Moje Maleństwa z anseo

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
hudy
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1138
Rejestracja: 07 gru 2004, 06:07
Imie i Nazwisko: Zbigniew Hudobski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Moje Maleństwa z anseo

Post autor: hudy » 11 gru 2010, 16:56

marcin2306 pisze:Napisałem do anseo otrzymałem taką odpowiedz? Witam, ryby nie są żadnym odpadem, co do pieprzu to proszę
dostosować
swoje parametry wody do wzorców trzymania dyskowców i pieprzu nie
będzie,
co do kształtu to odbierał Pan ryby kształtne. Jeżeli chodzi o
reklamację
to jedynie zaraz po otrzymaniu ryb a nie po mieisącu bo równie dobrze
wygląd ryby może wynikać z zaniedbania właściciela i tylko w przypadku
kiedy ryby zamówione u nas klient wpuścił do osobnego strylnego
zbiornika a
nie do ogólnego czy do innych ryb.
Na całym świecie obowiązuje zasada 24 godzinnej gwarancji "DOA". Większość firm exportujących przestrzega tej zasady choć są i takie które nie uznają DOA. Moja firma zgłasza do exportera tylko i wyłącznie ryby padłe bezpośrednio po transporcie. Uważam, iż tak jest sprawiedliwie, bo trudno aby eksporter płacił za moje błędy.(W czasie 24 godzin DOA poprzez nieumiejętne przyjęcie ryb przez importera ryby żywe po transporcie można bardzo łatwo uśmiercić). Reszta żywych ryb jest już pod moją odpowiedzialnością. To czy będą żyły i w jakiej będą kondycji zależy już tylko od moich poczynań i mojego doświadczenia. Zgłaszanie sprzedawcy reklamacji po upływie miesiąca czasu to już nawet nie można nazwać przesadą. Nie zapominajmy o tym, że to jest żywy towar za który po przyjęciu do siebie, importer- akwarysta bierze pełna odpowiedzialność. Przy sprzedaży ryb stosujemy zasadę 24 godzin DOA pod pewnymi warunkami: wpuszczenie ryb do przygotowanych zbiorników, nie uznajemy reklamacji, jeżeli klient połączy nasze ryby z rybami zakupionymi u innego sprzedawcy ( brak kwarantanny) , zgłaszając reklamację należy podać wszystkie parametry wody (tutaj dowiaduję się bardzo ciekawych wiadomości np. woda jest czysta, klarowna, przecież inne ryby żyją itd) oraz objawy niedomagań ryb, nie piszę chorób ponieważ z doświadczenia wiem, że w większości przypadków, przyczyną tych nie domagań są złe warunki środowiskowe w akwarium. Takie zasady dotyczą wszystkich sprzedawanych ryb przez moją hurtownię.
Odnośnie pieprzu u dyskowców, decydują o tym zarówno parametry wody jak i genetyka.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Moje Maleństwa z anseo

Post autor: roh » 11 gru 2010, 19:48

Zbyszek super, że napisałeś o DOA. Ponieważ jesteś w tym temacie autorytetem, opisz zasady DOA (zwrot wartości pieniężnej za ryby, zwrot kosztów transportu itd) i napisz też czy wszyscy twoi eksporterzy zawsze uwzględniają tą gwarancję-oczywiście jeżeli Ci to nie sprawi problemu.
Parę osób , które to zechcą przeczytać może przejrzy na oczęta. Bo pewien Adam się kiedyś z tego naśmiewał.
Może poświęć tej zasadzie nowy temat.

dyzio44
senior
senior
Posty: 134
Rejestracja: 13 lis 2010, 13:11
Imie i Nazwisko: Janusz Berta
Miejsce zamieszkania/miasto/: Głogów
Lokalizacja: Głogów

Re: Moje Maleństwa z anseo

Post autor: dyzio44 » 23 gru 2010, 21:10

Marcinie, jak tam rybcie się chowają?

marcin2306
junior
junior
Posty: 51
Rejestracja: 17 gru 2008, 23:16
Imie i Nazwisko: marcin chmielecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chełmno
Lokalizacja: chełmno

Re: Moje Maleństwa z anseo

Post autor: marcin2306 » 16 sty 2011, 00:47

Obecnie wyglądaja tak.Pozdrowienia .
Załączniki
ABCD0008.JPG
ABCD0008.JPG (76.17 KiB) Przejrzano 7621 razy
ABCD0006.JPG
ABCD0006.JPG (62.43 KiB) Przejrzano 7621 razy
ABCD0003.JPG
ABCD0003.JPG (65.9 KiB) Przejrzano 7621 razy

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Moje Maleństwa z anseo

Post autor: niki 28 » 16 sty 2011, 08:32

Ładne ryby.Widać,że niektóre wypowiedźi w tym wątku się nie potwierdziły.Tak trzymaj Marcin,Jak niczego nie sknolisz,to będziesz miał całkim fajne stadko w Twoim baniaku

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Moje Maleństwa z anseo

Post autor: arturo » 19 sty 2011, 15:26

Aż mnie korci, żeby napisać "znawcą tematu" co sądzę o ich wypowiedziach, ugryzłem się jednak w język, aż zabolało :P
Jeśli większość z Was nie zetknęła się z rybami od Stendker'a lepiej niech nie pisze bzdur, bo kompletnie nie macie pojęcia o czym piszecie. Jeśli zastosujesz się do przyjętej na tej hodowli zasady "tuczenia" czyli karmienia ryby do 10 razy dziennie w tym ok 5-6 karmień mięsem reszta płatkami lub granulatem, podmienisz wodę w ilości minimum 50% dziennie lub max. co drugi dzień i tak przez 3-4 miesiące, wartość pH ustaw sobie na poziomie 5,5-6.0, Two do 10 i Tww do 2-3, będziesz mógł zamknąć buzie osobom lekceważącym opinię tej hodowli i utrzesz im nosa...
Oczywiście, wybrałeś opcję najtańszą a zarazem najtrudniejszą czyli małe ryby, więc w 90% sukces lub porażka spadła na Ciebie i wierz mi, masz całkiem ładne ryby... Tyle w temacie jako osoba, która nigdy na oczy nie widziała ryb od Stendker'a.... a już najmniej wiem w temacie podrostków i moja wiedza jak w 3 miesiące z 6,5cm uzyskać rybę 14cm.... :D ..... pozdrawiam

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Moje Maleństwa z anseo

Post autor: niki 28 » 19 sty 2011, 16:14

Artur,powiedz mi proszę jakie parametry wody ma Stendker przy wychowie swoich dyskowców :?: .Z tego co słyszałem to parametry wody które podałeś mają się nijak do tego co słyszałem.Wiem że ph jest zdecydowanie większe od podanych przez Ciebie.Natomiast Two również jest powyżej 10,a nie poniżej.

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Moje Maleństwa z anseo

Post autor: arturo » 19 sty 2011, 18:07

Na dzień dzisiejszy, a widzieliśmy się w poniedziałek ze Stendkerem, pH na całej hodowli waha się w granicach 5,8-6,0 i na całej hodowli jest jakieś 50-70 sond pH w systemie i sporo wyświetlających czujników, można w każdej części hodowli zobaczyć stan na chwilę obecną, twardości zbliżone do tych co podałem, zdaje się, że oficjalnie na stronie nic się nie zmieniło...
Wartości w zbiornikach gdzie pływają pary jest podobna, twardości tylko lekko niższe....
Nie ma doświadczenia a wiedza nabyta.... skąd?? tajemnica.....
Może i rekordy ale na żarciu od Stendker'a to żaden wyczyn......
Szykują się zmiany u braci, też przeżywają "kryzys"... Szukają nowych kolorów, niestety, odbija się to dostępności ryb, na dzień dzisiejszy brakuje ryb w rozmiarze 15-17cm w kolorystyce czerwienie i czerwieni ze wzorem, za to rozmiary Jumbo powalają... ale cena... nogi ugina.....

Ooooo.... post kolegi zniknął.... ciekawe dlaczego??!!

pozdrawiam

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Moje Maleństwa z anseo

Post autor: niki 28 » 19 sty 2011, 18:27

Spoko.Arturku.Spoko.Widzę,że gość Cię wkurzył. :wink: Swoje wiesz :roll: Błędy są błędami :( Które wszyscy powielamy.Ja Ci mówię,ża na dzień dzisiejszy wychować "jumbo"w warunkach akwariowych ,jest coraz trudniejsze. :| :cry:

Ps pogadamy na spotkaniu :D :D

Bardzo się cieszę że się spotkamy :P

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Moje Maleństwa z anseo

Post autor: gajowa » 19 sty 2011, 18:30

arturo pisze:
Ooooo.... post kolegi zniknął.... ciekawe dlaczego??!!

pozdrawiam
Artur, o jakim poście piszesz?
Nie zauważyłam innego postu po tym, jak Ty i Jacek wymieniliście opinie

dyzio44
senior
senior
Posty: 134
Rejestracja: 13 lis 2010, 13:11
Imie i Nazwisko: Janusz Berta
Miejsce zamieszkania/miasto/: Głogów
Lokalizacja: Głogów

Re: Moje Maleństwa z anseo

Post autor: dyzio44 » 19 sty 2011, 18:34

Bo kapnełem się kto ten post pisał :oops:
dodam że też mam ryby od braci i jestem mega zadowolony

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Moje Maleństwa z anseo

Post autor: arturo » 19 sty 2011, 21:13

Post Janusza....
Pamiętajmy jedno, wielu z nas nie zna się osobiście, nie wiemy o sobie wszystkiego ani co w życiu robimy... Jeśli jednak nie jesteśmy do końca pewni tego co piszemy, to może lepiej poczekać, aż dany temat się rozwinie niż pisać rzeczy nie sprawdzone do końca...
Wychowałem już sporo ryb od Stendker'a, sam i w formie tuczenia, wiem, do czego są zdolne, jak wyglądają jako małe rybcie i mogę śmiało powiedzieć, że jeśli ostateczny posiadacz ryb nie popełni kardynalnych błędów żywieniowych i będzie się stosował do naszych zaleceń w stosunku do ryb małych (6,5-14cm) to śmiało osiągnie wynik wielkości ponad przeciętny.
Nigdy ryby małe nie były cudowne, to jest farma i trzeba się nieźle napocić by w ogóle wybrać te najładniejsze ryby, ale 95% ryb od Stendker'a wyrasta na piękne ryby...
Reasumując, z nimi trzeba krótko, w mordę i do radiowozu, wtedy odpłacają nam pięknem i wielkością, a że kształty stendkerowskich ryb są lekko "krowiaste".... no cóż, taki ich urok, albo się je lubi albo nie.... :mrgreen:
Chyba dlatego mnie to rozzłościło...
Też się cieszę, że się zobaczymy..... pozdrawiam

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Re: Moje Maleństwa z anseo

Post autor: jzajonz » 26 sty 2011, 16:19

Którego Janusza ?

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Moje Maleństwa z anseo

Post autor: arturo » 27 sty 2011, 15:54

Dyzia.... Januszu... bez nerw....

marcin230680
junior
junior
Posty: 35
Rejestracja: 13 sty 2010, 22:01
Imie i Nazwisko: Chmielecki Marcin
Miejsce zamieszkania/miasto/: chełmno
Lokalizacja: chełmno

Re: Moje Maleństwa z anseo

Post autor: marcin230680 » 11 maja 2011, 18:46

Moje stadko obecnie.
Załączniki
6dfc008dbd3c41acmed.jpg
6dfc008dbd3c41acmed.jpg (51.22 KiB) Przejrzano 6904 razy

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości