do oceny i krytyki czyli co zmienić by sie każdemu podobało

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

altumy
junior
junior
Posty: 50
Rejestracja: 10 sty 2009, 14:09
Imie i Nazwisko: Krystian Chim
Lokalizacja: Białystok

do oceny i krytyki czyli co zmienić by sie każdemu podobało

Post autor: altumy » 03 kwie 2009, 16:35

Zmieniłem obecnego roślinnego holendra na coś prostego do bólu, bez udziwnień ani ubarwień ,troszkę cienia troszkę piasku co nie każdemu może się oczywiście spodobać.Na razie pracuje na pusto dojrzewa po dodaniu bakterii -temu woda lekko mleczna ale po 24 godzinach zrobił się kryształek.osmoza i kranówka pół na pół, temp 29, ph 6,5.
czekam na dostawę ryb (niedziela)fire redków sztuk 6(11cm) i po ich kwarantannie która potrwa 3-4tygodnie mam nadzieje że będą cieszyć moje i nie tylko oko . Sami oceńcie

http://www.fotosik.pl/search.php?search ... lij=szukaj

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fangornn » 03 kwie 2009, 18:36

Ładne , ładne, niczego sobie. Gratuluję koncepcji. Mnie się bardzo podoba.

Awatar użytkownika
mors29
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 690
Rejestracja: 20 sie 2007, 13:51
Imie i Nazwisko: Maciek Dźwigała
Lokalizacja: Miechów

Post autor: mors29 » 03 kwie 2009, 19:10

[quote] do oceny i krytyki czyli co zmienić by się każdemu podobało


[quote]


A kogo ma cieszyć ten zbiorniczek???
Ciebie czy innych?????
To Tobie ma się podobać a nie innym to Ty będziesz codziennie na niego patrzył.
TO TOBIE MA SIĘ PODOBAĆ TOBIE I TYLKO TOBIE JAK KTOŚ CI POWIE, ŻE JEST ŁADNY TO SIĘ UŚMIECHNIESZ A JAK KTOŚ POWIE, ŻE BEEE TO POWIESZ SPOKO KAŻDY MA SWÓJ GUST A MI SIĘ TAM PODOBA, BO JEST MÓJ.
No

:D :D :D :D :D

altumy
junior
junior
Posty: 50
Rejestracja: 10 sty 2009, 14:09
Imie i Nazwisko: Krystian Chim
Lokalizacja: Białystok

Post autor: altumy » 03 kwie 2009, 19:12

każda sugestia i nowe spojrzenie na koncepcję tego akwa moze sie przydać , dzięki pozdrawam.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 03 kwie 2009, 19:28

Ja uważam że ładny baniak.Wziołeś wzór (być może nie świadomie z biotopu Amazonki).
Problemem w tego rodzaju akwariach jest to,że brak roślin troszkę komplikuje utrzymanie równowagi biologicznej.Na poczatek pozwól baniakowi "dojrzeć".Potem pomyśl o paletkach.
Ekipa sprzatająca w tym akwa bedzie konieczna.

niki 28

altumy
junior
junior
Posty: 50
Rejestracja: 10 sty 2009, 14:09
Imie i Nazwisko: Krystian Chim
Lokalizacja: Białystok

Post autor: altumy » 03 kwie 2009, 20:11

Przy tworzeniu tego akwa wziąłem 60 litrów wody starej oraz wyczyszczony w akwariowej wodzie filtr zewnetrzny.mam nadzieje że woda dojrzeje przez trzy tygodnie dostatecznie, wspomagam preparatem dodając bakterie, taki biotop wód czarnych był moim zamysłem od dawna, jest również lotos(chociaż pomimo małej ileści swiatła będzie sie pchał nad wode). Parę roślin mniej wymagających wg mnie musi być.
Apropo ekipy sprzątającej co proponujesz niedużego nie ryjącego strasznie podłoża?czy również wymaga taka ekipa sprzątająca kwarantanny i profilaktycznego odrobaczania? nie chce leczyc palet na starcie, a juz na samą myśl o płazińcach nie chce słyszeć:)

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 03 kwie 2009, 20:44

Przy tworzeniu tego akwa wziąłem 60 litrów wody starej oraz wyczyszczony w akwariowej wodzie filtr zewnetrzny
I bardzo dobrze zrobiłeś.Ten zaszczep bakteri zawsze się przyda .
Apropo ekipy sprzątającej co proponujesz niedużego nie ryjącego strasznie podłoża?
Na okrzemki najlepsze są młode!!! "plektostomusy".Bardzo dobrze z ewentualnymi glonami radzą sobie otoski .Na "normalną" ekipę sprzatającą polecam Ci zwykłe zbrojniki niebieskie .Co kwarantanny ,to polecam Ci by wszystkie "wyczyszysciły " Ci się w świeżej wodzie w osobnym akwa z tydzień przy podwyższonej tem i powinno być dobrze .Pamiętaj ,że im bardziej dojrzałe akwa a co za tym idzie równowaga biologiczna bez zarzutu ,tym prawdopodobieństwo "odrodzenia się"pasożytów w rybie zdecydowanie mniejsze.
nie chce leczyc palet na starcie, a juz na samą myśl o płazińcach nie chce słyszeć

Na początek nie wychodż z założenia że Ci będą chorować .Ty porostu postaraj się stworzyć im odpowiednie warunki .A z prawie każdą choroba sobie poradzą .Jest takie jeszcze jedno przysłowie u nas dyskomaniaków
"Nie lecz palet,a nie będą Ci chorować"

niki 28

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 04 kwie 2009, 13:15

Jak masz puste akwarium to możesz i mieć problem z dojrzewaniem.
Bakterie potrzebują azotu do karmy więc coś go musi produkować.
Więc jak nawet wpuścisz ryby może szybko się pojawić no2 i nh ale też szybko zniknie.
Poczekaj aż się parametry ustabilizują po 3 tygodniu możesz próbować.

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości