Powstaje 1000L.

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
IreneuszKaczor
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 467
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:39
Imie i Nazwisko: Ireneusz Kaczor
Lokalizacja: Bogatynia
Kontaktowanie:

Post autor: IreneuszKaczor » 03 lut 2009, 15:02

Dokładnie tak. Tło mam zdejmowane więc nie ma z tym problemu :) .

Nie widzę problemu. Stawiasz ściankę w pokoju i masz :wink: .

Cieszę się, że się podoba. Jak popatrzę na pierwsze posty ze zdjęciami, to sam ni mogę uwierzyć, że tak to teraz wygląda, a to jeszcze nie koniec...

Tombo23
junior
junior
Posty: 87
Rejestracja: 27 sie 2008, 14:10
Imie i Nazwisko: Tomasz Kucharski
Lokalizacja: Chocianów

Post autor: Tombo23 » 04 lut 2009, 11:12

Fotki tak nie odzwierciedlają. Na żywo to powala na kolana.

Misyo
junior
junior
Posty: 26
Rejestracja: 18 lut 2009, 15:43
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Post autor: Misyo » 19 lut 2009, 14:39

Ja bym się mniej przejmował wyglądem tego piaseczku a raczej tym co się w nim dzieje. Ewidentnie powstaje strefa beztlenowa... Dlatego warto raz na jakiś czas przekopać ten piasek i wymieszać pożądnie... Najlpiej zaraz przed spuszczeniem wody przy podmianie...

Ogólnie akwarium piękne. Co tu dużo mówić moje 840L się chowa. I to pod każdym względem.
Mam kilka konkretnych pytań ale zanim je zadam muszę jeszcze je przemyśleć.. także szykuj się ;-)

Awatar użytkownika
IreneuszKaczor
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 467
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:39
Imie i Nazwisko: Ireneusz Kaczor
Lokalizacja: Bogatynia
Kontaktowanie:

Post autor: IreneuszKaczor » 19 lut 2009, 19:26

Faktycznie musisz sporo przemyśleć, bo z tym przekopywaniem dna mnie rozbawiłeś :mrgreen: . Nie po to budowałem plenum i sypałem 250 kg piasku jak mąka w trosce o to, żeby właśnie powstały strefy beztlenowe, aby teraz to niszczyć! Ani mi się śni grzebać w piachu! Zaraz będzie rok od zalania, a do dna palcem nie dotknąłem i pewnie będzie tak jeszcze przez długie lata.
Nie bardzo też rozumiem o jakim spuszczaniu wody mówisz? Od roku niczego nie spuszczałem! Podmiana wygląda tak, że świeża woda wlatuje do akwa i wypiera starą, która leci w kanał, a ja w tym czasie..... śpię, piję piwko, lub jestem na urlopie w ciepłych krajach. Nawet jak bym umarł, to by się podmieniała i koniec. Nie można całe życie z wiadrami biegać - trzeba sobie życie ułatwiać, a nie komplikować. Poczytaj trochę, a z pewnością dowiesz się jeszcze wielu ciekawych rzeczy.

klaus
junior
junior
Posty: 27
Rejestracja: 05 lut 2009, 12:28
Imie i Nazwisko: klaudiusz rek
Lokalizacja: Opole

Post autor: klaus » 19 lut 2009, 19:57

jaką ilość podmieniasz jednorazowo i jak często

Awatar użytkownika
yoyi
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 345
Rejestracja: 08 gru 2004, 09:58
Imie i Nazwisko: Piotr Dutkiwicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: yoyi » 19 lut 2009, 20:15

Misyo pisze:Ja bym się mniej przejmował wyglądem tego piaseczku a raczej tym co się w nim dzieje. Ewidentnie powstaje strefa beztlenowa... Dlatego warto raz na jakiś czas przekopać ten piasek i wymieszać pożądnie...
No dawno tak się nie uśmiałem.
Kolego czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj. Tym razem dokładnie i ze zrozumieniem.

Awatar użytkownika
krzyś
junior
junior
Posty: 74
Rejestracja: 26 kwie 2007, 13:14
Imie i Nazwisko: Krzysztof Gawryłowicz
Lokalizacja: Białystok

Post autor: krzyś » 19 lut 2009, 23:00

Irku , za dużo tu tekstu, czemu tak mało fotek ???

Awatar użytkownika
IreneuszKaczor
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 467
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:39
Imie i Nazwisko: Ireneusz Kaczor
Lokalizacja: Bogatynia
Kontaktowanie:

Post autor: IreneuszKaczor » 19 lut 2009, 23:29

klaus pisze:jaką ilość podmieniasz jednorazowo i jak często
To zależy...od pory roku chociażby. Latem mogę jednorazowo podmienić więcej, bo woda w rurach jest cieplejsza. zimą natomiast "cykam" po 100L co 10 godzin w weekend, żeby temp. wody zbytnio się nie wahała, bo w kranie mam 13st.C.
Wysłany: Lut 19, 2009 - 11:00 PM

--------------------------------------------------------------------------------

Irku , za dużo tu tekstu, czemu tak mało fotek ???
Myślałem, że to nuda gapić się ciągle w to samo szkło :wink:
Coś cyknę i wstawię w ciągu najbliższych dni.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 19 lut 2009, 23:45

IreneuszKaczor pisze:
klaus pisze: czemu tak mało fotek ???
Bo musi telefonik zmienić :wink:
Zazdroszczę Ci tego litrażu :oops:

Awatar użytkownika
IreneuszKaczor
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 467
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:39
Imie i Nazwisko: Ireneusz Kaczor
Lokalizacja: Bogatynia
Kontaktowanie:

Post autor: IreneuszKaczor » 20 lut 2009, 00:15

stanpiter pisze: Bo musi telefonik zmienić :wink:
Oj musi, musi..., ale w starciu N95 i iPhon, zaczyna wygrywać iPhon, choć aparacik w nim mizerny :cry: . Za to cena 300zł jest przyzwoita, a 800zł za N95 to przesada i tyle nie dam.
Mam za to taką małpę, którą cykam zdjęcia i ponieważ da się na nich paletkę od czyścika magnetycznego odróżnić, to dalej będę nią cykał.
Zazdroszczę Ci tego litrażu :oops:
...litrażu-brówki chciałeś powiedzieć, że byś się ze mną napił? Może być. Sok jabłkowy też się znajdzie. Przyjedziesz, to jedno i drugie zobaczysz (akwarium też Ci pokażę). Jedyne, czego nie zobaczysz, to wypoczętej twarzy w lustrze na drugi dzień.

Awatar użytkownika
yoyi
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 345
Rejestracja: 08 gru 2004, 09:58
Imie i Nazwisko: Piotr Dutkiwicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: yoyi » 20 lut 2009, 09:04

IreneuszKaczor pisze:
stanpiter pisze: Bo musi telefonik zmienić :wink:
Oj musi, musi..., ale w starciu N95 i iPhon, zaczyna wygrywać iPhon,
Irku nie popełnij tego błędu i nie daj się złapać na to za co małolaty dałyby się pokroić - no chyba że chcesz mieć zabawkę z rewelacyjnym sposobem przeglądania internetu (to jedyna przydatna rzecz w iPhone i działająca tak jak trzeba). N95 - samo oznaczenie mówi już za siebie. Dwa minusy:1 - brak dodtykowego ekranu - który się przydaje w nawigacji; 2 - brak dodtykowego ekranu - który jest niezbędny do przyjemnej obsługi netu.
Piszę z własnego doświadczenia. N95 mam prawie dwa lata, iPhone miałem przez 3 dni po czym szybciutko się go pozbyłem.
Sorki za off top.

Awatar użytkownika
IreneuszKaczor
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 467
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:39
Imie i Nazwisko: Ireneusz Kaczor
Lokalizacja: Bogatynia
Kontaktowanie:

Post autor: IreneuszKaczor » 04 mar 2009, 13:58

No to czas na parę fotek:

Obrazek

Obrazek

a maluchy (już nie takie maluchy) rosną i kolorów wciąż nabierają:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

sunflower
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 422
Rejestracja: 08 sty 2009, 18:03
Imie i Nazwisko: ania ohirko
Miejsce zamieszkania/miasto/: poznań
Lokalizacja: poznań

Post autor: sunflower » 04 mar 2009, 19:30

no nareszcie bo już myślałam że kolego bezpowrotnie przeniósł się na sąsiednie forum.. ;) śliczne rybcie

Tombo23
junior
junior
Posty: 87
Rejestracja: 27 sie 2008, 14:10
Imie i Nazwisko: Tomasz Kucharski
Lokalizacja: Chocianów

Post autor: Tombo23 » 05 mar 2009, 00:52

Irku widzę, że Ci się już ładnie wybarwiły i sporo podrosły. Moje troszke pieprzem się obsypały i podejżewam, że mniejsze są ale i tak są śliczne przynajmniej dla mnie i Reni.
Pozdrawiam Tomek

Awatar użytkownika
IreneuszKaczor
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 467
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:39
Imie i Nazwisko: Ireneusz Kaczor
Lokalizacja: Bogatynia
Kontaktowanie:

Re: Powstaje 1000L.

Post autor: IreneuszKaczor » 26 sie 2009, 22:20

Dawno mnie tu nie było i należałoby odświeżyć nieco temat, aby nikt nie pomyślał, że ryby zakatowałem i w akwa nic się nie dzieje.
Wprost przeciwnie. Przeżyłem kilkugodzinny brak prądu BEZ ŻADNEGO WSPOMAGANIA typu UPS lub agregat prądotwórczy, ale uwieżcie mi, że na drugi taki raz już się nie piszę!!!
Miałem wtedy około 300 sztuk młodych paletek i prawie się z nimi pożegnałem, ale uratował mnie mój litraż głównego akwa do którego hurtowo przeławiałem konające ryby. Padło tylko trzy sztuki, ale już następnego dnia zamówiłem UPS-a, który w tej chwili wytrzymuje 10 godzin z obciążeniem 300W. Kosztowało 2000zł, ale mam w d...pie zaniki napięcia! Nawet oświetlenie awaryjne w mieszkaniu sobie do niego podłączyłem. Mówię wam, jakieś zabezpieczenie trzeba mieć, bo nigdy nie znasz dnia ani godziny...
Oczywiście po powrocie napięcia pojawił się problam, jak z z akwa 1000L o długości prawie 2,5 metra wyłowić 300 sztuk paletek 6cm. To nie lada zadanie. Arturo w rozmowie telefonicznej powiedział, że mam prze.....bane, i miał rację. Zajęło mi to trzy popołudnia i musiałem ogolić akwarium z roślin. Po prostu ciąłem zielsko przy podstawie z nadzieją, że coś może potem odrośnie...
Zanim jednak zabrałem się za odławianie młodzieży, pływały tak sobie w ogólnym ze dwa tygodnie, pożerając dziennie pół kilograma mięsa. Po tym czasie syf w akwarium był taki, że piachu nie było widać. Był u mnie w międzyczasie Birdas i widział co się działo. Na szczęście udało mi się to jakoś opanować i na dzień dzisiejszy nie jest już tak tragicznie.
Powiem nawet, że jest ładniej niz przed ta katastrofą, bo po wyłowieniu wszystkich ryb i gruntownym sprzątaniu, które trwało ponad tydzień, do akwarium powrócili nie tylko jego poprzedni mieszkańcy, ale i też nowi. Wpuściłem również 10 ryb, które zostawiłem sobie z pierwszego tarła SFR. Rybki nieźle podrosły i postanowiłem, że zobaczą w końcu rośliny. Mają obecnie 10 miesięcy i to co mnie cieszy najbardziej, to fakt, że największa ryba w moim akwa, to właśnie 10-cio miesięczny podrostek 19cm - małe oczko, a cielsko dinozaura. Wszystkie 10 szt chowane były na gołym szkle przez cały czas, i dziś mogę smiało zaryzykować tezę, że w żadnym akwa ogólnym ryba nie wyrośnie tak, jak w sterylniaku!
Do ogólnego wpuściłem kiedyś 6sztuk młodych Pigeonów, które teraz przy swoich o miesiąc młodszych kuzynach wyglądają jak kurduple.
Te młode po SFR nie są może tak piękne i czyste, ale moim zdaniem jakością przewyższają rodziców. Zresztą sami ocenicie, bo niebawem wstawię fotki.
Trochę mnie dziwi fakt, że wszystkie młode po SFR są jakby wyższe niż dłuższe - czy to może być jakiś feler?!
Czytałem gdzieś o paletkach HIGH-BODY (czy jakoś tak), ale czy to normalne, żeby rybska dobrze karmione rosły w pion?!
Postaram się niebawem pokazać Wam fotki, abyście mogli sami ocenić moje poczynania.
Ja tam jestem zadowolony z efektów, i choć moja młodzież, to nie czyste SFR, to prznajmniej jest zdrowa i pięknie (jak dla mnie) się prezętuje.

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości