Moje 375L

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
grabik2000
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2006, 12:50
Lokalizacja: Szprotawa
Kontaktowanie:

Post autor: grabik2000 » 26 lut 2007, 19:04

Dzięki wszystkim za wypowiedzi!!!

Na chrzcie nadali mi imię Krystian (choć Grabik też jest powszechnie używane :D ).

Co do biegania z wiaderkiem (ponoć ruch to zdrowie) i ewentualnych węży odprowadzonych do kibla to jest w tym wszystkim sprawa piachu... ponieważ miałem już akcję przepychająco sprzątającą... 8) .
Wodą z wiader podlewam rosnącą pod balkonem choinkę, a do akwarium dolewam wężykiem podpiętym pod prysznic (jedyny kłopot to zwijanie węża). Więc z tym wszystkim nie ma aż tyle zachodu jakby się mogło wydawać.

Co do ciekawszych rybek to mam zamiar jeszcze dołożyć ze dwie, może góra trzy sztuki jakiś "ciekawych" okazów ale czekam na świeżą dostawę w zaprzyjaźnionym sklepie w Cottbus. Pożyjemy zobaczymy, a póki co cieszę się tym co mam :D

Awatar użytkownika
grabik2000
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2006, 12:50
Lokalizacja: Szprotawa
Kontaktowanie:

Nowe zdjęcia

Post autor: grabik2000 » 03 maja 2007, 17:56

Jakoś tak mnie tchnęło... Wieczorna kolacyjka :D



P.S. Mam takie pytanko... Pojawił mi się taki jakiś dziwny brud na roślinkach, woda niby kryształ a coś się osadza na chwastach, ma ktoś może jakieś sugestie???

Awatar użytkownika
slawol
członek PKMD
Posty: 258
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:46
Imie i Nazwisko: Sławomir Gruszka
Lokalizacja: Poznań

Post autor: slawol » 03 maja 2007, 22:41

Zbiorniczek fajny ale jeśli chcesz mieć go takiego dłuższy czas to nie dokupuj więcej ryby,pozostań raczej na tym co masz to będzie najlepsze rozwiązanie,i to nie dlatego że będzie mało miejsca w akwarium do nastepnych 3 palet ,tylko dlatego że możesz (lecz nie musisz) sobie przenieść bakterię która rozłoży Ci cały zbiornik.A co do dziwnego brudu na roślinkach to będzie to pewnie okrzemek.Podaj proszę tylko parametry wody PH KH NO2 NO3

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości