Paletki Radka z wizytą u Stendkera 01.12.2011

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
Skynet-Discus
junior
junior
Posty: 81
Rejestracja: 31 sie 2011, 09:20
Imie i Nazwisko: Radosław Obrębski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Aleksandrów Kujawski
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Paletki Radka z wizytą u Stendkera 01.12.2011

Post autor: Skynet-Discus » 02 gru 2011, 00:48

Jak wszyscy na tym forum jestem też zarażony w stopniu zaawansowanym chorobą zwaną Paletki chciałbym wam zaprezentować ryby które dziś przywiozłem od braci z Niemiec przy okazji byłem sprawdzić fakty i mity które kiedyś na naszych forach wyczytałem dodam tylko że na hodowli byłem osobiście i wybierałem ryby od najmnieszej do największej,ale tak całkiem poważnie to mam na imię Radek i mieszkam w Aleksandrowie Kujawski takie tam małe miasteczko pod Torunie akwarystą byłem od zawsze czyli mniej więcej w wieku 12 lat miałem już w akwarium gupiki pózniej były różne przejscia np.na skalary mieczyki itd,od 3 lat zauroczyłem się paletkami najpierw kupiłem sobie akwa 800 litrów póznej czyli całkiem niedawno postanowiłem pobawić się w ich hodowanie do tego celu powstało pomieszcznie 3mx3m i tam już mam 8 zbiorników w sumie około 1000 litrów wody docelowo bedzie litrów 5 tysięcy,obecnie jeżdzę sobie po różnych hodowlach i dobieram to co mnie będzie interesowało do dalszego rozmnażania,postanowiłem wybrać się do braci Stendker ,przejdzmy do konkretów bo chciałbym wam pokazać co przywiozłem od braci a przywiozłem około 80 ryb róznej wielkości,

Już na parkingu w Warendorfie
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Obrazek

żeby dojechac i wrócić musiałem pokonać 1800 km w dwie strony ale było warto ,zdjęcie niżej jest zrobione już w domu po nieprzespanych dwóch dobach




Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Kolejny etap rozpakowanie (na ten moment czekałem całe te dwie doby :)

Obrazek

i wreszcie moment kiedy ryby są już w zbiorniku zdziwiła mnie jedna rzecz że po takiej podrózy ryby praktycznie już po 10 minutach pływały w akwa

http://imageshack.us/content_round.php? ... ad&newlp=1

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


jakby na pierwszym planie Solid Fire Red pięknie wybarwiona a co z tej barwy zostanie zobaczymy :)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

na części z nich widać jeszcze pasy ze stresu ale jest już coraz lepiej

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Paletki Radka z wizytą u Stendkera 01.12.2011

Post autor: niki 28 » 02 gru 2011, 07:19

Piękne rybcie :roll: Widzę,że nieźle "przeczepałeś" Panom Stendkerom baniaczki.Nie wspomnę o tym ,że "troszkę" euro też u nich musiałeś zostawić :|

Awatar użytkownika
Skynet-Discus
junior
junior
Posty: 81
Rejestracja: 31 sie 2011, 09:20
Imie i Nazwisko: Radosław Obrębski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Aleksandrów Kujawski
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Re: Paletki Radka z wizytą u Stendkera 01.12.2011

Post autor: Skynet-Discus » 02 gru 2011, 08:32

Niestety zostawiłem trochę kasiorki :( ale wiedziałem że jak trochę jej zostawię to wybiorę sobie sam co mi się podoba,i faktycznie panowie Stendker byli bardzo mili i wybierałem sobie co mi się podobało , kolorystyka tych ryb kładzie mnie na łopatki no i te wielkości Jumbo wygląda to extra :) dodam tylko że fotki nie oddają w pełni tego co widać na żywo,niestety nie mieli na stanie Pigeon Blood Silver szkoda wielka,z tych wszystkich ryb chcę dobrać z 6 par resztę póżniej odsprzedam oprócz tych dużych przywiozłem 24 sztuki 8 cm rybek Pigeon Blood Rot koledze z forum

DARIUSZ10
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:07
Imie i Nazwisko: dariusz capłap
Lokalizacja: olsztyn

Re: Paletki Radka z wizytą u Stendkera 01.12.2011

Post autor: DARIUSZ10 » 02 gru 2011, 12:18

Radku dawaj więcej fotek,a tak przy okazji to ile kosztuje taka paletka 8cm,bo ja też mam paletki od 2 lat ale krajowego hodowcy i myślę o wymianie obsady.

Awatar użytkownika
Skynet-Discus
junior
junior
Posty: 81
Rejestracja: 31 sie 2011, 09:20
Imie i Nazwisko: Radosław Obrębski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Aleksandrów Kujawski
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Re: Paletki Radka z wizytą u Stendkera 01.12.2011

Post autor: Skynet-Discus » 02 gru 2011, 12:46

Póżniej zrobie więcej fotek i wrzuce bo wczoraj te ryby były trochę zestresowane ,dodam jeszcze fotki ryb które już mam u siebie na hodowli,nie chciałbym się na temat tych cen tutaj publicznie wypowiadać bo wiesz sporo ludzi tutaj handluje rybami i mogą mi to mieć za złe ,jesli chcesz wiedzieć to zapraszam na prv

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Paletki Radka z wizytą u Stendkera 01.12.2011

Post autor: arturo » 02 gru 2011, 19:44

Cennik to nie poufna informacja, każdy go dostanie jak napisze do Stenkerów... piękne rybcie, widać, że dzięki kryzysowi o którym ostatnio sporo mówił, brak tzw "trzepania zbiorników na maxa" wychodzi mu tylko na plus... ryby ma ładniejsze...
Solidy są dość kapryśne, na pewno pozostają w takich kolorach karmione jego mięsem, w przypadku innych pokarmów szczerze mówiąc bywa różnie, ale wszystko zależy od szczęścia i trafności własnych składników...
Jeśli mogę coś podpowiedzieć, staraj się mieć zbiorniki do których wpuszczasz ryby po podróży bez piasku, tylko szkło, z doświadczenia wiem, że trafiają się transporty, zwłaszcza te nie zapowiedziane lub w godzinach południowych po obfitym karmieniu ryb, co skutkuje kładzeniem się ryb na dnie na potęgę, niestety to że masz piasek może skutkować poocieraniem się ryb, zwłaszcza w barwach niebieskich, potrafią zostać na nich trwałe ślady. Później faktycznie lepiej prezentują się z ozdobami.... pozdrawiam

Awatar użytkownika
Skynet-Discus
junior
junior
Posty: 81
Rejestracja: 31 sie 2011, 09:20
Imie i Nazwisko: Radosław Obrębski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Aleksandrów Kujawski
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Re: Paletki Radka z wizytą u Stendkera 01.12.2011

Post autor: Skynet-Discus » 02 gru 2011, 20:59

Dzięki Artur za rady ty masz większe doświadczenie jeśli chodzi o Stendkery na szczęście ryby od Niemca zaczeły odrazu pływać przygotowałem 800 litrów już mi się nie chciało tego piasku wyciągać,to akwa mam w domu ,jest jako dekoracyjne ale jeszcze musze nad nim sporo popracować,mam spore problemy z no3 właśnie myśle nad zrobieniem Sumpa z akwa 140 litrów ,mój Unimax 700 nie daje rady :( nie chciałem mieszania ryb więc moje dotychczasowe ryby są w innych zbiornikch,co do jedzenia karmie ostatnio tylko sercem od Niemca


p.s. tak poza tematem jak ci Niemcy pięknie tam mieszkają szook domy nie są ogrodzone u nas jest to nie do pomyślenia trawniczki przyciente ,równe drogi ,poprostu aż miło niezbyt duży ten Warendorf a tam salon WW,Opla, my może nadgoniliśmy troche stracony czas który zabrała nam komuna ale oni znowu nam uciekli ech .....


obiecałem że dorzuce fotki a więc.....Długo szukałem aż wreszcie znazlem poniżej dobrana para LSS

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Awatar użytkownika
slawekjul
senior
senior
Posty: 152
Rejestracja: 17 wrz 2010, 08:15
Imie i Nazwisko: sławomir wernikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: szczecin
Lokalizacja: szczecin

Re: Paletki Radka z wizytą u Stendkera 01.12.2011

Post autor: slawekjul » 03 gru 2011, 17:34

[quote="Skynet-Discus"]
p.s. tak poza tematem jak ci Niemcy pięknie tam mieszkają szook domy nie są ogrodzone u nas jest to nie do pomyślenia trawniczki przyciente ,równe drogi ,poprostu aż miło niezbyt duży ten Warendorf a tam salon WW,Opla, my może nadgoniliśmy troche stracony czas który zabrała nam komuna ale oni znowu nam uciekli ech .....


Gwoli przypomnienia, nie tylko komuna nam zabrała, niemcy też nas nieźle sponiewierali (i to nie raz), nie podniecałbym się ich bogactwem tak bardzo, jakiś procent tego bogactwa zostało nakradzione w czasie wojny , jakiś procent to pomoc USA po wojnie, Polsce niestety pomagał Wielki Brat :cry:
Tak tylko nieśmiało wtrącam..... :oops:

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości