Start 450l

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
adam1977
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 296
Rejestracja: 10 sty 2012, 16:06
Imie i Nazwisko: Adam Koza
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pajęczno
Lokalizacja: Pajęczno
Kontaktowanie:

Re: Start 450l

Post autor: adam1977 » 27 lut 2012, 12:00

witam
Bardzo ładne rybcie :) też takie chce 8) :roll: :lol: :D
też startuję z 450l dla paletek (tylko mój temat jeszcze w dziale dla początkujących :))
u mnie na dnie substrat na bazie ziemi i torfu na to żwirek i troszeczkę piasku
posadziłem roślinki i czekam aż ruszą :( jak na razie odpadają lotosom liście :(
i po 14 dniach od zalania wpuściłem krewetki :) i kilka zbrojników
nie pożerają twoje rybki krewetek ?? bo słyszałem takie opinie, że krewetki z paletkami to tylko jako pokarm
co do roślinek to posadziłem kilka do kokosów zobaczę czy im nie przeszkadza ciepłe podłoże (od ogrzewania z CO)
pozdro Adam

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Re: Start 450l

Post autor: rady3 » 27 lut 2012, 16:55

Miałem kiedyś krewetki z paletkami. Nie jadły ich .... do czasu aż 2 dni nie dostały jeść.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Start 450l

Post autor: niki 28 » 27 lut 2012, 17:27

rady3 pisze:Miałem kiedyś krewetki z paletkami. Nie jadły ich .... do czasu aż 2 dni nie dostały jeść.
Powiem tak.Ja miałem kiedyś krewetki,ale te duże (nie znam nazwy),było ich 6 i palety ich nie ruszały (chyba za duże).Na czas wylinki chowały się do łupiny kokosa i po kłopocie.Natomiast moja teoriia na temat krewetek małych,które stanowia potencjalny pokarm jest taka.Gęsto obsadzone akwa,małe paletki plus obfite karmienie,i krewetki mnożą się na potęgę.I na odwrót ,mało roślin w akwa,duże ryby niezbyt obfite karmienie i nie dochowamy się krewetek wcale.A jeszcze jak rybom nie damy jeść z dwa dni lub więcej no to mogą nam znikać z akwa nawet i mniejsze rybki.Jednak jestem pewny że dyskowce i krewetki zasadniczo mogą być hodowane razem.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Start 450l

Post autor: stanpiter » 27 lut 2012, 17:34

niki 28 pisze:
rady3 pisze:Miałem kiedyś krewetki z paletkami. Nie jadły ich .... do czasu aż 2 dni nie dostały jeść.
moja teoriia na temat krewetek małych,które stanowia potencjalny pokarm jest taka.Gęsto obsadzone akwa,małe paletki plus obfite karmienie,i krewetki mnożą się na potęgę.
A moja teoria jest taka - kwestia czasu, nawet bardzo dużo roślin nie pomoże jak raz popróbują. W moim baniaku 100szt. krewetek to tylko dobry obiadek.

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: Start 450l

Post autor: Przemek Wieczorek » 27 lut 2012, 17:55

MIałem krewetki setki sztuk i to z paletkami Ryby się nimi zbytnio nie interesowały Chowały się w roślinach I myślę że miał bym je do dziś,przez walkę z przywrami się ich pozbyłem I żałuję Bo świtne były,no i pożyteczne stworki

T_W
senior
senior
Posty: 145
Rejestracja: 02 maja 2007, 08:51
Imie i Nazwisko: Tomasz Werner
Lokalizacja: Bawaria / Niemcy

Re: Start 450l

Post autor: T_W » 28 lut 2012, 21:45

adam1977 pisze: nie pożerają twoje rybki krewetek ?? bo słyszałem takie opinie, że krewetki z paletkami to tylko jako pokarm
Czasami cos tam uda im sie zlapac na przekaske :-) Od czasu do czasu mam w akwa male gonitwy za pojedynczymi krewetkami. Ale jesli tylko krewetki maja mozlowosc ukrycia sie w gaszczu roslin paletki nie maja szans.
Ogolnie krewetki to swietmy pomysl w akwa z paletkami z kilku wzgledow:

1. Zajmuja sie resztkami jedzenia (przerabiaja doslownie wszystko)
2. Stanowia dodatkowe zrodlo pokarmu dla paletek (szczegolnie w czasie nieobecnosci wlasciciela)
3. Zywy pokarm zawsze dobrze robi rybom

Powodzenia ze startem akwa.
BTW: ja bym na twoim miejscu wymienil podloze na piach kwarcowy i poozbyl sie wszystkiego oprocz krewetek.

T.

T_W
senior
senior
Posty: 145
Rejestracja: 02 maja 2007, 08:51
Imie i Nazwisko: Tomasz Werner
Lokalizacja: Bawaria / Niemcy

Re: Start 450l

Post autor: T_W » 04 cze 2012, 19:57

Meldunek po 3 m-cach.
Najpierw obsada.
Jedna sztuka padla - mea culpa ... Byla strasznie pobita przez agresywnego samca i odlowilem ja do kwarantannowego zeby troche odpoczela ale nie przykrylem dobrze akwa i w nocy wyskoczyla przez szczeline ...
3 tygodnie temu dotarly 3 nowe sztuki: wszystkie pigeony, jedna ca 15 cm i dwie mniejsze moze okolo 12 (dalem sie skusic na male chociaz mialem mocne postanowienie kupowania tylko duzych ryb). Po kwarantannie wyladowaly w akwarium (ciekawostka: w akwarium kwarantannowym jadly granulki tetry, w glownym jedza juz tylko mieso a granulek nie ruszaja). Kilka fotek.
Załączniki
P6036221.JPG
Maluch nr2
P6036221.JPG (220.22 KiB) Przejrzano 8302 razy
P6036210.JPG
Maluch nr1
P6036210.JPG (154.58 KiB) Przejrzano 8302 razy
P6036198.JPG
To ta wieksza
P6036198.JPG (252.25 KiB) Przejrzano 8302 razy

T_W
senior
senior
Posty: 145
Rejestracja: 02 maja 2007, 08:51
Imie i Nazwisko: Tomasz Werner
Lokalizacja: Bawaria / Niemcy

Re: Start 450l

Post autor: T_W » 12 lip 2012, 20:03

Mala ciakawostka ktora moze byc pomocna dla walczacych z glonami:
Na ostatnim zdjeciu u podstawy roslin widac na piachu troche zielonych glonow. Te wlasnie glony spedzaly mi ostatnio sen z powiek. Bylo tak zle ze wlasciwie co drugi dzien caly piach pokrywal sie zielonym kolorem. Radzilem sobie (a wlasciwie powinienem napisac "usilowalem poradzic sobie") codziennie "wzruszajac" nieco dno i raz na tydzien odsysajac zielona warstwe dosypujac potem nowy zwir. Metoda czaso- i zwiro-chlonna ....
Rosliny tez troche siadly od glonow (szczegolnie zabienice).
Dodam tylko ze problem z glonami zaczal sie gdy zaczalem karmic miesem.

No ale do sedna sprawy ! Wybieralem sie na tydzien na urlop a ze nie chcialem zastac po powrocie akwa z podlozem do calkowitej wymiany "przykrecilem" na sterowniku oswietlenie z ok 12 na ok 7 godzin. Po powrocie z urlopu zastalem 0 glonow a i rosliny odzyly :-) I tak tez juz zostalo. Nie ruszam ustawien.
Do tego efektu pewnie przyczynil sie tez fakt ze w czasie mojej nieobecnosci ryby dostawaly tylko pokarm suchy (z automatu).

T_W
senior
senior
Posty: 145
Rejestracja: 02 maja 2007, 08:51
Imie i Nazwisko: Tomasz Werner
Lokalizacja: Bawaria / Niemcy

Re: Start 450l

Post autor: T_W » 07 wrz 2012, 18:25


Awatar użytkownika
adam1977
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 296
Rejestracja: 10 sty 2012, 16:06
Imie i Nazwisko: Adam Koza
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pajęczno
Lokalizacja: Pajęczno
Kontaktowanie:

Re: Start 450l

Post autor: adam1977 » 07 wrz 2012, 19:29

Piękne te czerwone :) Też takich szukam :)

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości