Moje akwarim - Małe ale zawsze coś :)

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 09 maja 2007, 17:46

Rybcia
Załączniki
001.JPG
001.JPG (36.34 KiB) Przejrzano 6589 razy

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 09 maja 2007, 17:47

Dzięki za rade , jeszcze sie z nim nie spodkałem , a myślałem ze nie szkodliwe bo od zawsze tak miałem i było ok.

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 09 maja 2007, 18:00

Taką tapetę naklejałem kiedyś na tylną szybę na olej roślinny. Namaczałem nim gąbkę i smarowałem tapetę tak żeby olej był równo na niej rozprowadzony a potem przyklejałem to na tylną szybę na zewnątrz akwarium i rozcierałem to ścierką żeby zlikwidować bąble powietrza. Efekt wizualny był taki sam jak masz teraz mając tą tapetę wewnątrz akwarium.

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 09 maja 2007, 18:08

Dobra rada :) skorzystam :) Co powiecie o mojej rybce ? Ma ona ok.11cm wysokości :)

adamn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 967
Rejestracja: 20 lut 2006, 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adamn » 09 maja 2007, 18:30

Duża może być. Jak na pierwsze ryby to by takie każdy miał przy pierwszym spotkaniu to by było dobrze. Co do drugiej to ..... szczurek z niego będzie z felerkiem skrzelowym.
Adam

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 09 maja 2007, 19:01

Ale ja nie mam mozliwości miec np. 2 zbiorników , nie mam także miejsca na wstawienie większego
Ale czytać potrafisz!
Twoje ryzyko więc, że przy każdym zakupie czegokolwiek nowego do akwarium przywleczesz 'gratisa'.
Twój problem będzie, że nie wyleczysz 1 chorej rybki, tylko ona zarazi Ci wszystko w akwarium.
Twój wybór, że nigdy nie dochowasz się 20cm paletki.
No ale można już taką 11cm czy 20cm zakupić.

Choć na pocieszenie Ci powiem, że zawsze jak kupowałem dane akwarium, to myślałem, że na większe nie mam miejsca, do większego zmienić trzeba by cały osprzęt, więc kłopot i wydatek spory wtedy. Że drugiego nie ma gdzie już wstawić, ale z czasem zawsze znajdowałem 10cm dłuższy blat na nawe akwariu, drugą komodę na drugi baniak, jak brakowało blatu, to wyższy baniak kupowałem, i miałem tych akwariów kilkanaście już. Są tacy co setkę mieli.
No i teraz znowu myślę gdzie tu stolarza dorwać by mi wzmocnił ratanową komodę od środka i jaki baniak 450 czy 500 litrów, no i za ile mi Argus dowiezie go nad morze? Pewnie jak już stanie u mnie to po 2 latach będę kombinował jak i gdzie upchnąć 600 litrów. Chyba dyskomaniacy mają ciągle ten sam problem ... większy baniak. Udzieli się kiedyś Tobie ta choroba.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 10 maja 2007, 06:34

adamn pisze:
Młody1919 pisze: taka foliowa co się ją do środka wkleja.... Nieszkodliwa w 100% .
No chyba jej nie wklejałeś do środka tylko włożyłeś i zalałeś wodą :?: Co do 100% to nie wiem skąd Ci takie brednie ktoś powiedział. Już było wielu na FORUM co mieli jak ty i potem coś im się działo bez przyczyny. Wiesz jak wygląda wypławek :?: Jeśli nie to go wpierw poznasz dokładnie w akwa. Tapetę daj z tyłu za akwa.
Adam
Adamie nie bij mnie za cytowanie, ale (że też zawsze musze mieć jakieś ale)
Mam taką tapetę jak młody, tzn. przyklejoną wewnątrz akwa (i nie pytajcie czemu taki stary pryk jak ja zrobił taki numer), muszę tu dodać że nic złego się nie działo i nie dzieje, nie panikujmy. Jest jeszcze kwestia czym ta tapeta jest przyklejona, ja kleiłem silikonem akwariowym.

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 10 maja 2007, 11:29

Tak czytac potrafie :) Takie jak tamta na pierwszym planie posiadam 2 , tego szczórka i takie 3 jak ta na tym zdięciu .
Załączniki
002.JPG
002.JPG (39.41 KiB) Przejrzano 6497 razy

adamn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 967
Rejestracja: 20 lut 2006, 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adamn » 10 maja 2007, 18:22

stanpiter pisze: Mam taką tapetę jak młody, tzn. przyklejoną wewnątrz akwa ..
Piotrek folie do akwa są różne i z różnych matariałów. Jaki ma Młody nie wiadomo. Niekiedy w trakcie styku z woda po pewnym czasie sie kurczą filcują itp. Pomine fakt, że nam się może opatrzeć i czas ją zmienić. To jak z obciążaniem korzeni czy roślin przez niektórych w akwa ciężarkami ołowianymi :wink:
Adam

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 10 maja 2007, 21:15

No to sie widze debata zrobiła na temat tapety. Ja moja przykleiłem na sylikon akwaryjny biały dobę przed wlaniem wody do akwarium. Ale nadal nie usłyszałem co sądzicie o tej paletce z fotki 002.jpg ? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 554
Rejestracja: 01 maja 2006, 19:16
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Post autor: rafdisc » 10 maja 2007, 21:25

Dawid my to "starcy" jesteśmy :wink: Wybredni, po co Ci mamy mówic, że mała jest, szczurowata, płetwy ma za długie i takie tam banały. Jedno co widac to ,że apetyt ma. Jak będzie miała z 18 cm. to champion z niej nie będzie- ale może podczciwa rybka byc. :P

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 11 maja 2007, 05:25

adamn pisze:
stanpiter pisze: Mam taką tapetę jak młody, tzn. przyklejoną wewnątrz akwa ..
Piotrek folie do akwa są różne i z różnych matariałów. Jaki ma Młody nie wiadomo. Niekiedy w trakcie styku z woda po pewnym czasie sie kurczą filcują itp. Pomine fakt, że nam się może opatrzeć i czas ją zmienić. To jak z obciążaniem korzeni czy roślin przez niektórych w akwa ciężarkami ołowianymi :wink:
Adam
Adam poddaję się, idę się zresetować :wink:
Inna sprawa że ołowiu do akwa nigdy nie wpakuję.

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 11 maja 2007, 06:59

rafdisc , dzięki. Tylko powiedz mi ,po czym zauwazyłeś ze " ma apetyt" ? Wiem ze bardzo szybko rośnie , jak ją przyniosłem do domu miała 4 cm wysokości , teraz po miesiącu ma ok. 5 . Tak apetyt ma i to spory :) Aż sie miło patrzy jak wcina :)

Awatar użytkownika
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 554
Rejestracja: 01 maja 2006, 19:16
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Post autor: rafdisc » 11 maja 2007, 07:11

Wydaje mi się , że na zdjęciu 002.JPG ma najedzony brzuszek. No chyba , że to złudzenie optyczne. :wink:

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 11 maja 2007, 16:33

Co racja to racja ze były po karmieniu . Jestem z niej zadowolony , tylko na zdięciu nie widać ale teraz rybka ma juz niebiesko czerwone wzorki na ciele , narazie nad głową czyli w przedniej części ciała . Gdzie nie gdzie przebija się zielonkawy kolor , płetwy ma czerwone z czarna obwódką . Robi się ciekawie ;) jak bedzie juz bardziej to wszystko widoczne prześle fotke, bo jak narazie po tej fotce nie mozna tego stwierdzic... po prostu nie widac...

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości