Takie tam sobie

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

grzegorzcisek
junior
junior
Posty: 73
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:07
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Post autor: grzegorzcisek » 02 sty 2009, 10:31

Podłoża to prawie nie było nigdy widać bo całe było zarośnięte. W tym miejscu co teraz jest widoczne to rosły anubiasy. Czy to jest gałęzatka? może. Jak kupiłem mech który był przytwierdzony do korzenia i który później zjadły kosiarki zostało tylko to i zczęło się rozrastać a najlepiei jej odpowiada korzeń, tyne tło i drabinka do co2.

grzegorzcisek
junior
junior
Posty: 73
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:07
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Post autor: grzegorzcisek » 15 lut 2009, 11:56

Małe odświeżenie tylko jakość aparatu kieska
Obrazek

grzegorzcisek
junior
junior
Posty: 73
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:07
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Re: Takie tam sobie

Post autor: grzegorzcisek » 22 wrz 2009, 10:12

Witam po przerwie dosyć długiej. Ten ostatni widok to już przeszłość. W sobotę nastąpił restart baniaczka i została zrobiona nowa aranżacja. Restart był spowodowany głównie tym, że było trochę zaniedbane akwa ponieważ od maja byłem w delegacji do połowy września i przez ten czas tylko w soboty ograniczałem się do podmianek i przycinek. Fotek z prac restartowych nie wykonywałem (ograniczenia czasowe) ale w najbliższym czasie coś popstrykam i dodam. Nowa aranżacja odbiega całkowicie od tego co było do tej pory. Z roślin jakie pozostawiłem to tylko blyxa i lotosy o ile wyjdą z podłoża bo kiełkowały dopiero z bulw. Dostały kulki nawozowe więc myślę że się wygrzebią . Zlikwidowałem też tło wewnętrzne zamiast którego teraz jest niebieska folia na szybie. No i na razie zero korzeni. Docelowo będą korzenie ale długie prawie wystające z akwa.

grzegorzcisek
junior
junior
Posty: 73
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:07
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Re: Takie tam sobie

Post autor: grzegorzcisek » 27 wrz 2009, 20:48

Obrazek

grzegorzcisek
junior
junior
Posty: 73
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:07
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Re: Takie tam sobie

Post autor: grzegorzcisek » 27 wrz 2009, 20:52

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
janusz32
senior
senior
Posty: 162
Rejestracja: 08 kwie 2008, 17:42
Imie i Nazwisko: Janusz Łyżwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Szydlowiec
Lokalizacja: Szydłowiec

Re: Takie tam sobie

Post autor: janusz32 » 02 paź 2009, 20:01

Poczekamy i zobaczymy czy Cię skrytykują za tło tak jak mnie.Zrób zdjęcie całego zbiornika.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Takie tam sobie

Post autor: niki 28 » 04 paź 2009, 13:00

janusz32 pisze:Poczekamy i zobaczymy czy Cię skrytykują za tło tak jak mnie.Zrób zdjęcie całego zbiornika.
W zasadzie ,jeżeli tło jest mało widoczne ponieważ akwa jest gęsto obsadzone roślinami ,to nikt nie powinien Cie za to krytykować.Natomiast jeżeli tło jest bardziej widoczne,to jego typ lub kolor ma znaczenie.W przeciwnym razie Twój baniak może wyglądać nijak.Generalnie niebieskie tło w akwa jest tłem "wszechstronnym", jeśli chodzi o poszczególne biotopy które stwarzamy w naszych akwariach .Tła niebieskie stosuje się przeważnie w akwariach w stylu Amano.Co wcale nie znaczy ,że nie można ich zastosować do urządzania innych biotopów.

niki 28

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Re: Takie tam sobie

Post autor: Bogdan » 05 paź 2009, 07:37

Akwarium ma się podobać w pierwszej kolejności Tobie a pozostałym nie musi :D, ale może.

grzegorzcisek
junior
junior
Posty: 73
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:07
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Re: Takie tam sobie

Post autor: grzegorzcisek » 07 paź 2009, 10:08

Tło mi się podoba bo sprawia wrażenie bardziej sterylnego zbiornika, zresztą w pierwszej fazie miało być nawet pół sterylne (bez roślin) tylko piasek i korzenie ale potem stwierdziłem, że troszkę trawki doda efektu. Narazie troszkę walki z glonkami po restarcie i jak już się z tym uporam to popstrykam cały zbiorniczek. Innym się też pewnie podoba bo jak ktoś przychodzi do domu to widząc ten błękit aż siada z wrażenia.


Proszę o uzupełnienie profilu.
Moderator Lara

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości