Moja 240-ka i jej mieszkańcy

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 17 cze 2007, 13:19

Jak zastosujesz odpowiednie oświetlenie + nawozy + CO2 to będziesz miał ładne rośliny. W opisanym przypadku jeśli jakieś rośliny są ładne, to chyba niedawno wsadzone. W końcu wychodzi, że jest 0,2 [W]/l.

adamn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 967
Rejestracja: 20 lut 2006, 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adamn » 17 cze 2007, 14:20

Ciekawe komu pistia zamiera :?:
Adam

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 17 cze 2007, 16:12

Ojjjj Adaś ... a do czego zmierzasz ?

Awatar użytkownika
TMajku
junior
junior
Posty: 28
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:21
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: TMajku » 17 cze 2007, 16:27

To może ja jeszcze jedno zdanie dodam na temat MOICH roślinek. W tym składzie te roślinki są tak około 6 miesięcy wcześniej w żwirku a teraz w piasku rzecznym z odrobinką ziarenek lawy wulkanicznej. Dodatkowo wzmacniam je tylko przy podmianie wody odpowiednimi dawkami Planta Gainer -Ferro+ i Hydro Mineral. Ale jeśli ktoś wie lepiej co się dzieje w moim akwa to zapewne muszę wziąć to pod uwagę bo pewnie jest lepszym fachowcem:)

nowy1603
junior
junior
Posty: 31
Rejestracja: 18 mar 2007, 12:06
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: nowy1603 » 17 cze 2007, 18:56

TMajku troche cie przykatuje moimi pytaniami ale o to własnie chyba tutaj chodzi. Mianowicie jak przy takiej twardosci KH masz takie pH domyslam sie ze musisz miec niezłego kwasa. Czyzbys uzywał HCL?
Jesli tak to mugłbys mi podac adres gdzie w Lublinie mona go dostac? bo na mojej wiosce pruzno szukac.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
TMajku
junior
junior
Posty: 28
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:21
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: TMajku » 17 cze 2007, 20:50

Na to pytanie nie wiem czy uda mi się odpowiedzieć, ale spróbuję. Za górami za lasami.......:) a tak na poważnie to miałem duże problemy z ustabilizowaniem parametrów mojej wody bo nasza kranówa jest fatalna. Po zakupieniu pierwszego filtra RO walczyłem z parametrami dość długo bo żwirek który miałem na dnie mocno mi podnosił GH i KH a i nie chciałem aby ryby miały zmienione parametry z dnia na dzień. Jednak ten zakupiony filtr RO w wersji podstawowej bardzo szybko mi się zapchał i kolejny problem:( Postanowiłem zmienić prefiltry na dużo większe i zobaczyć jaką wodę wtedy uzyskam, ale na wszelki wypadek zamówiłem też i membranę. Po zbadaniu wody troszkę się zdziwiłem bo woda którą uzyskuje ma pH 6,4 a two ok7-8 , tww 5-6. Może to i dziwne ale tak właśnie wyglądają te parametry. Wtedy usunąłem z akwarium żwirek a zainstalowałem rzeczny piasek- który przed włożeniem do akwa. zbadałem czy nie podnosi parametrów- okazało się że jest ok. co drugi dzień podmieniam wodę w ilości od 15-30l wlewam tylko tą z osmozy i cały czas utrzymują mi się te same parametry które podałem wyżej. Skoro wlewam tylko osmozę to powinienem mieć parametry które tu podałem ale tak nie jest coś w akwa je podnosi do tych podanych wyżej ale patrząc na zachowanie ryb ich apetyt i wzrost nie szukam tego czegoś skoro nie jest chyba źle. Troszkę się rozpisałem ale tak to wygląda. Chętnie posłucham opinii na ten temat.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 17 cze 2007, 21:22

TMajku pisze: Postanowiłem zmienić prefiltry na dużo większe i zobaczyć jaką wodę wtedy uzyskam, ale na wszelki wypadek zamówiłem też i membranę. Po zbadaniu wody troszkę się zdziwiłem bo woda którą uzyskuje ma pH 6,4 a two ok7-8 , tww 5-6.
Takie parametry wody z RO ? Albo RO nadaje się do wyrzucenia albo te testy. Z RO uzyskiwane twardości powinny być 0 i każdy inny wynik oznacza, że urządzenie nie pełni swojej funkcji prawidłowo.

Awatar użytkownika
TMajku
junior
junior
Posty: 28
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:21
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: TMajku » 18 cze 2007, 12:15

Wiem Marcinie że te parametry są nie takie jakie powinno się osiągać z RO, ale żeby nie być gołosłownym to po dłuższym czasie nie badania wody znowu wziąłem do ręki aquatesty(kropelkowe- może być jakaś niedokładność ale nie taka) i przeprowadziłem badanko:) Wyniki niestety lub stety takie jak wyżej podane. Może to być przyczyną tego, że jak pierwsze prefiltry się zapchały to wtedy był jakiś okres kiedy membrana, prefiltry nie pracowały i membrana uległa częściowemu uszkodzeniu. Po wymianie na nowe prefiltry a nie wymianie membrany uzyskuję taką wodę- bo innego wytłumaczenia chyba nie ma??????? Jeśli moje maleństwa osiągną dojrzałość to wtedy obniżę te parametry aby zachęcić rybcie do amorów:) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 18 cze 2007, 13:14

Problemem jest na pewno membrama. Prefiltry nie odpowiadają za zmniejszenie twardości. Co do opisanej przez Ciebie historii to jest to możliwe. Membramę trzeba chronić przed wyschnięciem, dlatego co kilka dni (ja robie co tydzień) trzeba przepuścić przez nią trochę wody aby była wilgotna. Jeśli wcześniej wyschła to nie nadaje się do dalszego użytkowania.

taras_at
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2007, 14:57
Lokalizacja: Biała Podlaska

DOTYCZY ZAKUPÓW Z MIASTA PKWN

Post autor: taras_at » 18 cze 2007, 14:33

Pytanko czy był wybór rybek ( czy trafiłeś na ostatki )

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 18 cze 2007, 15:06

Miło że się do czegoś przydałem, z refleksem w odkrywaniu tego wątku się nie popisałem ale... lepiej późno niż wcale. Tak jak napisał Michał, wygląda to naprawdę nieźle. Najważniejsze, że zniknął domek dla ryb ;-) Widzę, że teraz w "odpadki" nie celowałeś tylko kupiłeś całkiem ładniaste odmiany. Jak mówiłeś że "ja jak się za coś zabiorę w hodowli to nie odpuszczę" sobie myślałem dobra dobra poczekamy zobaczymy. Teraz odszczekuję swoje zdanie, mimo iż nikt nie słyszał moich myśli. Czekam teraz na jakąś ławicę maluchów!!

Awatar użytkownika
TMajku
junior
junior
Posty: 28
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:21
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: TMajku » 18 cze 2007, 15:19

Ja w Chełmie byłem ze trzy razy. Pierwszym razem to jakieś 3-4 miesięce temu i był wybór ogromny wiele ciekawych odmian i to były najlepsze zakupy. Potem też był wybór ale tylko w najbardziej pospolitych odmianach. Ja się tam wybieram za tydzień bo ponoć mają być ciekawe stworki:)

Awatar użytkownika
TMajku
junior
junior
Posty: 28
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:21
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: TMajku » 18 cze 2007, 15:27

Dzięki Piotrze za te słówka i zrobię wszystko aby dać dym podlotkom odpowiednie warunki do rozwoju i z czasem doprowadzić do jakiegoś tarełka:). Choć wiem że droga do tego jeszcze daleka, ale gdyby się coś udało to na pewno zostaniesz Ojcem Chrzestnym:):):):). Dzięki i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mroczna6
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2007, 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Post autor: Mroczna6 » 24 cze 2007, 15:39

:D :D

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości