[200L]update 07.06.2009 - FILM

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
mardow
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 04 sty 2009, 22:12
Lokalizacja: Bartoszyce

[200L]update 07.06.2009 - FILM

Post autor: mardow » 19 maja 2009, 20:20

Moje małe 200L(Ameryka Południowa)
1. Filtr kanistrowy zewnętrzny UNIMAX 250 plus uv9w AQUAEL + filtr wewnętrzny Eheim Pick Up 2010
2. Grzałka 150W z termostatem
3. Mata polietylenowa (pod akwarium)100x40
4. Pokrywa 100x40 czarna prosta , dodatkowo zestaw ATTI T5 2x39W/865 ze świetlówkami - AQUASTAR T5 39W i GRO-LUX T5 39W.
Dodatkowy statecznik elektroniczny 2x30W(BTL8-236) do zamontowanych już świetlówek SUN-GLO T8 30W i AQUA-GLOT8 30W,2 x odbłyśniki ATTI-P-30W razem , co daje 0.69W/1L
5. Akwarium proste 100/40/50 (dł./szer./wys.)
6. Tło czarna folia reklamowa 100x50
7. Żwirek bazaltowy czarny , granulacja grysu 0,8-1,6 mm
8. 3 X korzeń
9. 2 X Programator, timer, włącznik/wyłącznik czasowy(pierwszy -opiekuje się dwoma świetlówkami ,drugi-drugim zestawem świetlówek)
10. ZESTAW CO2 (Reduktor z rotametrem i szybkozłączką, zaworek przeciw-zwrotny,zaworek regulacyjny CAMOZZI, reaktor Co2 vario JBL-a , wężyk PU 6x4 do transportu gazu z butli do akwarium, Butla CO2 1,5KG

Fauna
- 5 x Dyskowiec (mam je od miesiąca)
- 3 x Pielęgniczka Ramireza
- 1 x Kirysek panda
- 3 x Kirysek pstry
- 14 x Zwinnik jarzeniec
- 2 x Zbrojnik niebieski
- 6 x Otosek przyujściowy
Dodatkowo służby porządkowe - krewetki 4szt. x AMANO,około 10szt. RED CHERRY

Flora
- Cabomba Aquatica
- Alternanthera Reineckii Lilacina
- Myriophyllum Mattogrossense
- Bacopa Monnieri
- Pistia stratiotes
- mchy na korzeniach

Nawożenie Co2 + nawozy-symfonia złota
cotygodniowe podmiany wody - kranówka 7.5 PH(w takim Ph były wyhodowane,chyba im to nie przeszkadza bo zachowują się normalnie,apetyt bardzo dobry płochliwość w normie)
Pokarm
-mix(znalazłem go na tym forum)
-suchy pokarm

Parametry wody
Temperatura 29 °C
NO3 – 20
NO2 – 0
GH – 17
KH – 10
PH – 7.2/7.5
Parametry badane testem „5in1” firmy Tropical
Jak złapię inny aparat (lustrzankę) to zrobię więcej zdjęć)

ObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 07 cze 2009, 19:38 przez mardow, łącznie zmieniany 1 raz.

Tombo23
junior
junior
Posty: 87
Rejestracja: 27 sie 2008, 14:10
Imie i Nazwisko: Tomasz Kucharski
Lokalizacja: Chocianów

Post autor: Tombo23 » 20 maja 2009, 06:14

Akwarium muszę przyznać, że ładnie urządzona, ale rybki to nie bardzo. Moja rada to mimo to, że były wychowane w takich parametrach to zejdź z Ph do wartości poniżej 7.

Awatar użytkownika
mardow
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 04 sty 2009, 22:12
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: mardow » 20 maja 2009, 11:38

Tombo23 pisze:Akwarium muszę przyznać, że ładnie urządzona, ale rybki to nie bardzo. Moja rada to mimo to, że były wychowane w takich parametrach to zejdź z Ph do wartości poniżej 7.
No właśnie z tym Ph to mam różnie ,jedne testy pokazują 7.2/7.5 drugie znowu 6.8 (JBL-a,kropelkowy) ,nie wiem którym wierzyć,dam niedługo wodę do zbadania dla mojego kolegi i wtedy się przekonam jaka jest prawda.
Jeśli chodzi o to czy rybki są ładne czy nie to powiem /napiszę tak - nie znam się na dyskowcach,dopiero rozpocząłem przygodę z nimi i przy zakupie nie kierowałem się jakimiś kryteriami , po prostu wsiadłem w samochód i pojechałem do hodowcy, kupiłem 6 z czego 1 "zeszła" po 5 dniach , ogólnie dla mnie podobają się wszystkie ,może jak trochę poprzebywam w tym gronie to nauczę się rozpoznawać te ładne od tych nie ładnych :D
Pozdrawiam

Tombo23
junior
junior
Posty: 87
Rejestracja: 27 sie 2008, 14:10
Imie i Nazwisko: Tomasz Kucharski
Lokalizacja: Chocianów

Post autor: Tombo23 » 20 maja 2009, 11:56

Spokojnie po to są fora. Lepiej, że uczysz się na takich rybkach, bo jak byś wydał kilkaset zł za 1 szt. i by zeszła to byś się troszkę bardziej zdenerwował.
Pozdrawiam

rafcik76
junior
junior
Posty: 26
Rejestracja: 09 gru 2008, 19:36
Imie i Nazwisko: Rafał Kuciapa
Miejsce zamieszkania/miasto/: bełchatów
Lokalizacja: bełchatów

Post autor: rafcik76 » 20 maja 2009, 16:42

bardzo ładne akwarium.nie nasz problemu z glonem?

Awatar użytkownika
mardow
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 04 sty 2009, 22:12
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: mardow » 20 maja 2009, 18:08

rafcik76 pisze:bardzo ładne akwarium.nie nasz problemu z glonem?
Miałem na samym początku , zmniejszyłem o 1/4 dawkę nawozu i przy wymianie wody od czasu do czasu likwiduję mechanicznie te najbardziej widoczne(najwięcej na mchach,ale powoli i one znikają),widać rośliny zaczynają powoli wygrywać tą wojnę,kiedyś też miałem pojawiające się od czasu do czasu glony na szybach teraz to zanikło.
Założyłem też rolety na okna które podnoszę dopiero o 10.00 , no i podmiany wody.

Awatar użytkownika
mardow
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 04 sty 2009, 22:12
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: mardow » 07 cze 2009, 19:37

Film baniaczka
Najprawdopodobniej za jakiś miesiąc akwarium przejdzie metamorfozę , zmienię całkowicie wystrój.
Będzie to restart spowodowany:
Po pierwsze i najważniejsze potrzebą zwiększenia przestrzeni dla moich dyskowców , rosną i chcę żeby miły się gdzie poruszać.
Po drugie tym że podczas zakładania teraźniejszego baniaka użyłem pod żwir ziemi ogrodowej(przykryłem ją moskitierą i żwirem bazaltowym) ,najprawdopodobniej lub na pewno dochodzi pod żwirem do jakichś reakcji(ziemia pracuje) ,objawia się to tak że co jakiś czas spod żwiru wydostają się pęcherze "powietrza", razem z nimi wydostają się odrobiny ziemi ogrodowej i w wodzie cały czas pływają drobinki pyłu,niestety woda nie jest krystalicznie czysta :(
Oto zmiany
Podłoże - Aqua Substrate II ,ilosć 4/5 worków po 5,4kg (wystarczy do uzyskania 4/5cm warstwy podłoża)
Wymiana korzeni na - korzenie z wrzosowisk-Red Moor Wood(szt.2-max)
Dodatkowo skały - Grey Mountain
Roślinki - więcej "niskorosłych" , większe okazy zostawię żeby przykryć sprzęt(filtry ,grzałki,itp.)
Ogólnie mam zamiar "dokonać" czegoś takiego - KLIK

Awatar użytkownika
mardow
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 04 sty 2009, 22:12
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: mardow » 23 cze 2009, 19:45


Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości