Nowe stadko.

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Re: Nowe stadko.

Post autor: rady3 » 16 paź 2009, 17:18

niki 28 pisze:
marcinmarg pisze:T co radzicie z korzeniem teoretycznie wypreparowanym zrobić? Gorącą wodą go może jeszcze potraktować?
Obojętnie jaki kupisz wygotuj go w solance.Wcześniej dobrze wyczyść ostrą szcząteczką i go umyj .Raczej strzeż się korzeni nie tonących.Jakie zastosujesz w Twoim akwa,to już Twoja sprawa.Pamietaj jednak że np korzeń olchy czy dębu będzie Ci długo puszczał garbniki .Mangrowiec czy mopani np nie.I jedna generalna zasada.Nigdy nie stosuj korzeni z drzew iglastych ,czy owocowych.

niki 28

A ja teraz Ci zamieszam. Wiem, że Niki ma pecha z korzeniami. Jednak ja zawsze wkładam korzeń do akwa bez żadnego cudowania i nigdy, podkreślam NIGDY się nic nie działo. Korzenie z drzew iglastych również stosowałem. Ważne by gałąź lub korzeń były nie żywe. Myślę, że rozumiesz o co biega. Chociaż iglaste żywe też stosowałem, tylko najpierw moczyłem je rok w beczce. Kiedy kora zaczęła odchodzić to ją oderwałem i moczyłem dalej.
No cóż akwarystyka nie jedno ma imię. Niki nie poddawaj się. :)

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Nowe stadko.

Post autor: niki 28 » 16 paź 2009, 18:42

rady3 pisze:Niki nie poddawaj się.
Nie poddaję się Robert .Walczę jak lew :D ,padam jak mucha :cry:

niki 28

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości