Ryby alex

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
alex
junior
junior
Posty: 44
Rejestracja: 26 paź 2013, 18:43
Imie i Nazwisko: Aleksandra Nopens
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jenin

Re: Ryby alex

Post autor: alex » 26 sty 2014, 22:33

Bogdan, niby tak. Mam jakiś program do obróbki , zwłaszcza jak w RAW zdjęcia robię :wink: Tylko to nie o to chodzi chyba.... :lol:
Chciałam Wam w miarę realne kolory pokazać (w danym, kiepskim oświetleniu ) i usłyszeć co myślicie. Odnoszę bowiem wrażenie, że większość "widzów" oczekuje czerwonego koloru (głównie na innych forach). Jednak nie bardzo wiem skąd ma się wziąść, skoro ta odmiana akurat taka nie jest. Nie raz już mnie o to pytano, a ja czasami nie wiem co odpowiadać, żeby nie pomyśleli, iż ściemniam i kombinuję.
Większość osób ma odmiany Red Cover , Red Rose i tym podobne nazywane też San Merah i oczekuje, że moje też tak będą wyglądały, więc zaczyna się porównywanie.
Może ktoś z Was wyjaśni mi na czym polegają różnice i co to tak naprawdę jest (tylko nie piszcie,że brązy :wink: ) , bo hodowcy często nadają własne nazwy (moje np. kupiłam jako: on-madeira san merah/ ona- san merah).
Dopiszę tylko, że właśnie takie chciałam i dlatego między innymi brałam dorosłe (tarlaki). Młode też nie występują w kilku odmianach, a więc kolor jest raczej "utrwalony" .
I jeszcze jedno, wszyscy zachwalają świetlówki Gro-lux , podobno tak fajnie wyciągają czerwień. Prawda to?

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Ryby alex

Post autor: _TOM_ » 26 sty 2014, 22:45

Grolux ładnie podkreślają czerwień, to prawda, miałem kiedyś i długo używałem, ale to sporo światła z nich idzie, można mieć potem problemy z glonami.
Znacznie mniej światła dają, a jeszcze lepiej jednak podkreślają czerwień diody czerwone.

A co do Twoich ryb to śliczne są w większości, choć jeszcze nie są tak wybarwione jak choćby rodzice, ale spokojnie, to młode ryby jeszcze.
One nigdy nie będą czerwone, brązowe też nie, raczej brunatno ceglaste będą, lekko w śliwkę czasem idą też, bardziej intensywny kolor niż obecnie jeszcze zaznaczą z czasem, zobaczysz.
Do tego w 1 tarle możesz mieć część mocniej wybarwionych a część słabiej, jedne idące z wybarwieniem ku cegle, inne ku fioletowi, jak byś całe tarło trzymała długo to byś takie zróżnicowanie u braci i sióstr zaobserwowała z wiekiem.
Zazwyczaj też samice są intensywniej wybarwione, a samce bladsze.

Awatar użytkownika
alex
junior
junior
Posty: 44
Rejestracja: 26 paź 2013, 18:43
Imie i Nazwisko: Aleksandra Nopens
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jenin

Re: Ryby alex

Post autor: alex » 14 lut 2014, 17:39

_TOM_ pisze:jak byś całe tarło trzymała długo to byś takie zróżnicowanie u braci i sióstr zaobserwowała z wiekiem
Przecież zatrzymałam większość ryb z pierwszego tarła, więc zobaczę pewnie te różnice.

Chciałam też pokazać wpływ przypadkowego oświetlenia na wygląd ryb w akwarium. Przypadkowy, gdyż siadły z jednej strony ledy, ale nawet jeszcze nie sprawdziłam dlaczego, bo efekt bardzo mi się podoba :D

Nie muszę chyba opisywać z której strony siadły :wink: Dodam tylko, że świecą tam w tej chwili aż 2 sztuki, jeden biały i jeden czerwony. Po prawej stronie natomiast 4 białe i 1 czerwony.
Załączniki
ośw1.jpg
ośw1.jpg (127.45 KiB) Przejrzano 6630 razy
ośw2.jpg
A tu po wyłączeniu białych, z tylko 1 czerwonym
ośw2.jpg (148.81 KiB) Przejrzano 6630 razy

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Ryby alex

Post autor: _TOM_ » 14 lut 2014, 23:57

inwestuj w te czerwone ledy w przyszłości :mrgreen:

Awatar użytkownika
alex
junior
junior
Posty: 44
Rejestracja: 26 paź 2013, 18:43
Imie i Nazwisko: Aleksandra Nopens
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jenin

Re: Ryby alex

Post autor: alex » 25 mar 2014, 18:51

_TOM_ pisze:inwestuj w te czerwone ledy w przyszłości :mrgreen:
Nie omieszkam, ale poważnie potraktuję temat już w zbiorniku dekoracyjnym :wink:
Tymczasem 2 sztuki skończyły rok. Kolory dalej się zmieniają :D
Na zdjęciu ta jedna roczna, a obok młodsze już prawie 8 miesięczne rodzeństwo:
Załączniki
12 m-cy.jpg
12 m-cy.jpg (103.93 KiB) Przejrzano 6548 razy

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Re: Ryby alex

Post autor: Bogdan » 25 mar 2014, 20:02

Qrcze ładne.
Taka mała uwaga albo porada, gdy robisz zdjęcie rybkom zawsze staraj się ostrość ustawić na oku. :)

Awatar użytkownika
alex
junior
junior
Posty: 44
Rejestracja: 26 paź 2013, 18:43
Imie i Nazwisko: Aleksandra Nopens
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jenin

Re: Ryby alex

Post autor: alex » 26 mar 2014, 08:27

Bogdan pisze:Qrcze ładne.
Taka mała uwaga albo porada, gdy robisz zdjęcie rybkom zawsze staraj się ostrość ustawić na oku. :)
Obiecuję poprawę :lol:
Zdjęcie właściwie przez przypadek zrobione, przeważnie bardziej się staram :wink:

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości