Moje maluszki

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 18 mar 2007, 00:32

Ładniutkie placuszki w sam raz na patelnie ;-) Tylko dlaczego te zdjęcia takie małe :?:

ireksz
senior
senior
Posty: 170
Rejestracja: 30 paź 2006, 03:28
Lokalizacja: new york
Kontaktowanie:

Post autor: ireksz » 18 mar 2007, 00:43

Witam .Bardzo interesujacy ten program telewizyjny :lol:

Awatar użytkownika
yoyi
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 345
Rejestracja: 08 gru 2004, 09:58
Imie i Nazwisko: Piotr Dutkiwicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: yoyi » 18 mar 2007, 11:38

ireksz pisze:Witam .Bardzo interesujacy ten program telewizyjny :lol:

Czy to może na N - ce leci? Bo szukałem na polsacie cyfrowym i nie znalazłem :?: :wink:

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 19 mar 2007, 13:47

Szukam i szukam, ale nic o litrażu, wodzie i jej parametrach nie znalazłem ... napisz jak w tym czarnym kawałku RIO NEGRO woda się ma i ile tego jest, będzie pełniejsza ocena, bo na razie sama wizja jest, fonii brak.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 20 mar 2007, 06:44

_TOM_ pisze:Szukam i szukam, ale nic o litrażu, wodzie i jej parametrach nie znalazłem ... napisz jak w tym czarnym kawałku RIO NEGRO woda się ma i ile tego jest, będzie pełniejsza ocena, bo na razie sama wizja jest, fonii brak.
Ok. skoro sami chcecie to i fonię dostaniecie.
Moje RIO NEGRO ma pojemność 450l, woda póki co mokra o ph 5,5-5,8, jej twardości to ogólna 8", a węglanowa 4". Temperaturka jaką utrzymuję wynosi 28 - 28,5"C w ciągu dnia, a nocą spada o jeden stopień. Oświetleniem dziennym i nocnym steruję małe popielate pudełeczko, również napowietrzanie jest załączane o odpowiedniej porze czyli 22.00 i bąbelkuje do 11.00 dnia następnego. Tygodniowe podmiany wody wynoszą min. 120l (średnio150), dodatkowo do wody dodaję liście dębu, oraz drobne gałązki, nie piszę jak przygotowuję, bo było to wiele razy na forum poruszane. Roślinność bardzo skromna co widać na fotkach nie warto d.. zawracać, a co do rybek powiem tak - jest ich 10szt (liczyłem kilka razy i zawsze tyle samo wychodzi) wielkość to od 15-16cm do 20cm (tylko jedną mierzyłem linijką ma 18cm i jest to dziołcha pigeon (franca zjadła mi 2 neony)). To akwa kupiłem w 2002 roku, lecz przechodiło przemianę, a taki wygląd ma od około 2lat. To chyba tyle na temat mojego RIO, mam jednak wrażenie że ja to już kiedyś chyba pisałem. A zapomniałem są jeszcze darmozjady kosiarki w ilości 6szt (lenie śmierdzace) i niestety już tylko około 40szt mieszanych - neonek (rybki mojej ładniejszej połowy). Spokojnie nie denerwujcie się już kończę, pozdrawiam Piotr z Makowa Podhalańskiego

Awatar użytkownika
Jeki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1090
Rejestracja: 01 lip 2005, 07:55
Imie i Nazwisko: Łukasz Osieka
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeki » 20 mar 2007, 08:52

woda póki co mokra o ph 5,5-5,8,
a węglanowa 4".
Zmień testy, lub sondę

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Post autor: jzajonz » 20 mar 2007, 13:45

Zapomniales Jeki ze te parametry sa przy dozowaniu Co 2

Awatar użytkownika
Jeki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1090
Rejestracja: 01 lip 2005, 07:55
Imie i Nazwisko: Łukasz Osieka
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeki » 20 mar 2007, 18:10

jzajonz pisze:Zapomniales Jeki ze te parametry sa przy dozowaniu Co 2
hmmm.......... w opisie nic o co2 nie znalazłem, jak ma mało roślin to po kiego co2 i jeżeli przy tww=4 osiąga ph5,5 to już jest nie dozowanie co2, a gazowanie ryb, o co Piotrka nie podejrzewam i dlatego zaproponowałem zmianę testów.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 21 mar 2007, 06:13

Jeki pisze:
jzajonz pisze:Zapomniales Jeki ze te parametry sa przy dozowaniu Co 2
hmmm.......... w opisie nic o co2 nie znalazłem, jak ma mało roślin to po kiego co2 i jeżeli przy tww=4 osiąga ph5,5 to już jest nie dozowanie co2, a gazowanie ryb, o co Piotrka nie podejrzewam i dlatego zaproponowałem zmianę testów.
O Co2 nic nie znalazłeś bo go nie stosuję (naczytałem się kiedyś o utracie ryb i takie tam). Ph jest tak jak pisałem, może testy na twardość robią mnie w jajo, muszę kupić inne i zobaczymy, roślin jest cała masa, a nic o nich nie pisałem bo to tylko cztery czy pięć gatunków ( w większości lotosy) widać to przecież na wcześniejszych zdjęciach. Ryb nie gazuje bez przesady ja gazować, toż one u mnie mają takie miodzio że sam chciał bym tak :lol: mając źle czy seksowały by się na potęgę, no chyba że to z żalu i rozpaczy jakiejś :wink:

Awatar użytkownika
Jeki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1090
Rejestracja: 01 lip 2005, 07:55
Imie i Nazwisko: Łukasz Osieka
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeki » 21 mar 2007, 08:53

Ph jest tak jak pisałem, może testy na twardość robią mnie w jajo, muszę kupić inne i zobaczymy
I to podejrzewam, przy ph 5.5-5.8 tww powinno być niemierzalne, przy tww=4 ph w okolicy 7. Dlatego zaproponowałem zmianę testu i/lub sondy.

Nie chodziło mi o to, by się Ciebie Piotrek czepnąć, ale pamiętam jak sam czytając takie posty, siedziałem po nocach i próbowałem uzyskać tww=4 i ph około 6. Poddałem się po zużyciu kilku hektolitrów wody , kilku litrów kwasu i zarobieniu worów pod oczami. Zapytałem o to mądrzejszych i J-23 sprowadził mnie na ziemię, to nie ja byłem indolentem , a inni podawali wyniki zaczerpnięte z ostatniego losowania lotto, zamiast pomiarów wody. :wink:
Napisałem to by innym oszczędzić rozczarowań i niepotrzebnej walki z wiatrakami.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 21 mar 2007, 10:48

Jeki pisze: Nie chodziło mi o to, by się Ciebie Piotrek czepnąć, .
Nawet do głowy mi to nie przyszło

Jeki pisze: Napisałem to by innym oszczędzić rozczarowań i niepotrzebnej walki z wiatrakami.
Wbiłeś mi małego klinika, mierząc tww nie rozmyślałem nad tym zbytnio, bo po rybach widzę że jest ok. teraz pokuszę sie na nowe testy i sprawdze. Ph raczej jestem pewien bo mierzę częściej i dwoma testami, (wychodzi bardzo podobnie). Cóż pobawimy sie przy odrobinie czasu, zobaczymy co wyjdzie.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 22 mar 2007, 06:23

Jeki pisze:
I to podejrzewam, przy ph 5.5-5.8 tww powinno być niemierzalne, przy tww=4 ph w okolicy 7. Dlatego zaproponowałem zmianę testu i/lub sondy.
Miałeś Jeki rację, tww na innym teście niemierzalne, więc stare testy poszły w kosz.

Piotr

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 22 mar 2007, 09:30

Miałeś Jeki rację, tww na innym teście niemierzalne
To dobrze, potwierdza to, że cudów jednak nie ma w akwarystyce ...

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 02 sie 2007, 09:34

Duchy :wink:
Załączniki
111a.jpg
111a.jpg (6.38 KiB) Przejrzano 5857 razy

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 02 sie 2007, 09:40

Taka mała przypominajka.
Adamn, wiem są strasznie chore, wytrzeszcz oka, odpadające łuski, pleśniawa pod światło gołym okiem widoczna, a wiciaki takie że hoho itd...
w ogóle wiszą na niteczkach by nie opaść na dno :wink:
Załączniki
222a.JPG
222a.JPG (11.14 KiB) Przejrzano 5856 razy

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości