akwarium

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

1MACK1
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 11 wrz 2005, 16:03
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

akwarium

Post autor: 1MACK1 » 27 wrz 2005, 16:45

Akwarium 150/50/50.
Pokrywa z dwiema swietlówkami sylvania gro lux.
Grzałka aqua el 200 W.
Filtr Eheim 2260.
Rośliny: cryptocoryna balansea(ta właściwa), echinodorus maior, rubin narrow leaves, rose, sagittaria subulata.
Ryby: kiryski sterbay 9, neon 10, parka pielegniczek ramireza oraz boliwijskich, 2 koiarki, glonojady: panaque nigrolineatus, L 018, L077, peckoltia spotted, ...
Ryby paletki:4xsolid marlboro, 2x red pigeon blood, 2x pearl, 2xred turquise.
Woda: pH 5.5, GH 6, KH 3. Temp 30-31.
Podłoże - piasek a pod roślinami warstwa drobnego żwiru.
Załączniki
aq1.jpg
aq1.jpg (42.75 KiB) Przejrzano 7553 razy
aq3a.jpg
aq3a.jpg (45.41 KiB) Przejrzano 7553 razy
aq2a.JPG
aq2a.JPG (29.04 KiB) Przejrzano 7553 razy

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 28 wrz 2005, 00:25

Jakby to było forum miłośników roślin napisałbym że nie wygląda to rewelacyjnie - to forum paletek i ............. też nie jest rewelacyjnie . Biały drobny piasek ani dla roślin ani dla ryb - zrobić podłoże wsadzić coś zielonego i fotka - wygląda jak tymczasowe akwarium - wystawa lub coś na parę dni . W mojej opini masz przechalpane . Akwarium oceniam - że nie masz własnej drogi - Wykorzystałeś już wszystkie karty i nic już nie będzie lepiej - jak z katalogu biały piasek plus rośliny , w mojej ocenie one nawet nie rosną ale egzystują . Chciałbym zobaczyć to akwarium za 2-3 miesiące . Czarno to widzę . Nie obraź się ale to nie jest akwarium dla paletek , to nie jest akwarium dla roślin , to nie jest holender - więc co to jest . Wybrałeś najtrudniejszą wersję - coż wypada życzyć powodzenia że porwałeś się na sam szczyt trudności .

1MACK1
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 11 wrz 2005, 16:03
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: 1MACK1 » 28 wrz 2005, 08:11

Pod roślinami jest grubszy żwir. Rośliny rosna dobrze choc nie to jest moim celem. Holenderskie juz mialem teraz generalnie wszystko jest ustawione pod paletki - tak aby miały dużo miejsca i łatwo zbierały z dna pokarm. Wydaje mi się, że drobny piasek nadaje się idealnie...

W podobnej formie, bo wcześniej było bardzo dużo anubiasów, funkcjonuje to juz okolo 6 miesiecy.

Co do własnej drogi to chyba każdy ma inną

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 28 wrz 2005, 20:31

Wybrałeś najtrudniejszą wersję - coż wypada życzyć powodzenia że porwałeś się na sam szczyt trudności .
Karty wyłożone wszystkie - idę o zakład że lepiej już nie będzie wyglądać i to cała opinia o wystawowym zbiorniku

1MACK1
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 11 wrz 2005, 16:03
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: 1MACK1 » 03 paź 2005, 12:37

:)
Załączniki
P4141758.JPG
marlboro
P4141758.JPG (15.86 KiB) Przejrzano 7426 razy
P4141765-1.JPG
P4141765-1.JPG (14.6 KiB) Przejrzano 7426 razy
2.JPG
2.JPG (37.92 KiB) Przejrzano 7426 razy

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 25 paź 2005, 20:41

Obserwując Twoją aktywność na serwisie SRWiA i Twoje komentarze na temat akwariów roślinnych innych uczestników tego serwisu to uważam,że rzeczywiście nie popisałes się tym swoim akwarium z paletkami. Te trzy ostatnie fotki też nic nie zmieniły. Ale to jest podobno Wolny Kraj - róbta co chceta.

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 25 paź 2005, 20:48

Obserwując Twoją aktywność na serwisie SRWiA i Twoje komentarze na temat akwariów roślinnych innych uczestników tego serwisu to uważam,że rzeczywiście nie popisałes się tym swoim akwarium z paletkami. Te trzy ostatnie zdjęcia tez nic nie zmieniły w jego wyglądzie- to akwa zrobione pod publike nieakwarystyczną. Ryby masz ładne, ale rzadko zdarza sie spotkac brzydką paletkę. Ale to jest podobno Wolny Kraj - róbta co chceta.

1MACK1
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 11 wrz 2005, 16:03
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: 1MACK1 » 26 paź 2005, 06:48

DISPAR pisze:Obserwując Twoją aktywność na serwisie SRWiA i Twoje komentarze na temat akwariów roślinnych innych uczestników tego serwisu to uważam,że rzeczywiście nie popisałes się tym swoim akwarium z paletkami
Taaa. Holenderskie akwarium miałem juz jakis czas temu przez ok 2 lata. Jak dobrze pogrzebiesz to zdjęcia znajdziesz.
Bardzo się cieszę, że tak wnikliwie prześledziłeś i przeanalizowałes moje posty ale jesli tak bardzo ci przeszkadzaja to nie zmuszam do czytania (choć pewnie przeczytałeś już wszystkie). Mamy wolność słowa więc sie tak nie stresuj. Nie znamy się osobiście więc chyba mało o mnie wiesz.

Co do akwarium to postawiłem bardziej na miejsce dla ryb niż rośliny i wyjąłem sporą ich część.
A tak przy okazji to akwa przejdze niebawem do historii...

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 26 paź 2005, 08:30

Pisałem co myślę i życzyłem powodzenia .
A tak przy okazji to akwa przejdze niebawem do historii..
przejdzie do histori to możliwe ale pewnie się w niej nie zapisze .

Awatar użytkownika
mkozubski
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 780
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:56
Imie i Nazwisko: Maciej Kozubski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Post autor: mkozubski » 26 paź 2005, 13:49

panowie koledzy dziwie sie waszym uwagom bo ja uważam ze akwa jest całkiem niezłe - po prostu nie jest jego celem zrobienie czegos typu Bogdana tylko najwazniejsza jest funkcjonalnosc. Sam kiedys przerabiałem ten motym związany np z piaskiem (rybki mają wszystko jak na tacy) dlatego uwazam ze nie jest źle i rybki tez wygladają na zadowolone. Jak gdzies napisał Andrzej najważniejsze zeby woda była ok i zeby rybkom było dobrze. Wydaje mi sie ze wszystko jest na miejscu a najwazniejsze ze akwa jest duze a nie jakis mały bąbel jak czesto widzimy z paletkami. pozdrawiam

Awatar użytkownika
eugen
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 15 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Mühlheim am Main
Kontaktowanie:

Post autor: eugen » 26 paź 2005, 14:58

Taaak, ale po to wystawiamy zdjecia aby pokazac co mamy i uslyszec co inni o tym mysla. Nigdy nie zrobimy czegos co by sie wszystkim podobalo to jasne, ale czesto dopiero w uwagach innych dostrzegamy to czego nie widzielismy sami. Ja szczerze mowiac jeszcze nigdy tak na 100% nie bylem zadowolony ze swojego akwarium....a robilem juz pare "srodowisk" :wink:
Uwazam, ze ryby sa ladne, akwarium rowniez a co do wystroju...rzecz gustu a na ten temat nie mozna sie spierac - ja bym zrobil inaczej :D
eugen
popraw jakosc zdjec, moze wtedy bedzie lepiej :D

Mislavo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 213
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:13

Post autor: Mislavo » 26 paź 2005, 16:18

Witam,

Chciałem zapytać o rosliny na zdjęciu "P4141765-1.JPG". Widać dużo czegoś czarnego i jeden uskubany liść. To jest wina zdjęcia czy też rośliny gniją albo są zarośnete glonami ?

Mislavo

1MACK1
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 11 wrz 2005, 16:03
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Post autor: 1MACK1 » 26 paź 2005, 18:06

Rosliny sa systematycznie obgryzane przez glonojady a w części amazonek zgniły po przenosinach.

Rafal_K.
junior
junior
Posty: 45
Rejestracja: 08 kwie 2005, 11:22
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Rafal_K. » 26 paź 2005, 19:06

własnie ,panaque nigrolineatus to wybitny szkodnik roślin , też miałem tą piękną rybkę (aktulanie szuka nowego własciciela w sklepie) . Zamiast glonojada dałem krewetki japonica i mam święty spokój z glonami .a roslinkom o wiele lepiej . Panaque nigrolineatus ma jedną zaletę nie pada od leków dla paletek jak inne glonojady i kiryski .

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości