SA niestety bez dysków

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

sdz2540
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 23 kwie 2007, 17:23
Lokalizacja: Siedlce
Kontaktowanie:

Post autor: sdz2540 » 10 maja 2007, 22:17

Dzięki za rady do co filtra.
Troche sie nameczyłem nad zdjeciami ponieważ robiłem je jakaś chińską cyfrowką za 300 zł praktycznie bez żadnej optyki w pelnym automacie firmy megapix (marka mowi sama za siebie :lol:)

ps. na forum apisto jak pokazałem baniak to praktycznie sama krytyka, pusto, blablabla, a na waszym forum same dobre opinie :D
co inne społeczeństwo akwarystyczne to inne zdanie. hehe
DISPAR pisze:No proszę - mam ziomala w Siedlcach - warto czasami uzupełnić profil :D
nie spodziewałem sie, że trafie na miłosnika dysków z Łosic :)

Rafal_W pisze:Szczerze gratuluję estetyki (bo "moja" ;) ), podoba się.. Ten filterek na pewno nie zmieści się za korzeniem? Bo razem z termometrem faktycznie psuje odbiór.

Rafał

Napewno sie nie zmieści, korzeń jest praktycznie pod samą tylnią szybą i tam nawet rybka sie nie wsliznie, ale dzięki temu uzyskałem efekt głebi, wkoncu to tylko marne 100litrów

Awatar użytkownika
gajowy
członek PKMD
Posty: 268
Rejestracja: 29 kwie 2007, 23:07
Imie i Nazwisko: Krzysztof Gajoszek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: gajowy » 10 maja 2007, 22:31

Akwarium super. Tylko pogratulować młodemu akwaryście.

sdz2540
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 23 kwie 2007, 17:23
Lokalizacja: Siedlce
Kontaktowanie:

Post autor: sdz2540 » 10 maja 2007, 22:36

Panowie, jest jakaś nawet malutka szansa na trzymanie dysków w takim akwarium?
Większe akwarium bedzie niepredko poniewaz nie mam na takowe funduszy (z kieszonkowego nie zaoszczedze bo nie dostaje, mam tylko to co zarobie, a zarobek żadko sie trafia)

I tu do Ciebie prośba Dispar. Masz może jakieś młodziaki za symboliczną cenę?

Awatar użytkownika
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 554
Rejestracja: 01 maja 2006, 19:16
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Post autor: rafdisc » 11 maja 2007, 06:47

Panowie, jest jakaś nawet malutka szansa na trzymanie dysków w takim akwarium?
Nic z tego nie będzie-porosną karzełki, nie będziesz miał z tego puźniej uciechy. Rybki które wychowasz nie będą Ci się podobały. Jedyne rozwiązanie to faktycznie jak napisał Tomek jakaś dorosłą para i niech wiją sobie gniazdko, ale to też będzie rozwiązanie raczej awaryjne. Musisz wiedziec, że w obiętosci zbiornika dla Paletek nie ma kompromisu. Moim zdaniem min. to 200 l.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 11 maja 2007, 06:53

Na zbiornik tarliskowy jest OK. Ale.. niestety jest ale, z doświadczenia wiem już sam, że do rozmnażania palet potrzeba TRZECH właściwie zbiorników, min dwóch pod warunkiem, że z kranu leci manna czyli woda o parametrach paletkowych. Inaczej jeden zbiornik dla pary, drugi dla młodych a trzeci na zbieranie wody do podmian co w tym wypadku jest piekielnie ważną sprawą. Spraw sobie baniaczek taki ze 240 a paletki do niego się znajdą :-), obiecuję. Stawiam tylko jeden warunek zostań z nami, przy takim podejściu jakie masz jak widzę na wystawach razem z Rafałem śliczności będziemy robić.

sdz2540
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 23 kwie 2007, 17:23
Lokalizacja: Siedlce
Kontaktowanie:

Post autor: sdz2540 » 11 maja 2007, 07:20

Z tego co rozumiem to uwazasz,że jeszcze będzie ze mnie paleciarz :?: :)
tak sobie myślałem czy akwarium 130x40x45h by uszło? na takie jeszcze by sie jeszcze miejsce znalazło.
Co do karłowacenia naleśników znam osobe co trzyma 5 sztuk, jakieś tam skalary i inne duże ryby i paletki wyrosłu my na bardzo ładne (jak sie nie myle są to leopardy), a to wszystko w 160l, czyli niewiele wiecej od mojego.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 11 maja 2007, 07:25

sdz2540 pisze:Z tego co rozumiem to uwazasz,że jeszcze będzie ze mnie paleciarz :?: :)
tak sobie myślałem czy akwarium 130x40x45h by uszło? na takie jeszcze by sie jeszcze miejsce znalazło.
Co do karłowacenia naleśników znam osobe co trzyma 5 sztuk, jakieś tam skalary i inne duże ryby i paletki wyrosłu my na bardzo ładne (jak sie nie myle są to leopardy), a to wszystko w 160l, czyli niewiele wiecej od mojego.
Zaszalej i zrób wyższe, np 60cm, i szersze tak z 50cm

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 11 maja 2007, 07:26

Tak uszło by, ale dorzuć do wysokości jeszcze parę cm (dla mnie znaczy dla palet minimum to 55). Sam trzymałem palety w zbiorniku 120x40x55. Małe stadko 6-8 sztuk śmiało możesz w nim trzymać.

Awatar użytkownika
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 554
Rejestracja: 01 maja 2006, 19:16
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Post autor: rafdisc » 11 maja 2007, 07:30

Co do karłowacenia naleśników znam osobe co trzyma 5 sztuk, jakieś tam skalary i inne duże ryby i paletki wyrosłu my na bardzo ładne (jak sie nie myle są to leopardy), a to wszystko w 160l, czyli niewiele wiecej od mojego.
Zrób nam zdjecia tego zbiornika i tych Paletek to Ci koledzy napiszą. Czy one są karzełkami czy nie . I nie przkonasz mnie, że w 160l. jest 5 Paletek-nie wspomnę o innych dużych rybach i urosły ładne Paletki. Pamiętaj, że dorosłe samce mogą miec od 18 do 22 cm. średnicy i to jest dla mnie jedna z wielu oczywiście, oznak ładnej Paletki.
Ps. Dla mnie to jest ładna Paletka http://www.pkmd.pl/modules/PNphpBB2/files/obraz_304.jpg
a takiej w 150 nawet w 200 litrach nie wychowasz.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2007, 07:36 przez rafdisc, łącznie zmieniany 1 raz.

sdz2540
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 23 kwie 2007, 17:23
Lokalizacja: Siedlce
Kontaktowanie:

Post autor: sdz2540 » 11 maja 2007, 07:35

Jak bede u niego to sfoce rybcie, jedna jest naprawde duża, ma coś 16-18cm, wiele razy składały mu nawet ikre, ale jakby nie patrzył taka duża paletka troche śmiesznie wygląda w takim akwa. W końcu prawie ma połowe wysokosci baniaka.

sdz2540
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 23 kwie 2007, 17:23
Lokalizacja: Siedlce
Kontaktowanie:

Post autor: sdz2540 » 16 maja 2007, 21:10

Panowie, mały update!
doszła tetra 7setka

Obrazek

i jak sie podoba> :P

szulcik
junior
junior
Posty: 56
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:48
Lokalizacja: Opalenica/k. Poznania
Kontaktowanie:

Post autor: szulcik » 17 maja 2007, 07:00

Jak dla mnie bomba!! Brakuje tylko haremiku jakiś pielęgniczek, może np A.trifasciata lub A.Macmasteri.
Po sesji sam ruszam z zamiarem robienia biotopu( 100x30x40) dla A.trifasciata

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 17 maja 2007, 07:22

Akwarium ładne, podoba się, lecz jak mam być szczery ta deszczownia jest bardzo widoczna i szpeci cały wystrój. Brakuje tam jeszcze palet :wink:

sdz2540
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 23 kwie 2007, 17:23
Lokalizacja: Siedlce
Kontaktowanie:

Post autor: sdz2540 » 17 maja 2007, 15:16

powiem szczerze, że deszczownica też mnie gryzie w oczy, bede musiał przerobić mocowanie żabybyła ponad wodą, bo niestety nei dało sie inaczej zamocować :?
z pielęgniczek to jest parka ramirezek i samiczka agasizy ale widze że to był zły pomysł, agasiza ciiągle gania ramirezy, wymienie je w sklepie na samca agasizy jak będa mieli na stanie, bo już miesiąc czekam :cry:
reszta obsady to
parka zbrojników niebieskich
jeden l-104 panaque maccus
23 neonów innesa
jeden drewniak i ampularia.

palet mi też barakuje ale cóż zrobić...

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 17 maja 2007, 17:25

Jak zrobisz porządek z deszczownią to ... może by tak dać jednego małego halogenka punktowo mniej więcej na 1/3 długości baniaka od lewej strony, nawet pod kątem tak aby świecił lekko od lewej z góry do prawej na dół. Mam nieodparte odczucie, że coś takiego wyglądało by, nie boję się użyć tego słowa zajebiście! Jeszcze jakby tak dało się tego halogenka jakby lekko zogniskować, żeby rzucał wąski snop światła to już zupełnie euforia. Takie światełko padające przez gałązki przy czy nad powierzchnią falującej wody dającej refleksy na dnie robiło by niesamowitą atmosferę. Tym bardziej jest to wykonelne, że teraz takie a'la halogenki są na 230V bez konieczności stosowania transformatorów obniżających napięcie.

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości