Nowy zbiorniczek

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: Nowy zbiorniczek

Post autor: Przemek Wieczorek » 28 mar 2011, 08:15

No tak piękne ryby ,piękne zbiorniki No i wspaniali ludzie, przyjaciele Chciało by się być tam z wami patrząc na fotki Super :wink:

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Re: Nowy zbiorniczek

Post autor: Ambra » 28 mar 2011, 08:43

Było fajnie.
Głównie dlatego, że po raz kolejny życie dowodzi, iż na kolegach z Klubu można polegać i zawsze są chętni do niesienia pomocy.
W tym momencie wypada mi podziękować i czynię to ze szczerego serca.

Zdjęcia nie oddają ogromu wykonanej pracy, zwłaszcza że życie jest pełne "zasadzków".
Podest, który wykonał Mirek jest tak solidny, ze na nim nie tylko akwarium, ale i czołg by można postawić ................ :P
Na dodatek jego waga dochodzi do około 300 kg, a jest krótszy od szerokości ściany jedynie o 5 cm.
Umieszczenie go na właściwym miejscu było majstersztykiem, zwłaszcza że na przeszkodzie stał 450 litrowy zbiornik z rybami.
Jedynym rozwiązaniem w tym wypadku było ............................ przeniesienie go górą nad zbiornikiem.
Tak też zrobiliśmy
Łatwo to teraz opisywać, ale wykonać trudniej ...................
Z tej czynności zdjęć nie ma, bo wszyscy przenosili podest.
Potem dopasowanie blatu ........... a następnie klejenie akwarium.
Położenie na nim pokrywy, krótszej i 3 cm od szerokości ścian, też nie lekkiej i też wzoszonej górą, to kolejne wyzwanie, któremu ekipa sprostała.

Urządzenia do sterowania zbiornikiem i oświetleniem, które wykonał Stanpiter wyglądają imponująco.
Wiele wody jednak upłynie w Narwii, nim zbiornik zostanie uruchomiony.

Teraz wraz z Beatą musimy zbudować sump, zmienić nieco układ instalacji wodnej, wykonać wszelkiego rodzaju podłączenia itp.
To ogrom pracy. Na dodatek niektóre urządzenia muszę dopiero zakupić.
Obecnie biorę się za wklejanie w zbiorniku odpowiednich wzmocnień ................................
Najważniejszy krok został jednak zrobiony - akwarium stoi na swoim miejscu i mobilizuje do dalszych prac ................ :roll:

Cieszę się też z wizyty u Czarjana - który - wszystko na to wyglada - niedługo zostanie naszym klubowym kolegą.
Narazie jednak szykuje sobie ryby na Mistrzostwa. ..........

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Nowy zbiorniczek

Post autor: niki 28 » 28 mar 2011, 11:35

Wsztko super Andrzeju.Nie mniej mam pewną sprawę techniczną która może okazać się ważna.Jak wiadomo stanpiter zrobił Ci ledy.Nie wiem czy belka z tymże oświetleniem jest hermetyczna.Zauważ że w pokrywie nie masz żadnych otworów wentylacyjnych,tym samym woda nie będzie swobodnie wyparowywać z akwa co jest normalne,a będzie się skraplać na górnej części pokrywy.Może to być niebezpieczne dla połączeń elektrycznych,a przedewszystkim szkodliwe dla układów elektronicznych sterujących diodami,o ich samych nie wspomnę.Kilkanaście estetycznie i symetrycznie wywierconych
otworów w górnej pokrywie powinno rozwiązać problem.U mnie górne pokrywę
też mam dzieloną ,a wentylację zrobiłem poprzez wycięcie każdej z nich podłużnego nie szerokiego paska,i pomiędzy taflą wody a pokrywą mam "suchutko"Pomyśl o tym bo wiadomo że wilgoć jest najgorsza dla ogólnie pojętego prądu,o naszym bezpieczeństwie nie wspomnę.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Nowy zbiorniczek

Post autor: roh » 28 mar 2011, 12:10

niki 28 pisze:
roh pisze:As mi scęka wypadla. To się nazywa zespół.
Zespół to Ty dopiero Romku zobaczysz jak przyjedziesz na Mistrzostwa do Wawy :)
Mam cichą nadzieję, że będę służył pomocą siłową przy ustawianiu zbiorników i noszeniu krzeseł i stołów. Już rozmawiałem z Hudym. Chcę przywieźć ze dwóch ludków do pomocy.
Jak wiadomo stanpiter zrobił Ci ledy.Nie wiem czy belka z tymże oświetleniem jest hermetyczna

Jacku nawet nie przypuszczam żeby Piotrek pominął tak istotny aspekt tematu.

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Re: Nowy zbiorniczek

Post autor: Bogdan » 28 mar 2011, 18:28

roh pisze: Jacku nawet nie przypuszczam żeby Piotrek pominął tak istotny aspekt tematu.
Myślę że klubowy " Kowal" doskonale wie co robi :mrgreen:

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Nowy zbiorniczek

Post autor: niki 28 » 28 mar 2011, 19:28

Mam cichą nadzieję, że będę służył pomocą siłową przy ustawianiu zbiorników i noszeniu krzeseł i stołów. Już rozmawiałem z Hudym. Chcę przywieźć ze dwóch ludków do pomocy.

Ja bym się zastanowił Roman nad swoją propozycją.Na wstępie będą do zmontowania i ustawienia stelaże pod akwa.Potem trzeba ustawić około 170 zbiorników 112 litrowych,i zalać je wodą.Tak się u nas utarło,że nikt nie schdzi z hali w pierwszy dzień przygotówki,jak zbiorniki konkursowe nie zostaną ustawione i zalane wodą O urządzeniach technicznych nie wspomnę.Jak się "zapiszesz" do ekipy technicznej to tak dostaniesz w d...pę,że wieczorem nie będziesz miał ochoty nawet na sex z 18-stką. :mrgreen:Potem jako młodemu przypadnie nie jedna "nocka" przy pilnowaniu ryb w akwariach konkursowych 8).Potem Boguś "poprośi" Cię żebyś nas rzucił na kolana urządzając akwa biotopowe "pod klucz".Jak popracujesz solidnie przez tydzień z nami to tak lubił nas już nie będziesz :mrgreen: :wink:

A wokół ośw ledowego raczej lepiej jak jest w miarę sucho.Nawet jak wszystko jest hermetyczne :)

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Nowy zbiorniczek

Post autor: stanpiter » 28 mar 2011, 19:29

Bogdan pisze:
roh pisze: Jacku nawet nie przypuszczam żeby Piotrek pominął tak istotny aspekt tematu.
Myślę że klubowy " Kowal" doskonale wie co robi :mrgreen:
Życie pokaże :mrgreen:
Sprawdzimy w Wa-wie, jak Andrzej będzie wykonywał dziwne ruchy znaczy że go pokopało:wink:

Czarjanie, dziękuję Ci za pokazanie swoich zbiorników i wspaniałą gościnę.
Również Deszczowemu należą się podziękowania, jego piwniczkę też widzieliśmy.
Szkoda że nie zabrałem Ci rybeńki, ale jeszcze nic straconego.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Nowy zbiorniczek

Post autor: stanpiter » 28 mar 2011, 19:31

niki 28 pisze: Ja bym się zastanowił Roman nad swoją propozycją.Na wstępie będą do zmontowania i ustawienia stelaże pod akwa.Potem trzeba ustawić około 170 zbiorników 112 litrowych,i zalać je wodą.Tak się u nas utarło,że nikt nie schdzi z hali w pierwszy dzień przygotówki,jak zbiorniki konkursowe nie zostaną ustawione i zalane wodą O urządzeniach technicznych nie wspomnę.Jak się "zapiszesz" do ekipy technicznej to tak dostaniesz w d...pę,że wieczorem nie będziesz miał ochoty nawet na sex z 18-stką. :mrgreen:Potem jako młodemu przypadnie nie jedna "nocka" przy pilnowaniu ryb w akwariach konkursowych 8).Potem Boguś "poprośi Cię żebyś nas rzucił na kolana urządzając akwa biotopowe "pod klucz".Jak popracujesz solidnie przez tydzień z nami to tak lubił nas już nie będziesz :mrgreen:
Jak będziesz tak straszył to kto będzie stawiał :shock: :wink: te baniaki oczywiście :D

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Nowy zbiorniczek

Post autor: niki 28 » 28 mar 2011, 19:39

Trzeba trochę postraszyć Piotruś 8) :P :wink: Niech wiedzą że nie tylko nasza działalność ogranicza się do spotkań "integracyjnych" :D :wink: Chociaż takowe są bardzo potrzebne :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Nowy zbiorniczek

Post autor: roh » 28 mar 2011, 20:12

niki 28 pisze:że wieczorem nie będziesz miał ochoty nawet na sex z 18-stką. :mrgreen:
Ja t0 już r0dznej ż0ny zaczynam się bać :oops: . A Ty mi tu z takimi jazdami :x :D :D

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Nowy zbiorniczek

Post autor: niki 28 » 28 mar 2011, 20:42

roh pisze:
niki 28 pisze:że wieczorem nie będziesz miał ochoty nawet na sex z 18-stką. :mrgreen:
Ja t0 już r0dznej ż0ny zaczynam się bać :oops: . A Ty mi tu z takimi jazdami :x :D :D
Tak to już jest Roman w naszym wieku :cry: :wink:

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Re: Nowy zbiorniczek

Post autor: bjarka » 28 mar 2011, 21:50

Jeszcze raz dziękuję kolegom za pomoc. Dopiero teraz dojrzałam ten wątek i nawet nie wiedziałam, że Marek i Roh mieli ochotę przyjechać. Rzeczywiście macie bardzo blisko. Na przyszłość serdecznie zapraszamy.

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Re: Nowy zbiorniczek

Post autor: Bogdan » 28 mar 2011, 21:55

niki 28 pisze:
roh pisze:
niki 28 pisze:że wieczorem nie będziesz miał ochoty nawet na sex z 18-stką. :mrgreen:
Ja t0 już r0dznej ż0ny zaczynam się bać :oops: . A Ty mi tu z takimi jazdami :x :D :D
Tak to już jest Roman w naszym wieku :cry: :wink:
No tak. Wiek słuszny może dożyję to się sam przekonam :mrgreen:

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Re: Nowy zbiorniczek

Post autor: jzajonz » 30 mar 2011, 16:11

Ciekawi mnie Andrzeju jaką macie koncepcję aranżacji i doboru ryb. Wiem, że jeszcze macie dużo pracy przed sobą niemniej jednak zanim się za to zabraliście to .....................no właśnie powiedz jak ma to wyglądać

Awatar użytkownika
fomalhaut
członek PKMD
Posty: 968
Rejestracja: 06 gru 2004, 12:48
Imie i Nazwisko: Wojciech Grzegorzyca
Miejsce zamieszkania/miasto/: Polska
Lokalizacja: Polska

Re: Nowy zbiorniczek

Post autor: fomalhaut » 30 mar 2011, 16:44

Andrzeju, jak mi Zarząd pozwolił: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
- proszę o przygotowanie relacji z całości uruchamiania akwa do następnego rocznika :lol: :lol: :lol: :lol:
Materiał zdjęciowy wyduszę od Naczelnego Fotoroba Klubu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości