Moje dyskowce

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

nazer
junior
junior
Posty: 42
Rejestracja: 24 wrz 2011, 12:49
Imie i Nazwisko: Piotr Strzoda
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice

Moje dyskowce

Post autor: nazer » 17 lip 2013, 13:44

Witam...
Przedstawiam moje ryby. Nowy nabytek, są u mnie od początku czerwca...
http://www.youtube.com/watch?v=8YkrwHO4 ... e=youtu.be
jeszcze jedno pytanie..
Czy te ryby są tak bardzo do niczego jak to ocenił na swoim forum "najlepszy" hodowca z Wrocławia??
I czy mój pupilek, którego kupiłem jako małego heckla to nie wyrośnie z niego heckel ino jakaś hybryda??
Proszę o wasze oceny moich rybek ...

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Moje dyskowce

Post autor: _TOM_ » 17 lip 2013, 17:22

Ryby wyglądają całkiem dobrze. Diamond ma coś na boku, zdarty naskórek albo przypalony od grzałki? Oby się wygoiło. Co z nich wyrośnie to zależy od Ciebie teraz. Głównie od wody i pokarmu. Nie wiem co inni Ci o nich pisali, nie czytałem i nie widziałem, ale masz szansa z nich wyciągnąć piękne dyskowce.

Co do oddechu, to sam fakt przyśpieszonego nie świadczy o przywrach, czemu od razu w najgorszy wariant lecisz. Przy dobrej, miękkiej i kwaśnej wodzie, dobrym karmieniu, oddech z czasem i wzrostem ryb będzie wolniejszy.

Jaką masz tam temperaturę?

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Moje dyskowce

Post autor: niki 28 » 17 lip 2013, 17:41

Moim zdaniem całkiem przyzwoite,witalne i wyglądające na zdrowe młode dyskowce.Co do form hodowlanych,to takim pewnym na 100% co nam sprzedają i co nam wyrośnie nie może być nikt.Nie zawsze cechy fenotypowe młodych dyskowców są takie same jak nam mówi sprzedawca,mimo iż wie po jakiej parze ma poszczególne młode.Karm je dobrze i często.Dobrze by było żebyś je potrzymał jak najdłużej na "czystym szkle".Nie wydaje mi się by miały przywry,są dość ruchliwe tym samym mają szybszy oddech.I nie bądź rozczarowany że będą tak samo jeść a nie równo rosnąć.Wśród dyskowców tak to już jest że czasem z "kopciuszka" wyrasta piękny okaz,a z krągłego tłustego "talerzyka" nie wyrasta nic.Co do heckla,jeżeli Andrzej mówił Ci że to f1 po hecklu,to cechy heckla nabierze później.Póki co wygląda naraźie na browna.Co do "znawców"to się nimi nie przejmuj.Nie da się ukryć,że w dzisiejszym czasie coraz trudniej jest wyhodować piękne okazy.Tym bardziej że masz tylko małe ich stadko.A i "znawcom" zdarzyło się nie raz "spiepszyć" dobrze zapowiadającą się rybę.Póki co życzę Ci powodzenia :P

nazer
junior
junior
Posty: 42
Rejestracja: 24 wrz 2011, 12:49
Imie i Nazwisko: Piotr Strzoda
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje dyskowce

Post autor: nazer » 17 lip 2013, 19:03

Witam...
dzięki za odpowiedzi....Próbowałem z paletkami już kilka razy, ale zawsze miałem problemy. Dlatego jestem trochę przewrażliwiony.
Chcę je jak najdłużej przytrzymać na szkle, może i na zawsze, bo jak uda się je wyciągnąć na ładne ryby to same one będą cieszyć oko. No ew. może jakieś rozgałęzione korzenie im kiedyś zapodam.
Co do heckla to znawcy pisali że to jakiś miszung z turkusem pewnie... Szczerze to na odmianach się za bardzo nie znam, jak pisałem dopiero teraz jako tako udaje mi się bez problemu te maluchy prowadzić. Jeszcze jedno pytanie, znawcy pisali, że mój red white ma wadę tzn nie prawidłowo rozwinięte płetwy skrzelowe.... Widziałem, że ma jakieś mniejsze niż inne ryby, czy mu się to poprawi? czy już mu tak zostanie...
temperaturę utrzymuję na poziomie 29*C

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Moje dyskowce

Post autor: niki 28 » 17 lip 2013, 19:12

Nie ma dyskowca idealnego.Chćby był najładniejszy zawsze będzie miał coś nie tak w budowie anatomicznej swojego ciała.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Moje dyskowce

Post autor: _TOM_ » 17 lip 2013, 22:56

temperatura za wysoka, stąd też tak dychają, wystarczy im spokojnie 27 stopni, a jak dorosną to i 25-26 stopni :)

za bardzo na tym filmie nie widać tej wady u twego red, możliwe że jest, ale zdjęcie dobre potrzebne.
co do Heckla, to w tym wieku rybki trudno ocenić co z niej wyrośnie. powątpiewam by to była krzyżówka taka jak ci jakiś znawca napisał.

nazer
junior
junior
Posty: 42
Rejestracja: 24 wrz 2011, 12:49
Imie i Nazwisko: Piotr Strzoda
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje dyskowce

Post autor: nazer » 18 lip 2013, 07:30

witam...
dzięki za rady temperaturę obniżyłem do 28*c nie wiem czy jak na grzałcę ustawię 26 to będzie utrzymywać 27...
no nic dzisiaj spróbuję i będę obserwować rybki...

nazer
junior
junior
Posty: 42
Rejestracja: 24 wrz 2011, 12:49
Imie i Nazwisko: Piotr Strzoda
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje dyskowce

Post autor: nazer » 25 sty 2014, 15:43

lCzas na małą aktualizację....
Pierwszy filmik, przedstawiał maluchy... teraz podrostki... Przez te 6 mcy urosły do rozmiarów od 12 cm do ok 15 (blue diamond), czy to prawidłowy przyrost??
przez te 6 miesięcy troszkę z nimi przeszedłem, oj przeszedłem...Braki apetytu, rwanie włosów z głowy, bo zawsze pod górkę... Przez moją głupotę poparzyłem je przez obniżenie ph do 5, co objawiło się zmętnieniem oczu u heckla, który to zaś okazał się nie być hecklem :(... Pani Nowicka powiedziała po tel. że to tzw. Alenquer...Niby heckiel, ale nie heckel do końca...
Jako zapalony akwarysta roślinny, cierpiałem patrząc na ryby na samym szkle... Więc postanowiłem 2 miesiące temu dodać drobny żwir i posadzić rośliny. Niestety wszystkie padły...
Wydaje mi się, że bez nawożenia lustra wody i co2, nie utrzymam roślin które bym chciał...
Naprawdę paletek tej wielkości nie można trzymać w typowym holendrze ?? z nawożeniem lustra wody i dozowaniem co2???
Czytałem, że można osoby łączące holendry z paletkami, karmią swoje ryby tylko i wyłącznie pokarmami suchymi, by dbać o wodę...
Da się tak, będą dobrze rosły i będą zdrowe??
Kolejny problem to, że ryby do dzisiaj są płochliwe. Akwarium stoi w przedpokoju, zawsze coś się dzieje, ale czatowałem z innymi palektarzami, którzy pisali, że szaleją z dziećmi przed akwarium, a rybą to obojętne, u mnie gwałtownie przejdzie się obok akwarium i już uciekają do roga pod filtr wew.
Jak je obserwuje z pozycji partyzanta, to pływają po całym akwarium, tylko wejdę, albo przejdę obok, już uciekają, pod filtr... Kupiłem mikroskop, badałem kupy, zero pasożytów, parametry wody też ok, a ryby płochliwe....Albo takie typki, albo w wodzie coś jest, że im przeszkadza...
ale filtracja ok, no2 nie ma w wodzie, robię częste podmiany i nadal płochliwe...
No ale koniec marudzenia, przedstawiam filmik po 6 mc, napiszcie na co waszym zdaniem wyrosły... :)
https://www.youtube.com/watch?v=wEa9Cbu62rc

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Moje dyskowce

Post autor: niki 28 » 25 sty 2014, 16:18

Jak na ryby które chowałeś od maluchów to wyglądają całkiem przyzwoicie.Maja ładne kształty,są dobrze wybarwione.Moim zdaniem przyrost w stosunku do czasu jaki je masz jest prawidłowy.Niestety trudno powiedzieć co je płoszy.Może to nieco "puste" akwa powoduje że są trochę dzikie.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Moje dyskowce

Post autor: _TOM_ » 25 sty 2014, 20:18

Ta woda ciągle nie budzi zaufania ... mętna jest.
Jakie masz PH TWW i NO3?
Według mnie ta woda nie jest dla dyskowców dobra jaką widzę na filmie i być może źródłem płochliwości.

nazer
junior
junior
Posty: 42
Rejestracja: 24 wrz 2011, 12:49
Imie i Nazwisko: Piotr Strzoda
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje dyskowce

Post autor: nazer » 25 sty 2014, 20:37

Dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie wątkiem...
Parametry wody ok.
czyli...
Ph - ok max 7
No3 - 5
No2 - 0
PO4 - 0,5
Kh - 3
Gh - 7
Więcej testów nie mam...
Podmiany robię 30-40% co 3 dni...
Co do koloru ryb i wody, proszę się nie sugerować nagraniem.... Niestety aparat którym to robię do najlepszych nie należy ( FujiFilm S3200), zdjęcia robi jeszcze gorsze... a miał być taki fajny :/
Co do płochliwości to ryby wykazują ją tylko jak ktoś jest obok akwarium... Przy karmieniu są mniej płochliwe, ale np. jedząc szybszy ruch ręki je płoszy.... :/
A co do rośliniaka i nawożenia co powiecie?

Awatar użytkownika
mkozubski
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 780
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:56
Imie i Nazwisko: Maciej Kozubski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Re: Moje dyskowce

Post autor: mkozubski » 25 sty 2014, 20:59

może niektórzy się z tym nie zgodzą, ale ja proponuje z 2 tyg bez podmian i możesz być zaskoczony pozytywnie

nazer
junior
junior
Posty: 42
Rejestracja: 24 wrz 2011, 12:49
Imie i Nazwisko: Piotr Strzoda
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje dyskowce

Post autor: nazer » 25 sty 2014, 21:52

to mnie zaskoczyłeś... A napisz co te 2 tyg. bez podmian mają dać??

Marcin1027
senior
senior
Posty: 169
Rejestracja: 10 lut 2010, 12:05
Imie i Nazwisko: Marcin Naleśnik
Miejsce zamieszkania/miasto/: Świdnica
Lokalizacja: Świdnica

Re: Moje dyskowce

Post autor: Marcin1027 » 25 sty 2014, 22:42

zrób tak a sie przekonasz :D

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Moje dyskowce

Post autor: _TOM_ » 25 sty 2014, 22:46

Mają dać czas filtracji. Masz złą filtrację bo no3 jakieś dziwnie niskie jak na taki gruby żwir i stado dysków normalnie karmionych. PH też masz za wysokie jak na dyski, ale może jakoś się do niego przyzwyczają. Podmiany potem rób 10% przez miesiąc, zobaczymy czy to pomoże.

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości