Moi wychowankowie

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
Alenquer
senior
senior
Posty: 160
Rejestracja: 07 lis 2010, 21:55
Imie i Nazwisko: Artur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Londyn
Lokalizacja: St Albans

Moi wychowankowie

Post autor: Alenquer » 20 sty 2012, 19:44

Kilka ryb jakie zatrzymałem sobie do dalszej hodowli, w tym momencie mają około 11-12cm

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

seba*1*
członek PKMD
Posty: 264
Rejestracja: 05 kwie 2007, 06:42
Imie i Nazwisko: Sebastian Pustelnik
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Moi wychowankowie

Post autor: seba*1* » 20 sty 2012, 20:11

Alenquer pisze:Kilka ryb jakie zatrzymałem sobie do dalszej hodowli
Podstawa to to, że się tobie podobają...moje zdanie nie istotne,ale obiektywnie lipa.
Po kiego te doniczki rybie 11cm ? Już sie trą :?:

Awatar użytkownika
Alenquer
senior
senior
Posty: 160
Rejestracja: 07 lis 2010, 21:55
Imie i Nazwisko: Artur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Londyn
Lokalizacja: St Albans

Re: Moi wychowankowie

Post autor: Alenquer » 20 sty 2012, 20:14

seba*1* pisze:
Alenquer pisze:Kilka ryb jakie zatrzymałem sobie do dalszej hodowli
Podstawa to to, że się tobie podobają...moje zdanie nie istotne,ale obiektywnie lipa.
Po kiego te doniczki rybie 11cm ? Już sie trą :?:

Człowieku co Ciebie obchodzi ta doniczka? To nie wątek o doniczkach.

seba*1*
członek PKMD
Posty: 264
Rejestracja: 05 kwie 2007, 06:42
Imie i Nazwisko: Sebastian Pustelnik
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Moi wychowankowie

Post autor: seba*1* » 20 sty 2012, 20:22

Alenquer pisze:

Człowieku co Ciebie obchodzi ta doniczka? To nie wątek o doniczkach.
W zasadzie dwie doniczki :wink: Ale skoro agresor się trafił...To może napisz o czym ten wątek.
Ach no już wiem po co te doniczki -twe słowa-
Witam. Po kilkunastu nieudanych próbach moje rybki w końcu doczekały się przecinków> Niestety, za pierwszym razem wykluło się tylko 15 sztuk, teraz, po drugim jeszcze gorzej, bo tylko 6. Ikra wygląda tak, że po pierwszym dniu po tarle jest kilka białych ziaren, po drugim około połowa, później , ...[i][/i]
Tu sam sobie odpowidziałeś na temat kondycji swoich ryb... Niestety mam chyba jakiegoś pecha do paletek, po przyjeździe ryb walczyłem z przywrami- wygrałem, po przywrach przyszły wiciowce- wygrałem, teraz po wszystkich bojach jakie przeszły moje ryby, nacieszyłem się ich zdrowym widokiem i pięknymi barwami oraz niesamowitym zachowaniem zaledwie tydzień... ... (zapadnięte czoła ,totalnie do dup.. kształt) jak pamiętam chyba Roman coś cię naprowadzał w racji pewniści pozbycia się wiciowca,patrz jak się mylisz CZŁOWIEKU.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2012, 20:46 przez seba*1*, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Moi wychowankowie

Post autor: roh » 20 sty 2012, 20:39

Arturze zamiast się wydzierać na Sebę mógłbyś podpytać coś na temat doboru ryb do hodowli.Ten facet zdobywa medale na mistrzostwach. No cóż każdy ma swoje wyobrażenie o wzorcach ryby.
U ciebie albo akwarium masz za niskie albo aparat Ci mocno wydłuża zdjęcia. Rybom po prostu brakuje proporcji. Jeżeli takie ryby przeznaczysz do hodowli(a już masz sukcesy) to będziesz powielał wadę. Kolor u dyskowca to nie jest wszystko. To tylko 1 element z dziesięciu.

Awatar użytkownika
Alenquer
senior
senior
Posty: 160
Rejestracja: 07 lis 2010, 21:55
Imie i Nazwisko: Artur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Londyn
Lokalizacja: St Albans

Re: Moi wychowankowie

Post autor: Alenquer » 20 sty 2012, 20:44

Nie rozumiem za bardzo co się tutaj dzieje. Może ktoś mi wyjaśni?
Wstawiam zdjęcia swoich ryb, które sobie zatrzymałem - przepraszam, żle się wyraziłem nie do hodowli ale do chowu i zaczyna się jazda o jakieś doniczki.


Seba - cytat nieudany. Po pierwsze nie mój bo słowa są autorstwa użytkownik Coolator: http://www.pkmd.pl/pl/forum/viewtopic.php?f=17&t=6498

Po drugie co chcsesz osiągnąć zachowując się w ten sposób. To, że jesteś źle wychowany i szukasz zadymy już udowodniłeś. Czekam na więcej bo widzę, że nie odpuścisz.

Roh - czy zadanie pytania to wydzieranie się? Kolega Seba przyczepił się do mnie w pierwszym poście, poz tym dalej w to brnie i najeżdza na mnie cytyując jakąś wypowiedź, która nie jest moja. Co sie tutaj dzieje?

seba*1*
członek PKMD
Posty: 264
Rejestracja: 05 kwie 2007, 06:42
Imie i Nazwisko: Sebastian Pustelnik
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Moi wychowankowie

Post autor: seba*1* » 20 sty 2012, 21:06

Alenquer pisze:Nie rozumiem za bardzo co się tutaj dzieje. Może ktoś mi wyjaśni?
Wstawiam zdjęcia swoich ryb, które sobie zatrzymałem - przepraszam, żle się wyraziłem nie do hodowli ale do chowu i zaczyna się jazda o jakieś doniczki.
Nie ma żadnej jazdy o doniczki ja zapytałem od tak ty pojechałeś...
Alenquer pisze:Seba - cytat nieudany. Po pierwsze nie mój bo słowa są autorstwa użytkownik Coolator: http://www.pkmd.pl/pl/forum/viewtopic.php?f=17&t=6498.
Za to przeprosiny wyszukiwarka mnie oszukała a ja sam nie sprawdziłem dogłębnie....
Alenquer pisze:Po drugie co chcsesz osiągnąć zachowując się w ten sposób. To, że jesteś źle wychowany i szukasz zadymy już udowodniłeś. Czekam na więcej bo widzę, że nie odpuścisz..
Jak niby się zachowałem? obiektywnie i chyba w delikatnie ubrany język oceniłem twe ryby bo chyba po to wkleiłeś fotki :?: Co mam napisac och ach jak to szczury :?:Poprostu chyba nie przesadze pisząc ,że mam jak to określiłeś "do chowu" kilka setek dyskowców i mam inny wzorzec dyskowca... Jak jestem źle wychowany to dam tel do mojego ojca i jego objedz ,ale ja nie sądze...Jakbym szukał zadymy na forum to za te kilka lat obecności na forum miałbym grom więcej postów jak dwieście z groszem. :mrgreen: Jeśli cię doniczki uraziły to przepraszam ,ale jak pokazujesz czarne ja nie napisze ,że jest białe...Tyle w temacie.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2012, 21:13 przez seba*1*, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alenquer
senior
senior
Posty: 160
Rejestracja: 07 lis 2010, 21:55
Imie i Nazwisko: Artur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Londyn
Lokalizacja: St Albans

Re: Moi wychowankowie

Post autor: Alenquer » 20 sty 2012, 21:11

Przeprosiny przyjęte. Następnym razem jak będziesz chciał coś komuś udowodnić albo dokopać to sprawdź dwa razy, nie będziesz musiał przepraszać i tłumaczyć sie, że wyszukiwarka 'oszukała' :lol:

Awatar użytkownika
Alenquer
senior
senior
Posty: 160
Rejestracja: 07 lis 2010, 21:55
Imie i Nazwisko: Artur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Londyn
Lokalizacja: St Albans

Re: Moi wychowankowie

Post autor: Alenquer » 20 sty 2012, 21:26

roh pisze:U ciebie albo akwarium masz za niskie albo aparat Ci mocno wydłuża zdjęcia. Rybom po prostu brakuje proporcji.

Myślę, że nie jest tak źle. Na pierwszym zdjęciu ryba jest pochylona grzbietem do aparatu i ją sporo wyciągnęło jak na nia teraz patrzę w zbiorniku. Naprawdę zdjęcia nie oddają tego jak ryby się prezentują w rzeczywistości. Mają dopiero 6 miesięcy więc sporo przed nimi.

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: Moi wychowankowie

Post autor: Przemek Wieczorek » 20 sty 2012, 21:29

Ryby kształt mają zjechany Ale jestem pewien że potomstwo dadzą kiedyś tam normalne Jesli będziesz chciał je rozmnażać Miałem samicę dłuższą jak wyższą Młode kształt miały konkretny ! Nie ma co przekreslać Jeszcze mogą się podciągnąć I za kilka miechów szczęki wam opadną :mrgreen:
Widać ze miałes problem z rybami czytaj chorowały Wyleczyc i karmić
Każdy jest mądry jak idzie to idzie ryba rośnie A mi jak się syf przyplątał to do dziś od kilku miechów ,nie mogę ryb wyprowadzić Powraca jak bumerang Ehh ..wyluzjcie

Awatar użytkownika
Alenquer
senior
senior
Posty: 160
Rejestracja: 07 lis 2010, 21:55
Imie i Nazwisko: Artur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Londyn
Lokalizacja: St Albans

Re: Moi wychowankowie

Post autor: Alenquer » 20 sty 2012, 21:31

Nie wiem po czym wnosisz, że ryby chorowały. Akurat nie miałem z nimi żadnych problemów.
Za parę miesięcy postaram się zaktualizować wątek.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2012, 11:48 przez Alenquer, łącznie zmieniany 1 raz.

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: Moi wychowankowie

Post autor: Przemek Wieczorek » 20 sty 2012, 21:38

Wnoszę po kształcie Wiem jak wygląda dysk który zre jak prosak A zdrowy dysk tak je I rośnie w oczach

Awatar użytkownika
Alenquer
senior
senior
Posty: 160
Rejestracja: 07 lis 2010, 21:55
Imie i Nazwisko: Artur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Londyn
Lokalizacja: St Albans

Re: Moi wychowankowie

Post autor: Alenquer » 20 sty 2012, 21:44

Zrobiłem jeszcze jedna fotkę, teraz lepiej widać kształt ryby, starałem się ustawić obiektyw prostopadle do boku ryby.

Obrazek

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Moi wychowankowie

Post autor: arturo » 20 sty 2012, 22:13

Rybki ładne.... ale....tylko dla nie wytrawnego oka... nawet ostatnie zdjęcie pokazuje, ile mają wad w budowie ciała... Młode ryby już na tym etapie powinny być jak najbardziej zbliżone w stosunku do wzorca "idealnego"...im sporo brakuje ale mają cieszyć Twoje oczy.
Dlatego pewnie jeśli chciałeś oceny ryb to ją masz, może kolegów lekko poniosło, ale nie doprecyzowałeś swoich intencji więc oceniono je pod kątem "hodowli" jak napisałeś na początku. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Alenquer
senior
senior
Posty: 160
Rejestracja: 07 lis 2010, 21:55
Imie i Nazwisko: Artur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Londyn
Lokalizacja: St Albans

Re: Moi wychowankowie

Post autor: Alenquer » 20 sty 2012, 22:31

Dzięki za Twoja ocenę Artur. Jeśli mógłbyś sprecyzować na podstawie ostatniego zdjęcia co jest nie tak abym wiedział do czego dążyć to będę wdzięczny.

Zdaję sobie sprawę, że ryby mogą nie rozwinać odpowiedniego kształtu i w moim przypadku wynika to pewnie z faktu, ze często nie ma mnie w domu po 14 godzin a w tym czasie ryby karmi ktoś inny nie tak często i nie tak obficie jakbym sobie tego życzył. Ale wolę nie wybrzydzać bo się kobieta obrazi i wtedy chyba będę musiał kogoś nająć do karmienia.

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości