Ja się też pochwalę

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 554
Rejestracja: 01 maja 2006, 19:16
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Post autor: rafdisc » 22 lip 2006, 23:25

moje jest takie , sakoro oceniam to oceń moje

Awatar użytkownika
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 554
Rejestracja: 01 maja 2006, 19:16
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Post autor: rafdisc » 22 lip 2006, 23:27

i takie

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Post autor: Bogdan » 23 lip 2006, 00:45

Witaj Jacku
Akwarium ma zadatki na ładne gdyby .....
Pisał o tym już Rafał sztuczne korzonki tego nie lubię, sztuczny podział podłoża dla mnie ta granica jest zbyt wyraźna no ale to tylko moje zdanie i wcale nie musisz go brać po uwagę.
Jeżeli tobie sie podoba takie jakie jest to tak zostaw i nic nie zmieniaj bo akwarium ma cieszyc w pierwszej kolejności właściciela.

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 23 lip 2006, 11:53

No Niki gratuluje, zapowiada się nieźle. Widzę dość nietypową szafkę - najprawdopodobniej made by Niki. Do czego słuzą te światełka z przodu? Czy jest to rodzaj sygnalizatorów i włącznikiów? Moge przyczepic się jedynie do korzeni, naturalne wygladalyby o niebo lepiej. Całośc prezentuje się bardzo dobrze, styropian również. Na jego tle doskonale będą prezentowały się palety o zimnych barwach ale tto tylko moja delikatna aluzja apropo obsady. Gdybyś mógł to napisz pare słów o filtracji, jeżeli dobrze zrozumiałem jest równiez Twojej produkcji? BAniak swieżutki ale sądze że jest przed nim przyszłość.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 23 lip 2006, 14:38

Witam kolegów. Właśnie wróciłem z pracy, i juz biorę się za odpowiedzi


Rafał napisał

bardzo ładna świeżynka- widac że akwa jeszcze nie "dojrzałe" jak i "palcie "ale czy ten steropian jest konieczny?zbiornik ok. wystrój oprócz steropianu ok. zobaczymy jak to" dojrzeje"no i za dużo bajerów jak dla mnie tzn. sztuczne korzenie z gliny.
[/quote]
I tu się z Tobą nie zgodzę .Chyba nie myślisz że jestem tak lekkomyślny , żeby wpuśćić ryby do niedojrzałego baniaka. Część "przetrawionego"podłoża miałem ze starego baniaka.Następną część wypłukanego i wygotowanego żwiru moczyłem w wodzie z podmian .To samo tyczy się wypełnienia filtra o którym powiem za chwilę.Nie możesz mojego baniaka porównywać do nowo założonego ,gdzie samo wyklarowanie wody trwa dobrych kilka dni, a o równowadze biologicznej nie wspomnę.Odnośnie styropianu , to wolę zrobić tło za zł15 ,niż kupić za zł150,z niezbyt widoczną różnicą estetyczną
o czego słuzą te światełka z przodu? Czy jest to rodzaj sygnalizatorów i włącznikiów?
sztuczne korzonki tego nie lubię, sztuczny podział podłoża dla mnie ta granica jest zbyt wyraźna
Może i masz racje , ale dobrze wiesz dlaczego narazie "wyleczyłem " się z korzeni naturalnych .Przecież właśnie przez jeden z nich straciłem całe stado .Szczegółów sobie oszczędzę .Co do podziału podłoża to chciałem zrobić coś w rodzaju jadalni ,i udało się .Nic z jedzenia nie dostaje się do podłoża ,ryby wszystko wyjadają.Zastanawiam sie tez nad małym trawniczkiem ..
Do czego słuzą te światełka z przodu? Czy jest to rodzaj sygnalizatorów i włącznikiów?
To włączanie poszczególnych urządzeń wraz z sygnalizacją .Pierwszy od lewej to zał filtra , drugi to zał grzałek , oczywiśćie z termostatem ,trzeci to zał napowietrzacza i następne dwa to zał światła
Gdybyś mógł to napisz pare słów o filtracji, jeżeli dobrze zrozumiałem jest równiez Twojej produkcji?
Z racji tego że duży nacisk postawiłem na filtrację biologiczną ,postanowiłem sam wykonać odpowiednio duże i co najwżniejsze za nie duże pieniądze filtry .Jako korpus filtra zastosowałem ruręPCV grubośćienną o poj 8 l.Pojemność dobrałem nie przypadkowo ,poprostu średnica 20cm i wys 45cm znakomicie mieśći mi się po bokach szafki .W celu optymalnego wykorzystania poj filtracyjnej wpadłem na pomysł,żeby filtry połączyć szeregowo.I tak w pierwszej kolumnie na wierzchu znajduje się gąbka gr 4cm następnie żwir o granulacji 0,5 do 1,5 cm .Druga kolumna to znowu żwir ,tylko że o granulacji do3 cm następnie przed pompą znowu gąbka o gr 4 cm.Całość jak już pisałem napędzana pompą fonntanową o wydajnośći 650l/h

Ps Bogdan co do korzeni to widziałem przepiękne w jednym z sklepów zoo dość znanej firmy w cenie 20pln za kilogram ,ale się nie "'skusiłem", może kiedyś ,tym czasem kupiłem sztuczne najbardziej zbliżone do naturalnych
niki28

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 23 lip 2006, 16:54

Rafał napisał
moje jest takie , sakoro oceniam to oceń moje
Podoba mi się. Naturalny korzeń ,o ile się nie mylę to z prawej strony piękny lotos tygrysi .Tlo -jak widać po rozrośnięciu roślin w każdym akwa niezbyt widoczne .Ty masz motyw "kory" niezbyt z resztą tani .Ważne że rośliny rosną a rybcie mają się dobrze :D

niki 28

Awatar użytkownika
rafdisc
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 554
Rejestracja: 01 maja 2006, 19:16
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Post autor: rafdisc » 23 lip 2006, 22:17

nie chodziło mi o to że wpuściłeś ryby na świeżą wodę tylko, że akwarium nie dawno założone i nie chodziło mi o tło ze steropianu tylko o tę jadalnie dla palci. Jeśli chodzi o korzenie to spreparuj dobrze naturalny najlepiej machoń tzn.wygotuj w roztworze soli i nie przyniesiesz żadnego sy....a do akwarium. Dzieki za ocene -pozdro.

Awatar użytkownika
banerman
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 223
Rejestracja: 13 gru 2004, 00:25
Lokalizacja: Leszczyny
Kontaktowanie:

Post autor: banerman » 24 lip 2006, 00:33

Awarium bardzo rozsądnie rozpanowane i jak na początek ciekawie urządzone.
Wiemy o twojej tragedii z poprzednią obsadą , wiec nie dziwie się, że teraz "dmuchasz na zimne". Paletki ładne, ale widać ,że młode, więc swą pełną krase dopiero pokażą jak podrosną i się wybarwią.

PS. Niki , gdybys mogł popracować nad twoimi zdjęciami pod względem wielkości pliku, bo niewiedzieć dlaczego są bardzo dużej pojemności ( np. 223Kb zamiast np. 23 Kb) i bardzo długo się otwierają. Dla posiadaczy wolniejszego internetu może to być zniechęcające do ogladania tego tematu. Swoją drogą ciekawe jak je załadowałeś , bo forum ma też ograniczenia w tym temacie.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 24 lip 2006, 05:42

Dzięki koledzy za uwagi i słowa uznania .Napewno wyciągnę z nich jakieś wnioski
Rafał co do korzenia , to też zastanawiałem się nad machoniem , ponoć jest najbezpieczniejszy .Może się skuszę, tym bardziej że jak już pisałem Bogdanowi widziełem !!

naprawdę kapitalne
Niki , gdybys mogł popracować nad twoimi zdjęciami pod względem wielkości pliku, bo niewiedzieć dlaczego są bardzo dużej pojemności ( np. 223Kb zamiast np. 23 Kb) i bardzo długo się otwierają. Dla posiadaczy wolniejszego internetu może to być zniechęcające do ogladania tego tematu. Swoją drogą ciekawe jak je załadowałeś , bo forum ma też ograniczenia w tym temacie
Zdjęcia wyszły dość ostre a ponatto wyostrzyłem je troszkę na moim kompie {mam odpowiedni program} poprostu chodziło mi o jak najlepszą jakość .Nie wiedziałem że zwiększę też ich pojemność i co niektórzy będą mieli problem z ich otwarciem .Z załadowaniem nie miałem problemu. Pzdrawiam :D

niki 28

Mislavo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 213
Rejestracja: 18 gru 2004, 22:13

Post autor: Mislavo » 26 lip 2006, 22:51

O wystroju nie będę dyskutował bo jednemu podobają się brunetki a drugiemu blondynki ... mi naprzykład podobają się blondynki i pewnie dlatego spotykam się z brunetką ... :wink:


Ale to jest prawdą :
rafdisc pisze:bardzo ładna świeżynka
Ja rozumiem to w ten sposób, że akwarium jest na tyle świeże, iż rośliny jeszcze ani nie rosną ani nie obumierają. Tkwią po prostu w miejscu gdzie zostały posadzone. Dlatego na osąd za wcześnie. Trzeba poczekać i zobaczyć co czas przyniesie. Co się przyjmie. Co się rozrośnie. I co ( niestety ale tak bywa ) zmarnieje.

Jedyna mocna "krytyka" z mojej strony to zachowanie ryb. Ja uważam coś takiego za niepokojące. Na wszystkich zdjęciach ryby są zbite w gromadkę ( ławicę ) i siedzą po lewej stronie zbiornika "w krzakach" schowane. Myślę, że jest to powód do zmartwienia, bowiem można zaryzykować stwierdzenie, że ryby czują się w tym zbiorniku źle albo ... są na tyle krótko, że jeszcze się nie zaaklimatyzowały. W każdym razie wygląda na to, że z jakiegoś powodu są płochliwe.

Pozdrawiam
Mislavo

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 27 lip 2006, 16:58

Nie odzywałem się zbytnio do tej pory ale chyba w końcu czas to zrobić. Sorry Niki - ale zmarnowałeś to akwarium kolego i to dość mocno. Te korzenie są obrzydliwe, kokos też mi bardzo nie pasuje ( tak naprawdę to po co on Ci jest potrzebny?) Granulacja żwiru jest zbyt duża jak na rośliny. Szafka przez włączniki na przodzie straciła estetykę. ,,Plaża" sprawiła, że wszystko to wygląda sztucznie. Rośliny posadzone tak od niechcenia i po jednym okazie. Jak już pisać to do końca - tło też nie jest w moim guście ponieważ te wgłębienia w tym styropianie też sa trochę sztuczne. Podobało mi się: ryby masz dość fajne a szczególnie ten red turkus. Zazdroszę Ci tych filtrów bo pojemność to mają piękną. Nie wiem co sprawiło, że straciłeś starą obsadę ryb i być może dlatego się teraz asekurujesz takim wystrojem. W internecie jest tyle zdjęć przeróżnych akwariów, że na pewno uda Ci się zrobić coś ładnego czerpiąc po trochu z różnych wzorów. Ale nie martw się bo to jest moja opinia na podstawie mojego gustu - ,, jeden lubi ogórki a drugi ogrodnika córki"jak to ja zawsze mówię. Innym się podobało a dla mnie nie musi się podobać.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 27 lip 2006, 18:09

Dzięki koledzy za uwagi.Co do rybek Wojtku to rzeczywiśćie przez pierwszy tydzień grupowały się i były nieco płochliwe .Teraz sytuacja praktycznie po miesiącu zmieniła się diametralnie .Jeszcze nigdy nie miałem palet w tak dobrej kondycji {oby nie zapeszyć}, i z takim apetytem .Co do korzeni Darku to nie jestem zwolennikiem fajansu apsolutnie .Gdybyś nie wiedział to właśnie przez gnijący korzeń i to po roku istnej sielanki w baniaku straciłem całe stado , uratowałem tylko jedną rybę , która żyje do dziś , ale już nie u mnie . Zbyt bardzo przypominała bymi niezbyt przyjemne dla mnie chwile . Dlatego z korzeniami "dmucham na zimne ".Ale prędzej czy póżniej i tak skuszę się może na jakiś mahoń .Co do roślin to nie dokupywałem ich zbyt wiele .Posadziłem te z poprzedniego akwa i muszę przyznać że rosną całkiem dobrze, i nie wydaje mi sie żeby akurat ta granulacja żwiru im przeszkadzała .Najbardziej obawiałem sie ponownej aklimatyzacji całego akwa ponieważ musiałem go przenieść w inne miejsce .Co prawda nie daleko poprzedniego , ale każda przeprowadzka zawsze jest ryzykowna . Jednak moje obawy były raczej nieuzasadnione .Mój baniak ma się narazie dobrze .Jedynym pozytywem sztucznych korzeni które mam to niewątplie miejsce w ich środku gdzie moje cztery krewetki filtrujące się linią , to samo tyczy się łupiny orzecha kokosowego .Cóż Darku przykro mi że nie traiłem w twój gust , ale ponoć o gustach się nie dyskutuje .Tym czasem ,zamierzam jeszcze cos dosadzic z roślin i dokupić jeszcze dwie rybcie

niki 28

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 20 gru 2006, 16:13

Jacku jak tam baniaczek się rozwija?? Jak możesz to wrzuć zdjęcia. Może coś podejrzę, bo wszystko wskazuje na to że termin przesiadki na nowy zbiornik jest bliski.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 20 gru 2006, 22:55

Szczerze mówiąc zmieniłem go co nieco .Powyciągałem mam nadzieję pozytywne wnioski z opini kolegów.Po przykrej niespodziance z korzeniem do wystroju mojego akwa podeszłem dość asekuracyjnie .Teraz akwa wygląda nieco inaczej.Z racji póżnej pory nie wystawię dzisiaj fotek ,ale postaram się to zrobić w najbliszszym czasie.Co do obsady ,to też się zmieniła .Część młodych które nie spełniały pewnych wymogów oddawałem w dobre ręce .Dzisiejsza obsada to trzy x pigeon red dwa snejki jeden czerwony turkus , oraz dwie dobrze rosnące krzyżówki pigeona z prawdopodobnie diamontem .Jak wystawię fotki to może koledzy i koleżanki pomogą mi w prawidłowej diagnozie

niki 28

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 21 gru 2006, 09:49

oto moje akwa
Załączniki
rybki7.jpg
rybki7.jpg (182.67 KiB) Przejrzano 6398 razy

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości