akwa Brzydziego - po restarcie

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
Brodacz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 327
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:03
Imie i Nazwisko: Grzegorz Mierzejewski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Brodacz » 29 gru 2007, 20:22

Jeśli chodzi o kwarantannę to dlaczego na 3 miesiące może na pół roku.Ja tego nie robię i oczywiście ponoszę konsekwencje.Uważam jednak że miesiącami przetrzymywać ryby osobno mija się z celem jakim jest moje hobby.Zakup jedną rybę bo się tobie spodobała następnie albo przedtem zakup zbiornik do kwarantanny przekonaj żonę ,ja nie muszę ale są takie przy patki że to tylko 112 l na parę miesięcy.Każdy każdemu radzi a ciekawy jestem czy wszyscy tak robią.Bez obrazy proszę. Piszę z doświadczenia chodź wiem że do końca z tą kwarantanną nie mam racji.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 29 gru 2007, 21:42

Piszę z doświadczenia chodź wiem że do końca z tą kwarantanną nie mam racji.
To po co pisać ?

Awatar użytkownika
kazik
senior
senior
Posty: 183
Rejestracja: 05 lut 2006, 14:59
Lokalizacja: swarzędz
Kontaktowanie:

Post autor: kazik » 29 gru 2007, 22:18

Grzegorz napisałem "do kwarantannowego" bo takiego sformułowania użył właściciel, chodziło po prostu o podtuczenie rybek w sterylnym zbiorniku, kupując 6,5cm po 3 miesiącach powinien mieć 12-13cm i dopiero wtedy wpuścić je do zbiornika roślinnego inaczej to porażka - ryba rośnie wolniej, dużo wolniej.
kazik

Brzydzi
junior
junior
Posty: 32
Rejestracja: 10 gru 2004, 11:02
Lokalizacja: Nowogard
Kontaktowanie:

Post autor: Brzydzi » 29 gru 2007, 23:32

Prawdopodobnie w tym zbiorniku nie będzie paletek tylko tęczanki, a palety wylądują w nowum podobnych rozmiarów tylko z wystrojem "czarnych wód" :)

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości