jeszcze rok będą Ci się zmieniać i wyłazić im kolory.

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Ryby alex

Post autor: przynenta » 11 gru 2013, 18:46

Ja bym tym się nie martwił chwilowo. Ponadto nie zawsze młode będą kopią rodziców.

seba*1*
członek PKMD
Posty: 264
Rejestracja: 05 kwie 2007, 06:42
Imie i Nazwisko: Sebastian Pustelnik
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Ryby alex

Post autor: seba*1* » 11 gru 2013, 22:48

alex pisze: Właściwie dopiero u tych 7-8 miesięcznych zaczyna wyłazić kolor
Piszecie tu o jaraniu i zajaraniu itp :wink: Ja powiem tak ,wszystko jest oki a wielu mysli w takiej sytuacji że nie jest bo..." zajarali" sie fotkami azjatyckich dysków wybarwionych przy 8-10cm... bo sterydy itp... alex nie patrz na wzór pół rocznych dysków ,patrz na wielkość i kształt w tym wieku bo to Ty masz na to wpływ,jak tu dasz" ciała" nie nadrobisz ... wzór i kolor przyjdzie z czasem.

Awatar użytkownika
Skynet-Discus
junior
junior
Posty: 81
Rejestracja: 31 sie 2011, 09:20
Imie i Nazwisko: Radosław Obrębski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Aleksandrów Kujawski
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Re: Ryby alex

Post autor: Skynet-Discus » 14 gru 2013, 09:27

alex pisze:Tomasz, pewnie będzie jeszcze nie jedna okazja do "przytulenia" :wink:

Teraz z innej beczki. Martwi mnie trochę fakt, że tak późno zaczynają nabierać kolorków. Karmię "markowymi" pokarmami wybarwiającymi, dodaję do miksa papryki, itd.
Czy to możliwe, że ta konkretna odmiana może tak mieć? Właściwie dopiero u tych 7-8 miesięcznych zaczyna wyłazić kolor, a nie mam starszego pokolenia dla porównania (oprócz tarlaków). Fakt, nie mam też odpowiedniego oświetlenia, a duży zbiornik do tego wysoki. Poprzedni właściciel tarlaków twierdził, że dopiero około 1 roku i dalej, zaczynają "wyglądać"...
Trochę mnie to jednak niepokoi i może wy coś podpowiecie?

Moje świetnie wybarwiają się po karmie od Stendkera ale efekt jest tak po około 2 miesiącach ..polecam

Awatar użytkownika
Deszczowatwarz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 524
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:13
Imie i Nazwisko: Rafał Mamątow
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ostrołęka
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Re: Ryby alex

Post autor: Deszczowatwarz » 14 gru 2013, 13:24

Tak jak piszą Tomki i Seba na tym etapie rozwoju dbasz o co innego (kształt, tempo wzrostu).Ta domina bardzo późno się koloruje.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Ryby alex

Post autor: niki 28 » 15 gru 2013, 15:38

Deszczowatwarz pisze:Tak jak piszą Tomki i Seba na tym etapie rozwoju dbasz o co innego (kształt, tempo wzrostu).Ta domina bardzo późno się koloruje.

Tym bardziej że dużo młodych dyskowców nie wykazuje raczej wysokich i krągłych kształtów.Sam czasem obserwując niektóre młode z miotu naprawdę ładnej pary to nie są takie jakimi być powinny.Tak więc ,najpierw kształt potem kolor i wzór.

Awatar użytkownika
alex
junior
junior
Posty: 44
Rejestracja: 26 paź 2013, 18:43
Imie i Nazwisko: Aleksandra Nopens
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jenin

Re: Ryby alex

Post autor: alex » 15 gru 2013, 19:39

Dzięki, pocieszyliście mnie trochę :D Kształtem i tempem wzrostu tak bardzo się nie martwię :wink:

Awatar użytkownika
alex
junior
junior
Posty: 44
Rejestracja: 26 paź 2013, 18:43
Imie i Nazwisko: Aleksandra Nopens
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jenin

Re: Ryby alex

Post autor: alex » 06 sty 2014, 13:54

Celem urozmaicenia tematu dziś nowa odsłona.... nowe ryby. Stwory przywiezione miesiąc (+parę dni) temu z Niemiec.
Na pierwszej fotce rybcie na drugi dzień po zakupie. Miały ok. 6 tygodni, ilość 25 szt., a odmiana to.... nietrudno zgadnąć :wink:

Obrazek


Pamiątkowe foty z ostatniego dnia w kostce, w której są od początku :


Obrazek

Obrazek



Udało mi się wygospodarować miejsce pod nową 240 i 04.01.14 trafiły tam owe nabytki. Tak to wygląda po przeprowadzce. Niestety zdjęcie takie sobie, bo kiepskie mam tam oświetlenie...Mimo starannego oglądania ryb przy zakupie , nie udało się uniknąć kilku sztuk z małymi wadami. Jednak biorąc tak małe ryby, liczyłam się z taką opcją.

Obrazek

Jak widać zaczynam okupować parapety, a to zły znak :lol:

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Ryby alex

Post autor: niki 28 » 06 sty 2014, 18:47

Nie ma ryb idealnych.W każdym stadku trafi się jakaś "wadliwa" rybka.Szczególnie to tyczy dyskowców.Rybki wyglądają obiecująco.Zobaczymy "co" Ci z nich wyrośnie

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Re: Ryby alex

Post autor: jzajonz » 06 sty 2014, 20:54

Z pewnością wybierzesz z tego stadka coś obiecującego chociaż źle zabrałaś się do wyboru rybek.
Przy kupowaniu nawet tak małych dysków mogłaś wybrać lepiej. Z pewnością były już widoczne pionowe paski które u tych ryb krzyżują się w różne strony. Nie wychwyciłaś tego albo zignorowałaś a będzie to już widoczne od zawsze.
Myślę że zachowasz z nich nie więcej niż 50% i będą cię cieszyły bo to ładne rybki.

Awatar użytkownika
alex
junior
junior
Posty: 44
Rejestracja: 26 paź 2013, 18:43
Imie i Nazwisko: Aleksandra Nopens
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jenin

Re: Ryby alex

Post autor: alex » 06 sty 2014, 21:54

Dziękuję Janusz. Jesteś pierwszą osobą, która zwróciła na to uwagę, bo ja sama nie miałam pojęcia, że to ma znaczenie :shock:
Myślałam, że skoro i tak z czasem stają się mało czy rzadko widoczne, to nie ma znaczenia jak się krzyżują i czy w ogóle.
Teraz jestem o tę wiedzę mądrzejsza , naprawdę dziękuję :D

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Ryby alex

Post autor: _TOM_ » 06 sty 2014, 22:25

Symetryczne i równe paski zawsze były wyznacznikiem późniejszego ładnego kształtu i wybarwienia.
Dotyczy to wszystkich odmian dyskowców, które paski pokazują za młodu, a nie tylko Twoich ulubionych red cover ;)

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości