Powrót po latach ... 680litrów natury ...

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

GrzesiekK.
junior
junior
Posty: 39
Rejestracja: 19 sty 2009, 22:39
Imie i Nazwisko: Grzegorz Kuśmierz
Lokalizacja: Lublin

Powrót po latach ... 680litrów natury ...

Post autor: GrzesiekK. » 14 mar 2009, 23:53

W końcu po paru latach mogłem znowu wrócić do akwarystyki i ukochanych palet, zbiornik ma już około 1,5 miesiąca i już wygląda w miarę więc chyba pora go pokazać szerszej widowni ;]

Co do zbiornika:

- zbiornik ma wymiary 140x70x70cm - 680litrów [dlaczego taki? bo akurat był do odkupienia praktycznie nowy za mniej niż połowę ceny rynkowej]
- oświetlenie - 2x150W HQI
- nawożenie - w miarę możliwości jak najmniej ;] w tej chwili dodaję jedynie potas, o resztę dbają ryby
- filtracja: filtr kubełkowy 50litrów DIY z beczki i pompy CO, drugi filtr to również własnoręcznie wykonany kubełek ok. 18litrów, więc w tej chwili złoże biologiczne to około 10% objętości akwarium, oba filtry korzystają z jednego systemu "kanalizacji" w akwarium.

Obsada:
- ok. 25szt palet wielkości ~11-12cm w większości od Andrzeja Nowickiego, docelowo ma pozostać ~15 najładniejszych ryb
- 65szt neona czerwonego
- 15szt kirysów różnej maści
- 5szt bocji wspaniałej

Parametry wody:
PH = 6,3-6,5
GH = 6
KH = 2
NO3 = 20-30mg/l
NO=0mg/l
NH3/NH4=0mg/l

Ostatnim etapem będzie zabudowanie całości aby nawiązywało do mebli w pokoju.

pzdr. Grzesiek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 mar 2009, 15:10 przez GrzesiekK., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: gajowa » 15 mar 2009, 00:44

Ładne :)

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Powrót po latach ... 680litrów natury ...

Post autor: stanpiter » 15 mar 2009, 07:00

GrzesiekK. pisze: Ostatnim etapem będzie zabudowanie całości aby nawiązywało do mebli w pokoju.
,

Akwa ładne, zabuduj go i dodaj trochę styropian między szybą, a płytą sporo zaoszczędzisz na ogrzewaniu

Awatar użytkownika
Marek81
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 754
Rejestracja: 27 lis 2005, 21:28
Imie i Nazwisko: Marek Szymaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ząbki
Lokalizacja: Ząbki pod Warszawą
Kontaktowanie:

Post autor: Marek81 » 15 mar 2009, 10:41

Przyjemny klimacik !
Powodzenia

discus123
junior
junior
Posty: 39
Rejestracja: 26 lis 2008, 17:05
Lokalizacja: Niemodlin
Kontaktowanie:

Post autor: discus123 » 15 mar 2009, 12:18

ładne akwa przyciąga :D

dara
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 09 sty 2009, 11:11
Imie i Nazwisko: Dariusz Kowalewski
Lokalizacja: radzików

Post autor: dara » 15 mar 2009, 21:07

Niezły baniaczek napisz jak zrobiłeś ten filtr z beczki i jak to działa

PIGEOOON

Post autor: PIGEOOON » 16 mar 2009, 06:56

Akwarium śliczne! filtracja również mi się podoba - poza tym bałaganem - ale to już sobie wyjaśniliśmy na innym forum. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 16 mar 2009, 07:41

Ładny baniak .Jestem zagorzałym zwolennikiem filtrów biologicznych.Szczególnie samoróbek które sam posiadam , rewelacyjnie spełniaja swoją rolę .Zrób porządek z instalacją elektryczną.W Twojej sytuacji najmniejsze jakieś nieszczelności w filtrach mogą doprowadzić do zalania wtyczek a co za tym idzie do zwarcia.U mnie pod szafką nie znajdziesz drucika.

niki 28

GrzesiekK.
junior
junior
Posty: 39
Rejestracja: 19 sty 2009, 22:39
Imie i Nazwisko: Grzegorz Kuśmierz
Lokalizacja: Lublin

Post autor: GrzesiekK. » 16 mar 2009, 11:16

niki 28 pisze:Ładny baniak .Jestem zagorzałym zwolennikiem filtrów biologicznych.Szczególnie samoróbek które sam posiadam , rewelacyjnie spełniaja swoją rolę .Zrób porządek z instalacją elektryczną.W Twojej sytuacji najmniejsze jakieś nieszczelności w filtrach mogą doprowadzić do zalania wtyczek a co za tym idzie do zwarcia.U mnie pod szafką nie znajdziesz drucika.

niki 28
Witam bratnią dusze, również bardzo cenie własne przemyślenia i nie ma to jak porządny biologiczny filtr przy takim akwarium, szczerze zbudowanie tych filtrów było najtrafniejszym pomysłem, no może poza postawieniem sumpa, ale nie miałem możliwości zrobić już w gotowym odkupionym akwarium otworów itp a przelewu pudełkowego nie chce.

Co do elektryki i nie ładu ;] w tej chwili dokładam do systemu filtracji UV-kę również sam ja wykonuje, i dojdzie do całości UPS APC zasilać będzie to co najważniejsze, czyli pompy filtrów i napowietrzanie, potem obudowanie stelaża płytą meblowa pod kolor i styl mebli w domu i wtedy ogarnę ładnie elektrykę, już czeka sobie komplet zabezpieczeń na poszczególne "odpływy" plus różnicówka.

pzdr. Grzesiek

sunflower
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 422
Rejestracja: 08 sty 2009, 18:03
Imie i Nazwisko: ania ohirko
Miejsce zamieszkania/miasto/: poznań
Lokalizacja: poznań

Post autor: sunflower » 16 mar 2009, 20:54

nooo podoba mi się - kurcze jak ja Wam wszystkim zazdroszczę tych roślinek - bomba

GrzesiekK.
junior
junior
Posty: 39
Rejestracja: 19 sty 2009, 22:39
Imie i Nazwisko: Grzegorz Kuśmierz
Lokalizacja: Lublin

Post autor: GrzesiekK. » 16 mar 2009, 22:20

sunflower pisze:nooo podoba mi się - kurcze jak ja Wam wszystkim zazdroszczę tych roślinek - bomba
Nie ma co zazdrościć tylko posadzić w końcu w swoim ;], szczerze palety same dają tyle nawozu ze uzupełniam tylko potas [lejac do akwa roztwór k2so4 przy podmianach] i tyle.

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość