akwa Brzydziego - po restarcie

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Brzydzi
junior
junior
Posty: 32
Rejestracja: 10 gru 2004, 11:02
Lokalizacja: Nowogard
Kontaktowanie:

akwa Brzydziego - po restarcie

Post autor: Brzydzi » 18 gru 2007, 23:37

Witam, właśnie wystartowałem ponownie z akwa ( wcześniej mała katastrofa). Akwa 450 litrów, parametry ph - 6,6, gh- 4, kh - 3, temp. - 27 stopni, NO3 - 5-10. Płya w nim na razie 50 neonków, 2 szt. małych paletek (3 w kwarantannie) docelowo 6-7szt., kiryski i ok 200 krewetwk babulti. Oświetlenie 4x54 W philips 865 wraz z odbłyśnikami, filtracja tetra 1200 i project 1501. Nawożenie Planta micro, macro, hydro i ferro - woda oczywiście w całości z RO do tego CO2 z butli - dyfuzor z filtra narurowego - 100% rozpuszczalności. Zaznaczam, że wielką role w przygotowaniu mojego zbiornika wykonał Rafał (Rafal W). A teraz zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: gajowa » 18 gru 2007, 23:41

Wow jestem pod wrażeniem !!!!!!!!!!!!!!!! :shock:

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 18 gru 2007, 23:48

Baniaczek śliczny, ale dyski ...
W takich fajnych roślinnych holednrach powinno wpuszczać się dorosłe i dorodne dyski.
Te maluszki ciężko będzie Ci w takim baniaku wyprowadzić na 'ludzi', przemyśl zakup takich kilkunastocentymetrowych dysków.

Brzydzi
junior
junior
Posty: 32
Rejestracja: 10 gru 2004, 11:02
Lokalizacja: Nowogard
Kontaktowanie:

Post autor: Brzydzi » 19 gru 2007, 09:30

Moja żonka zrobiła mi prezent i nie miałem serca odmówić, mam jeszcze trzy dorosłe w kwarantannie, więc będzie coś "dużego".

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 19 gru 2007, 10:40

Na ostatnim zdjęciu widać w tle niezły busz ... taki jaki widuję systematycznie u siebie. Jeśli się nie mylę to jest tam hydrophila polysperma, eusteralis stellata i Heteranthera zosterifolia wymieszane wszystko ze sobą. Przycinka tego to będzie wyrwanie wszystkiego i posadzenie na nowo :D

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fangornn » 19 gru 2007, 11:02

UUhhhhmmm, wzdycham, takie ładne :!:

Awatar użytkownika
Rafal_W
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 675
Rejestracja: 12 paź 2005, 08:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Rafal_W » 19 gru 2007, 11:04

birdas pisze:(...)rzycinka tego to będzie wyrwanie wszystkiego i posadzenie na nowo :D
Na tym etapie (a oglądam fotki dzień w dzień) byłoby to cokolwiek niebezpieczne dla równowagi baniaka. Lepiej ostrymi nożyczkami uciąć łodygi ze dwa centymetry nad powierzchnią żwiru, tak, by zostawić ze dwa "węzły", obcięte łodygi przystrzyc od dołu, by zostawić wierzchołki o żądanej długości i odpowiednio luźno wsadzić pomiędzy pozostawione kikuty. Wstawione łodygi będą robiły "tłum" optycznie, żeby właściciel mógł patrzeć na akwarium, a z czasem się również ukorzenią. Pozostawione kikuty szybko wypuszczą nowe pędy i zagęszczą grupę. Efektem będzie niewzruszone podłoże, a tego w świeżych baniakach (ten ma miesiąc, ostatnie dwa tygodnie to kontry nawożeniowo oświetleniowe, by utrzymać w ryzach glony, które próbowały.. jak to zwykle podczas dojrzewania) imo bardzo potrzeba, by nie władować się znowu w kłopoty. Potem jest łatwiej..

Rafał

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 19 gru 2007, 11:18

Rafale - oczywiście myślałem o jakieś tam przyszłości. Wtedy kiedy akwa będzie dojrzałe, kiedy w każdym jego miejscu wszystko będzie rosło na potęgę. Czyli coś takiego jak jest teraz u mnie. Myślę, że za pół roku Grzegorz tak właśnie będzie to robił. Wyrwie rośliny, porobi szczepki i posadzi na nowo. Tym bardziej, że w przypadku heteranthery to są tylko końce rośliny do wykorzystania. W przypadku gwiezdnika to można zostawić kikut posadzony, ale tutaj końce też są najładniejsze. A robiąc przycinkę za pomocą nożyczek to co najładniejsze wyrzucamy, albo ponownie wsadzamy tworząc "tłum".

Brzydzi
junior
junior
Posty: 32
Rejestracja: 10 gru 2004, 11:02
Lokalizacja: Nowogard
Kontaktowanie:

Post autor: Brzydzi » 19 gru 2007, 21:47

Cieszę się, że akwarium się podoba. Aby było porównanie zdjęcie z pierwszego dnia:

Obrazek

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 20 gru 2007, 09:45

Brzydzi pisze:Cieszę się, że akwarium się podoba. Aby było porównanie zdjęcie z pierwszego dnia:
No było wcześniej jeszcze ładniejsze :P i była przestrzeń dla dysków :lol: troszkę się pogorszyło, no ale jedna przycinka i będzie znowu ładniejsze :wink:

Brzydzi
junior
junior
Posty: 32
Rejestracja: 10 gru 2004, 11:02
Lokalizacja: Nowogard
Kontaktowanie:

Post autor: Brzydzi » 24 gru 2007, 20:23

hehe Tomaszu dyski na pewno będą miały miejsce do pływania z czasem leciutko :) przytnę roslinki.

Brzydzi
junior
junior
Posty: 32
Rejestracja: 10 gru 2004, 11:02
Lokalizacja: Nowogard
Kontaktowanie:

Post autor: Brzydzi » 28 gru 2007, 13:26

Dziś kolejne zdjęcie stanu faktycznego po małej przycince, ale przed następną - będzie dziś:). Wieczorkiem wstawię zdjęcia jak zdążę.
ps.maluchy jedzą jak piranie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 28 gru 2007, 18:04

Przyznam się, jak tak patrzę na moje i Twoje to :evil:

Brzydzi
junior
junior
Posty: 32
Rejestracja: 10 gru 2004, 11:02
Lokalizacja: Nowogard
Kontaktowanie:

Post autor: Brzydzi » 28 gru 2007, 18:57

hehe, Piotrze nie ma co się złościć :), jeszcze ktoś gotów zajechać do mnie i... :)

Awatar użytkownika
kazik
senior
senior
Posty: 183
Rejestracja: 05 lut 2006, 14:59
Lokalizacja: swarzędz
Kontaktowanie:

Post autor: kazik » 28 gru 2007, 20:51

Dokup jeszcze 5 szt podobnej wielkości i wrzuć je wszystkie na 2-3 miesiące do kwarantannowego, potem w rośliny.
kazik

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości