Piękno pigeonów

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

NHL
junior
junior
Posty: 50
Rejestracja: 04 wrz 2008, 22:31
Lokalizacja: Świdnica

Piękno pigeonów

Post autor: NHL » 21 gru 2008, 23:18

Witam.
I ja chciałbym się pochwalić swoimi rybciami :D
Mam nadzieję, że jest czym :?:
O to kilka zdjęć
Załączniki
11.JPG
11.JPG (33.08 KiB) Przejrzano 7187 razy
12.JPG
12.JPG (38.2 KiB) Przejrzano 7187 razy
13.JPG
13.JPG (39.77 KiB) Przejrzano 7187 razy

NHL
junior
junior
Posty: 50
Rejestracja: 04 wrz 2008, 22:31
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: NHL » 21 gru 2008, 23:20

I jeszcze dwa zdjęcia
Załączniki
14.JPG
14.JPG (29.4 KiB) Przejrzano 7176 razy
15.JPG
15.JPG (34.41 KiB) Przejrzano 7176 razy

Awatar użytkownika
IreneuszKaczor
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 467
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:39
Imie i Nazwisko: Ireneusz Kaczor
Lokalizacja: Bogatynia
Kontaktowanie:

Post autor: IreneuszKaczor » 21 gru 2008, 23:41

W jakim wieku i rozmiarze masz te ryby?

NHL
junior
junior
Posty: 50
Rejestracja: 04 wrz 2008, 22:31
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: NHL » 21 gru 2008, 23:48

U siebie mam je 4 miesiące. Kupiłem 8 cm teraz mają 13-15 cm.

Awatar użytkownika
IreneuszKaczor
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 467
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:39
Imie i Nazwisko: Ireneusz Kaczor
Lokalizacja: Bogatynia
Kontaktowanie:

Post autor: IreneuszKaczor » 21 gru 2008, 23:51

Masz jakieś fotki, jak wyglądały w dniu zakupu? Wklej proszę.

NHL
junior
junior
Posty: 50
Rejestracja: 04 wrz 2008, 22:31
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: NHL » 22 gru 2008, 00:02

Coś znalazłem. 2 lub 3 dzień u mnie w domu.
Załączniki
21.JPG
21.JPG (40.69 KiB) Przejrzano 7151 razy
22.JPG
22.JPG (41.97 KiB) Przejrzano 7151 razy

Awatar użytkownika
pajacyk
senior
senior
Posty: 109
Rejestracja: 05 gru 2006, 07:21
Imie i Nazwisko: Marcin Karpiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Tychy
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Post autor: pajacyk » 22 gru 2008, 07:31

Może mają ładny wzór lecz zrobiły sie już z nich szczurki, wszystkie dzwinie skarłowaciały, już przy zakupie nie byly to najładniejsze ryby co widac na zdjeciach które dołaczyłes. Jak duże masz akwarium? Jeżeli bedziesz jeszcze sie starał coś zrobic to jest możliwośc że podrosna i zrobia sie ładniejsze. W tym wieku rybka powinna wyglądać przynajmniej tak.
Załączniki
pigeon.JPG
pigeon.JPG (41.29 KiB) Przejrzano 7131 razy

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fangornn » 22 gru 2008, 08:48

pajacyk pisze:lecz zrobiły sie już z nich szczurki, wszystkie dzwinie skarłowaciały, już przy zakupie nie byly to najładniejsze ryby co widac na zdjeciach które dołaczyłes. Jak duże masz akwarium? Jeżeli bedziesz jeszcze sie starał coś zrobic to jest możliwośc że podrosna i zrobia sie ładniejsze. W tym wieku rybka powinna wyglądać przynajmniej tak.
Ciekawi mnie, co właściciel może zrobić, albo jakich czynności zaniedbać, aby ryby skarłowaciały? Co jest przyczyną karłowacenia? Macie jakieś sugestie? Np w moim zbiorniku mam szczurki , mam też ładne ryby, jedne i drugie w tych samych parametrach wody, ten sam zbiornik a ryby zupełnie inne. Oprócz wiadomo, szeroko pojętej genetyki czy właściciel może "zeszczurzyć swoje rybki"?

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 22 gru 2008, 09:17

NHL nie obraź się, ale ryby totalnie zaniedbane jeśli chodzi o rozmiar i nie wierzę, że te ryby mają po 15cm..... prawie wcale nie urosły od zakupu.... ale to już prawdopodobnie Twoja wina...
Tomku, ryba do rozmiaru 14cm powinna jeść non stop co oznacza karmienie 6-10 razy dziennie, bez wyjątku, podajemy mięso i pokarmy witaminowe na zmianę, artemię i dafnię (z włąsnego odłowu najlepiej i ze zbiorników bez ryb) dla przeczyszczenia, podmiana wody w ilości 80-100% co 2-3 dzień i tak przez pół roku, to warunek prawidłowego, sporego wzrostu ryb, do tego dochodzi czynnik nieznajomości "garnituru" genetycznego i zapisanych w nim błędów oraz niezależny od nas czynnik odpadu części ryb z przyczyn nikomu nie znanych, stąd przy zakupie małych ryb np. w ilości 20 szt. pozwoli nam to na uzyskanie ładnych i reprezentacyjnych 10 szt. ryb, 5 będzie ok ale reszcie się nie uda z różnych względów. Dlatego uważam, że jeśli hodowca rzetelnie przeprowadza wstępną selekcję i odrzuca ryby z wadami lub nie rosnące do 3 miesiąca, to prawdopodobieństwo nieudanej ryby zdecydowanie się zmniejsza, ale nawet najpiękniejsza ryba i rokująca swoim wzrostem i zachowaniem, zaniedbana przez prowadzącego stanie się skarłowaciała... W/g mnie wina leży, przy zachowaniu powyższych warunków selekcji wstępnej, po stronie końcowego odbiorcy, do tego dochodzi problem zbyt małej ilości ryb "małych", które nie walczą między sobą o pokarm, nie rywalizują, nie mają motoru napędowego do parcia we wzroście na przód, zbyt duże zbiorniki do odchowu młodych ryb i jeszcze kilka mniej ważnych czynników, ale to zbyt duży elaborat by się zrobił... pozdrawiam

NHL
junior
junior
Posty: 50
Rejestracja: 04 wrz 2008, 22:31
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: NHL » 22 gru 2008, 10:47

No więc jednak nie ma czym :(
Arturo masz racje, moja wina.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 22 gru 2008, 11:10

Wystarczy za mały zbiornik lub złe parametry wody lub przedłużająca się choroba i ryby skarłowacieją.
Jak masz 2 naraz to szczurki murowane.

NHL głowa do góry, następne będą ładniejsze, a to że te rasowe i wystawowe nie są to nie znaczy że swoich kundelków masz nie lubieć i nie cieszyć się na ich widok.
Koledzy mają jednak rację, troszkę szczurkowate już są i pewnie nic z nich nie będzie pięknego i dużego w przyszłości już nawet przeniesienie ich do 1000l baniaka w dobre parametry wody pewnie tego nie odwróci ...

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 22 gru 2008, 13:36

arturo pisze: [...] zbyt duże zbiorniki do odchowu młodych ryb
Tom pisze: Wystarczy za mały zbiornik [...]
To znaczy się jak ma w końcu być ? Zbiornik ma być duży czy mały ?

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 22 gru 2008, 14:50

Małe ryby, młode, do pół roku i do 12cm w małych, 100L zbiornikach, po 50-70 szt. (w rozmiarach 6-10cm z podziałem i selekcją w/g wzrostu ryb) ryb w zbiorniku, później przeniesienia do coraz większych, ograniczanie karmienia o 1/3, mniejsze podmiany.... za mały zbiornik tyczy sie ryb dorosłych, które nie urosną lub zaczną karłowacieć z powodu braku miejsca... NHL, nie rozumiem jednak Twojej odpowiedzi, ale może trochę mało inteligentny jestem, bo można ją zrozumieć co najmnije na 3 sposoby... nie mówię, że są brzydkie i masz się ich pozbyć, prosiłeś o ocenę więc się ustosunkowałem, niemniej jednak, jeśli ryby są wolne od wad, a kupiłeś je całkiem ładne, to wnioskuję, że błędy leżą po Twojej stronie i nic na to nie poradzisz, ale są to Twoje ryby, mają się Tobie podobać, a każdy z nas przechodził kiedyś takie rozterki i mniemanie o piękności gatunkowej naszych pupili, jednak rzeczywistość prostowała nasze wizje.... kochaj je bo są Twoje i Ty je wychowałeś... pozdrawiam

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 22 gru 2008, 18:55

arturo pisze:Małe ryby, młode, do pół roku i do 12cm w małych, 100L zbiornikach, po 50-70 szt.
Ale chyba jak te same ryby będą miały do dyspozycji zbiornik 600 l to chyba będzie dla nich lepiej niż klitka 100 l ?

Awatar użytkownika
kazik
senior
senior
Posty: 183
Rejestracja: 05 lut 2006, 14:59
Lokalizacja: swarzędz
Kontaktowanie:

Post autor: kazik » 22 gru 2008, 18:58

No to ja NHL obronie :twisted:
przeciętnemu zjadaczowi paletek trudno jest ocenić wielkość w centymetrach, zawsze wydaje się że ryba jest większa. Te rybki mają około 7 miesięcy ( z czego 3 u kolegi ) i powinny mieć 12-13cm a te " najlepsze " 14cm, ile mają faktycznie - na tych zdjęciach nie widać tego, to już kolega musi napisać najlepiej zmierzyć największą. Czekam na fotkę z miarką, to będzie podstawa do dalszej dyskusji.
Pajacyk pokazałeś jedną ( mniemam że fotka pochodzi od jakiegoś azjaty) wybraną rybę z pośród setki, w dodatku dorosłą i takim ujęciu że trudno określić wielkość. Stwierdzeniem że nie najlepiej wyglądały przy zakupie na podstawie 2 zdjęć to już lekko przesada albo to szkoła AdamaN. :wink: ( mam nadzieje że się nie obraziłeś )
Jak pamiętam było ich 10 na fotkach jest 5 i 4 szt. Obecnie jest ich jeszcze 10 ?
Z Arturem pogadam w norce :evil:
Poczekajmy na fotki NHL
Ryby jeszcze maja szansę na spokojne 15-17cm tylko trzeba je zacząć karmić a to w dekoracyjnym jest trudne i mało dekoracyjne
kazik :lol:

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości