moje male 200l

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fangornn » 15 mar 2009, 16:51

wojtekd7 pisze:dzieki dosc ciemne to akwa... ja jednak postaram sie jak najmniej zabarwic akwarium, ile czasu masz korzen w tym zbiorniku?

Ciemne? Nie sądzę ,powodem jest dywan z pistii na powierzchni , którym się zaraz zajmę.

wojtekd7 pisze:widzialem akwa z korzeniami i z w ogole nie zabarwioną wodą, da sie tak z tym korzeniem zrobic zeby nie farbil ?
Nie wiem czy tak można, nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Szczerze pisząc to specjalnie nic z nim nie robię ,bo mi zależy na takim właśnie wystroju zbiornika.

sunflower
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 422
Rejestracja: 08 sty 2009, 18:03
Imie i Nazwisko: ania ohirko
Miejsce zamieszkania/miasto/: poznań
Lokalizacja: poznań

Post autor: sunflower » 15 mar 2009, 19:01

co do zatonięcia korzenia to nie byłabym taką optymistką bo my mamy korzeń, który się moczył i moczył potem został wrzucony do akwarium i teraz mija pół roku a korzeń jak pływał tak pływa

wojtekd7
senior
senior
Posty: 107
Rejestracja: 07 mar 2009, 13:26
Lokalizacja: Targanice
Kontaktowanie:

Post autor: wojtekd7 » 15 mar 2009, 20:06

no ,korzen po podwojnym wygotowaniu w sodzie z solą juz prawie w ogole nie farbi, musze cos wykombinowac zeby to jakos zatopic, moze przyczepic kamien jakąś nicią lub żyłką ???

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fangornn » 15 mar 2009, 20:14

No to teraz nie powinno być problemów z zatopieniem go. Poczekaj dzień dwa powinien pójść na dno samoczynnie. Jeśli nie to zrób tak jak Ci ktoś radził wcześniej z tą przyssawką ; do podłoża go i do szyby , jeśli kształt korzenia na to pozwoli. Albo; obciąż go i po sprawie. To tyle; ile mogłem to pomogłem.
wojtekd7 pisze:no ,korzen po podwojnym wygotowaniu w sodzie z solą

Czy dobrze napisałeś? W sodzie czy może to było w wodzie? Na klawiaturze te litery są obok siebie ale za to sens trochę inny. Jeżeli zaś w sodzie to napisz co i jak robiłeś.

wojtekd7
senior
senior
Posty: 107
Rejestracja: 07 mar 2009, 13:26
Lokalizacja: Targanice
Kontaktowanie:

Post autor: wojtekd7 » 15 mar 2009, 20:27

Ehh,sorki musialem nacisnąć s zamias w:) oczywiscie ze w wodzie , a z resztą wygotowac 2 spore korzenie w samej sodzie to by niezly koszt byl:)
To tyle; ile mogłem to pomogłem.
Wielkie dzięki ,naprawde sporo mi pomogłeś wiec oczywiście kliknę ,,pomógł" :):)
To samo TURYSTA :) moze jednak obedzie sie bez ogrooomnych problemow ze mną,dzisiaj paletki nawet ladnie jedly, jak jest w opakowaniu taka podluzna kostka : 2cm x 1 cm to daje 1/4 i dzisiaj tak 3 razy i za kazdym razem jak potpatrywalem do jadly...

wojtekd7
senior
senior
Posty: 107
Rejestracja: 07 mar 2009, 13:26
Lokalizacja: Targanice
Kontaktowanie:

Post autor: wojtekd7 » 15 mar 2009, 22:08

A to zdjęcie,najlepsze jakie umialem zrobic aby wszystkie ując:)
Załączniki
paletki.jpg
paletki.jpg (219.52 KiB) Przejrzano 6481 razy

sunflower
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 422
Rejestracja: 08 sty 2009, 18:03
Imie i Nazwisko: ania ohirko
Miejsce zamieszkania/miasto/: poznań
Lokalizacja: poznań

Post autor: sunflower » 16 mar 2009, 20:57

jeżeli wystawiłeś te fotki żeby usłyszeć opinię to szczerze mówiąc dużo bym się po nich nie spodziewała - jeny jakie one mają oczyska... ;) a jeżeli nie to pomiń mój post

wojtekd7
senior
senior
Posty: 107
Rejestracja: 07 mar 2009, 13:26
Lokalizacja: Targanice
Kontaktowanie:

Post autor: wojtekd7 » 16 mar 2009, 21:47

A mi sie podobają:) Championy to z nich nie będą , ale i tak już je pokochałem:) poki co mam 4 lata na ich hodowle :) pozniej będę musiał przerwać o ma studia iść..... no ale po to juz może tak bardziej profesjonalnie ,moze jakies 1000l by sie znalazlo.... ale jeszcze duuuuzzzooo czasu , poki co zyje sie terazniejszością ,a teraz najbardziej mi zależy żeby rybki były zdrowe i szczęśliwe.

A co takiego zlego jest w ich oczach? za duże?

AAA no i co jest w nich złego,żebym wiedział czym się kierować przy wyborze nastepnych rybek? Planuję jeszcze ok. 2 sztuki dokupić, jakie gatunki wam się najbardziej podobają?

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 16 mar 2009, 22:03

Nauczy się trzymać te co masz.Nauka nie pójdzie w las jeszcze wiele przed tobą i na razie nic nie kupuj.

Awatar użytkownika
buldozer1978
senior
senior
Posty: 129
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:46
Imie i Nazwisko: Mariusz Nawara
Miejsce zamieszkania/miasto/: Strawczyn
Lokalizacja: Strawczynek

Post autor: buldozer1978 » 16 mar 2009, 22:04

wojtekd7 napisał:
...jakie gatunki wam się najbardziej podobają?
Rybki mają podobać się Tobie, a nie nam no chyba że będziesz je hodować wyłącznie na pokaz :wink:

wojtekd7
senior
senior
Posty: 107
Rejestracja: 07 mar 2009, 13:26
Lokalizacja: Targanice
Kontaktowanie:

Post autor: wojtekd7 » 16 mar 2009, 22:39

Ehh,narazie mam roblem z rodzicami, chcialem malboro i turkusy ,a oni od razu mowia ze nie nie ze im sie nie podoba, teraz akwa chca mi przestawic w inne miejsce , wszystko chca za mnie robic,wedlug nich mam tylko dawac ryba jesc i utrzymywac przy zyciu :(:( a ja chce to sam robic jak mi sie podoba, teraz mam 4 prawie identyczne ryby w akwa i ciagle nie moge dokupic sobie turkusa bo chca jakiegos yellow diamond i blue diamond....ehhh.....,kurde jak ja bym chcial byc dorosly jak Wy, w akwa sami robicie jak chcecie i wam arcydziela wychodzą....

Co do tych rybek , to co w nich jest brzydkiego? przypomnę ,że są młode mają po 3-3,5 miesiąca wiec moze sie kształt poprawi...
Rybki mają podobać się Tobie, a nie nam no chyba że będziesz je hodować wyłącznie na pokaz Wink
no wlasnie tak chce ,no ale sila wyzsza na to nie pozwala.... chce zeby mi sie podobalo

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 16 mar 2009, 23:08

Jest na to taka prosta metoda.
Nic Ci nie pozostało jak zaciągnąć Twoich dyktatorów do komputera i pokazać im to forum. A później porozmawiać że to miało być Twoje akwarium i dlaczego nim nie jest.
Może po prostu za bardzo w Ciebie nie wierzą może dałeś im taki powód. Albo po prostu tata znalazł sobie hobby, przykrywając się Tobą.Gdzieś musicie razem osiągnąć kompromis.Nic innego Cie nie pozostało jak tylko otwarta rozmowa.

sunflower
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 422
Rejestracja: 08 sty 2009, 18:03
Imie i Nazwisko: ania ohirko
Miejsce zamieszkania/miasto/: poznań
Lokalizacja: poznań

Post autor: sunflower » 17 mar 2009, 09:53

nie no ja przecież nie napisał że brzydkie są... najważniejsze że są ukochane, a oczyska to mają spore- bo to zasada jest taka że wszystko w miarę równo rośnie u paletek a jak mają takie wielkie oczka to znaczy że nie rosną tak jak powinny, ale grunt że Ci się podobają a jak już się nauczysz wszystkiego na takich to potem przyjdzie czas na medalowe ;)

wojtekd7
senior
senior
Posty: 107
Rejestracja: 07 mar 2009, 13:26
Lokalizacja: Targanice
Kontaktowanie:

Post autor: wojtekd7 » 17 mar 2009, 14:23

TURYSTA- tak,tylko ze tata robi tak ze uwaza ze on wszystko robi najlepiej i ze powinno byc tak jak sam chce , a jak bym mu powiedzial zeby sie sam przez jeden dzien zajal rybkami to by nie wiedzial nawet gdzie jest pokarm i ile dawac....no trudno, trzeba im udowodnic czyje sa rybki....:)
'
co do pokarmu to ile dajecie? ja na te 4 maluchy daję 1/4 kostki ( tej 2cm x 1cm) okolo 3 razy dziennie, jak zauwazylem to jak odejde od zbiornika na ok. 15 min i przyjde to pokarmu nie ma wiec chyba jedzą, wykręciłem 1 świetlowkę zeby powoli sie oswajały ,pozniej zamontuje drugą.
Po jakim czasie u was sie rybki oswajają?

Awatar użytkownika
buldozer1978
senior
senior
Posty: 129
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:46
Imie i Nazwisko: Mariusz Nawara
Miejsce zamieszkania/miasto/: Strawczyn
Lokalizacja: Strawczynek

Post autor: buldozer1978 » 17 mar 2009, 14:51

...Po jakim czasie u was sie rybki oswajają?
Czas na "zadomowienie" się rybek w nowym akwa trwa u każdego inaczej. U jednego może to być kilka dni, a u drugiego nawet kilka miesięcy.
Zależy to od wielu czynników min. od parametrów wody, czasu oświetlania (u Ciebie i u poprzedniego właściciela), od tego czy rybki nie są chore czy nie posiadają pasożytów - zazwyczaj ciemnieją w takich sytuacjach i stają się płochliwe i co się z tym wiąże nie chcą pływać majestatycznie po akwa, zazwyczaj nie przyjmują również pokarmu.
Czynników może być wiele. Pozdrawiam i życzę powodzenia w hodowli tych pięknych rybek.

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości