Akwarium Michcia

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 28 sty 2007, 18:12

Piotrze zapraszam, sam ocenisz.(weź ph metr i konduktometr :-) . Na pewno rosną ale czy w sposób zadowalający to nie wiem, widze je codziennie więc nie mam punktu odniesienia. Teraz mam rewolucje w akwarium, wywaliłem piasek, zbiornik zalany do połowy,wszystkie pompy działają na maksa, ryby czekają świeżą wodę. Od jakiegoś czasu wydawało mi się że palety mają objawy zatrucia, tzn delikatne pociemnienie , płochliwość, gorsze żerowanie. Po kilkudniowych bezskutecznych poszukiwaniach przyczyny, postanowiłem wyeliminować prawdopodobnego winowajcę - piasek. Tak jak się spodziewałem pomimo ogromnych jak na moje warunki podmian połączonych z odmulaniem(co 3 dni ok 40%-50% obj. zbiornika) w piachu wytworzyły się strefy beztlenowe. W trakcie usuwania podłoża poczułem siarkowodór. Wczoraj wieczorem niechcący wyłączyłem brzęczyk, poszedłem oglądać film. Po seansie ok północy, wróciłem do pokoju i oczom nie wierze. Ryby zieją jak szalone, co się dzieje? Raz dwa pięć zrobiłem pomiary wody ph w normie azotany -ok10mg więc ok. Po włączeniu napowietrzaniu sytuacja stopniowo zaczęła się poprawiać. Czy możliwe żeby w 200l baniaku nie było tlenu dla 7 ryb? Wydało mi się to podejrzane. Moim skromnym zdaniem siarkowodór podtruwał ryby, a duży strumień powietrza umożliwiał szybkie jego usuwanie z wody. Kiedy zabrakło napowietrzania stężenie H2S było zbyt duże i ryby zaczęły protestować. Może moje przypuszczenia są błędne, ale wiem jedno siarkowodoru w moim baniaku nie będzie więc piasek out.

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 30 sty 2007, 21:55

Oczywiście jak aparat wróci w moje ręce wstawię zdjęcia.
W najbliższym czasie ryby czeka przeprowadzka do nowego baniaczka 150X50x66. Będą tam miały większy komfort, no i może wpuszczę jeszcze kilka nowych żeby w większym stadzie lepiej się czuły i żerowały. W akwarium umieszczę na razie tylko ładny korzeń, z roślinek pierzatkę , z dalszym wystrojem poczekam do momentu kiedy młode dorosną.
Wraz z zamiarem kupna wraca problem szafki, sam nie wiem czy coś robić z tymi aluminiowymi rurami(mam szafkę podobną do szafki Sławka). Wiadomo ten zbiorniczek będzie dwa razy mniejszy niż akwarium Sławka, stąd moja wiara w brak konieczności ingerencji w szafkę. Na bank na górę pójdzie blat, jeszcze nie wiem jaki i styropian 2cm.
Apropo ułożenia styropianu podobno najlepiej jest nie układać go na całej płaszczyźnie ale pociąć w pasy i ułożyć tak żeby między nimi były 2 cm przerwy. Ma to za zadanie umożliwić lepsze zniwelowanie naprężeń. Jak sądzicie robić te przerwy?
Akwarium będzie ze szkła 10mm, mama wyraziła zgodę :wink: Pod warunkiem że zlikwiduje wszystkie inne zbiorniki :D
Zrobię to :roll:
Ale nie na długo... :lol:
Załączniki
szafka zbliżenie.JPG
szafka zbliżenie.JPG (28.71 KiB) Przejrzano 6203 razy
różnica w wysokości baniaczków.JPG
różnica w wysokości baniaczków.JPG (51.5 KiB) Przejrzano 6154 razy
Szafka.JPG
Szafka.JPG (42.11 KiB) Przejrzano 6212 razy
Ostatnio zmieniony 30 sty 2007, 22:24 przez Michcio, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 30 sty 2007, 22:11

Michał, musisz mamie wytłumaczyć, że żeby mieć 1 duży ogólny musisz mieć mniejszy sterylniak na kwarantanny i odpukać na wszelki wypadek gdby leczenie było konieczne.
Szpitali dla ryb nie ma, musisz mieć własny.
Do tego 3ci malutki na mnożenie krewetek i karmienie nimi ogólnego.
3 akwaria nie jest aż tak dużo ... mama powinna zrozumieć syna.
W końcu kto jak nie mama ma go zrozumieć?

Trudniej będzie Ci Michale kiedyś z żoną, by ją przekonać, szczególnie gdy jeden ze sterylniaków ma 112 litrów i stoji w sypailni. Do tego zazwyczaj pusty ... bo ile można leczyć i ryb dokupywać?
W ramach kompromisu zalałem go i choduje krewetki w 112, ale przesatła być sterylna ...

Są oczywiście perły, obyś tak trafił i taką znalazł prawdziwą perłę!
Czyli żonę zakochaną w akwarystyce ... wtedy tylko trzeba uważać by nie przesadzić z ilością baniaków, by na wózek i łóżeczko było troszkę miejsca :wink: .

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 30 sty 2007, 22:56

Mam już taką perełkę :-) moją dziewczynę:D
Tomie stelaż na 3 baniaki stoi u sąsiada, czekam tylko na dobry moment :lol:
Przeglądając zdjęcia stwierdziłem że jednak mam kilka starych fajnych zdjęć(sprzed 2 tygodni), więc je pokaże. 8)
Załączniki
pora na karmienie.JPG
pora na karmienie.JPG (45.52 KiB) Przejrzano 6200 razy
zbliżeenie2.JPG
zbliżeenie2.JPG (58.6 KiB) Przejrzano 6148 razy
wcinamy mięso.JPG
wcinamy mięso.JPG (82.25 KiB) Przejrzano 6151 razy
Ostatnio zmieniony 31 sty 2007, 10:33 przez Michcio, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 30 sty 2007, 23:12

:-)
Załączniki
leo1.JPG
leo1.JPG (69.64 KiB) Przejrzano 6141 razy
zblizenie.JPG
zblizenie.JPG (66.22 KiB) Przejrzano 6195 razy

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 30 sty 2007, 23:39

Ostatnia fotka i paletka po prawej, będzie fajna sztuka ... jak urośnie, zapowiada sie super.
Nie wiem czy ciągle chce kiedyś mieć parę red melon jak na tą Twoją patrzę ... zaczynam miec wątpliwości co do celów ... życiowych.
Wędkarstwo jest łatwiejsze w decyzjach, inny kij i kołowrotek na dorsza, inny na łososia, inny na płotkę i jeszcze inny zestaw na szczupaka, kolejny na pstrąga, jeszcze inny na suma ... a tu z małym baniakiem trzeba się ograniczac jedynie do góra 3 zestawów par ...

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 31 sty 2007, 00:24

Tomie uszy do góry. Jak kiedyś (jak dobrze pójdzie) będę miał młode to masz jak w banku kilka sztuk. O ile oczywiście sam wcześniej się nie zaopatrzysz.



Jak ja tak patrze na te wszystkie moje wyczyny, to stwierdzam że chyba coś ze mną nie tak... Najnowszy wyczyn- sfinansowanie nowego baniaka- nowy telefon z abonamentu idzie pod młotek. Trudno inaczej chyba bym ze 2 lata zbierał. Inna sprawa to to że mam bardzo mały pokój. Ciężko jest mi podejmować decyzje, bo praktycznie ciężko jest mi kasę wysupłać, muszę z wielu rzeczy rezygnować no i mieszkam w małym mieszkaniu. Kupuje akwa trochę na wyrost, sam nie wiem czy nie przeginam.

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 31 sty 2007, 08:31

Michał - przegniesz dopiero gdy powierzchnia dna + Twojego ciała razem dacie więcej niż powierzchnia pokoju ! ;) Widziałeś chyba zdjęcie pokoiku Bogdana :)
A pewien mój znajomy z Opola to zafundował sobie na ścianie jedynego pokoju 3 piętrowy regał + dwa zbiorniki (jeden kwarantanniak i jeden na RO-wodę /nie mylic' z wanną/) w łazience + dwa małe zbiorniczki w aneksie kuchennym w przedpokoju.
PS. Super Ci to rośnie, a Leopardy---> mniam, mniam :) :)

ireksz
senior
senior
Posty: 170
Rejestracja: 30 paź 2006, 03:28
Lokalizacja: new york
Kontaktowanie:

Post autor: ireksz » 02 lut 2007, 00:22

Dyski ladniejsze ladne , i ten wazon tez mi sie podoba :P
pozdrawiam irek

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 02 lut 2007, 12:51

Tomie uszy do góry. Jak kiedyś (jak dobrze pójdzie) będę miał młode to masz jak w banku kilka sztuk
Zapamiętam i z góry dziękuję :D

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 26 lut 2007, 19:09

Minęły 2 miesiące od kiedy ryby są u mnie. Czas na świeże fotki.
Załączniki
2.JPG
2.JPG (69.62 KiB) Przejrzano 5921 razy
3.JPG
3.JPG (39.85 KiB) Przejrzano 5974 razy
Ostatnio zmieniony 26 lut 2007, 19:29 przez Michcio, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 26 lut 2007, 19:15

Oczywiście stożek tylko po to żeby ryby miały za co się schować jak ktoś obcy do pokoju wchodzi.
Załączniki
5.JPG
5.JPG (60.93 KiB) Przejrzano 5964 razy
4.JPG
4.JPG (42.6 KiB) Przejrzano 5969 razy

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 26 lut 2007, 19:42

Rybcie fajnie rosną, tak trzymaj, ale baniak Ci zmarniał.
Bez piachu ... zielska mniej ... nie jest to ładny baniak już.
Najważniejsze rybcie ładne i jest im dobrze.
Ten stożek to niezły żart, chyba za bardzo się przejąłeś tą obietnicą narybku dla mnie :wink: aż tak mi się nie spieszy :mrgreen:

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 26 lut 2007, 22:22

Tomie niech się przyzwyczają do jego widoku :D
Wiem baniak jest kiepski, nie dbam bo czekam na nowy- podmieniam tylko wodę i czyszczę przednią szybę. Martwi mnie jeden leopard, dokładnie leo ss.

ireksz
senior
senior
Posty: 170
Rejestracja: 30 paź 2006, 03:28
Lokalizacja: new york
Kontaktowanie:

Post autor: ireksz » 27 lut 2007, 01:01

Witam rybcie ladnie Ci rosna ,roslinki widze ze swietnie daja sobie rade.No i ta mata z boku akwa tez mi sie podoba
:D
pozdrawiam Irek

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości