Moje 150 l.

Życie w Twoim akwarium (zdjęcia ryb, roślin i innych żyjątek).

Moderatorzy: seba*1*, niki 28, _TOM_

czasza
junior
junior
Posty: 41
Rejestracja: 24 lut 2006, 23:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje 150 l.

Post autor: czasza » 03 kwie 2007, 20:40

padamecz pisze:
czasza pisze:Witam,

Obsada:
7 paletek 10-12 cm
Jak dla mnie to chyba suma dlugosci i wysokosci tych maluszkow
Bardzo ciekawe, pewnie uważasz że mają po 4 cm? Napewno nie wyłowie ryby po to aby fotografować ja przy centymetrze. Dodam tylko, że długośc szkła przedniej szyby to 110 cm, a wysokość 50 cm.

Awatar użytkownika
DISPAR
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 483
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:47
Imie i Nazwisko: Dariusz Łupiński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łosice
Lokalizacja: Łosice
Kontaktowanie:

Post autor: DISPAR » 03 kwie 2007, 20:49

Weż to po uwagę, że kupowanie takich paletek ze sklepu to jak zakupy mięsa w budce przy targowisku w upalny dzień :D
Nie czytałem na tym forum, że nie można 5 paletek 5cm trzymać z 100 litrowym akwarium - to się odnosi do ryb dorosłych. Ja się nawet zgadzam z Toba, że można te 5 paletek 5-7 cm trzymać w takim akwarium - ale sam też piszesz, że będziesz musiał się niedługo być może z nimi rozstać bo to akwarium jest za małe. Cieszę się, że masz tego świadomość.

paawel
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 11 lut 2007, 10:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: paawel » 03 kwie 2007, 21:29

to kolega sie zdecyduje jakie ma to akwarium bo piszesz ze 150 litrów a teraz ze długość 110 i wysokości 50 wiec wygląda mi to na ponad 200 litrów a może nawet na 275 jeśli by było 110x50x50 ale znowu gdybamy wiec może w końcu napiszesz co i jak.

Awatar użytkownika
padamecz
junior
junior
Posty: 47
Rejestracja: 08 sty 2007, 22:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: padamecz » 03 kwie 2007, 21:53

paawel pisze:to kolega sie zdecyduje jakie ma to akwarium bo piszesz ze 150 litrów a teraz ze długość 110 i wysokości 50 wiec wygląda mi to na ponad 200 litrów a może nawet na 275 jeśli by było 110x50x50 ale znowu gdybamy wiec może w końcu napiszesz co i jak.
Ze zdjęć wynika że to akwa narożne

czasza
junior
junior
Posty: 41
Rejestracja: 24 lut 2006, 23:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czasza » 04 kwie 2007, 05:14

paawel, w pierwszym poscie napisałem, ze akwarium to Corner. Na zdjęciach zresztza widać, że to akwarium narozne. Bridas porównując moje akwa z akwarium lordjabola 24 też nie zauważył, ze mam denitrator, a pisałem o nim równiez w pierszym poście. :wink:

czasza
junior
junior
Posty: 41
Rejestracja: 24 lut 2006, 23:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czasza » 04 kwie 2007, 23:06

Dzisiaj nabyłem nowy test na NO3 ( sera ). Wynik ponizej 10mg/l.
Załączniki
NO3.jpg
NO3.jpg (72.24 KiB) Przejrzano 6919 razy

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 06 kwie 2007, 14:12

Jak dla mnie to zupenie normlne, sam mam akwa 240L brutto a w nim 3 rośliny i 7 dorosłych palet i do tego 4 5-7cm maluchy i też mam NO3 max 10. Wszystko zależy jak karmimy i jak długo pracuje nasze akwa i jak bardzo dojrzałe są nasze filtry, które robią połowę dobrej pracy za nas. Zasady zasadami a życie i tak swoje, ilu znajdziemy nawet na tym forum osób, które solidnie i z ołówkiem policzyli wszystkie swoje ryby w akwa (paletki, glonojady, otoski, kosiarki, neony itp.) i wyszło im, że na każdą paletkę w akwa wypada ok. 50L wody??!! Wiec nie przesadzajmy. Akwa ma swój urok, jak każde pokazane na forum, jednemu może się podobać innemu nie ale to naprawdę sprawa dyskusyjna, grunt że właścicielowi się podoba a i tak z czasem każdy wprowadza zmiany, pozdrawiam

czasza
junior
junior
Posty: 41
Rejestracja: 24 lut 2006, 23:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czasza » 30 kwie 2007, 16:48

Tak akwa wygląda dzisiaj.
Załączniki
nowe.jpg
nowe.jpg (50.82 KiB) Przejrzano 6838 razy

adamn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 967
Rejestracja: 20 lut 2006, 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje 150 l.

Post autor: adamn » 30 kwie 2007, 20:19

padamecz pisze: Jak dla mnie to chyba suma dlugosci i wysokosci tych maluszkow
Paweł włóż na nos okulary - jeśli zapomniałeś lub idź do okulisty by Ci przepisał - a wtedy nie będzie to suma a wielkości podane.


"7 paletek 10-12 cm
2 paletki 5-7 cm ( na 99% szczurki "

Adam

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 30 kwie 2007, 23:47

Nie ma nad czym dyskutować i emocjonować się.
W tak małym baniaku (150litrów brutto) można trzymać kilka małych paletek. Nigdy jednak w nim nie urosną do normalnych rozmiarów, skarłowacieją i bedą kalekami jeśli właściciel ich z czasem nie przeniesie do większego akwarium.
Czy takiej kaleki można nie kochać? Trzeba i należy jak każdą istotę.
Ale czy należy jej właściciela co ją okalecza pochwalać? Nie! Należy tłumaczyć mu co robi i jak za rok będzie sprawa się miała z jego pupilami.
Chetnie zobaczę te rybki za 6 miesięcy w tym baniaku. Powinne mieć 17cm w tym wieku.
Co do ich obecnej wielkości, to zgodze się z Adamem, najmniej 2 dostrzegam na fotkach z objawami skarłowacenia, szczurki a nie paletki.
Co do reszty, to na 110cm długości szyby przedniej mieści się 13 (jedna za drugą) sztuk tego większego diamonda, więc 12cm to one nie mają.
Ponadto nie liczy się jedynie długość paletki, ale również jej masa, z fotek widzę, że grubasy to z nich nie są, moja 1 para na wadze będzie ważyć wiecej niż te 9 sztuk razem, nie wiem czy mój samiec nie waży już wiecej od nich.
Więc co wy porównujecie ciągle ilości sztuk w różnych baniakach i udowadniacie, że 5 czy 8 może być w tylu a tylu litrach.?
Jeśli ktoś ma paletki, normalne i dorosłe grubasy, to wie, że 50 litrów na paletkę nie jest żadną przesadą a minimum.
Jak ktoś ma paletunie, skarłowaciałe lub narybek paletek to sobie i normę 15 litrów może stosować.
Paletka paletce nie równa.
Kto ma rację przekonanmy się za rok, po tym co z nich wyrośnie, jak dożyją takiego wieku.
Powodzenia, trzymam kciuki ........ za wiekszy baniak, oby się udało.

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 01 maja 2007, 00:11

Zdjęcie "miary" z paletki jest banalnie proste... Każda szanująca się paletka i dobrze wychowana sama wpływa do ręki i daje się bez trudu wyjąć z baniaka, tak jest przynajmniej u nas w Poznaniu...
A inna metoda to płyta kompaktowa... ta w standardowym wymiarze ma średnicę 12cm, więc można ją przyłożyć do przedniej szyby i porównać ryby do rozmiaru, bo tutaj również zauważę, że szanujące się ryby gospodarza i dobrze wychowane zawsze śmigają przy przedniej szybie jak tylko je poprosimy i nie ma problemu...
Oj ileż w ten sposób ryb "nagle" zmalało, skarłowaciało, stało się "starych i pokurczonych" czy nagle okazywało się że są ciągle młodzidkie... oj ile... pozdrawiam

Awatar użytkownika
IreneuszKaczor
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 467
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:39
Imie i Nazwisko: Ireneusz Kaczor
Lokalizacja: Bogatynia
Kontaktowanie:

Post autor: IreneuszKaczor » 02 maja 2007, 23:08

Ty, patrz cholera, to dobry sposób jest!!!
Przykładam płytę, patrzę, a tu Ci te kurduple z Częstochowy powyrastały?!!!
Przykładam dalej, a tu Ci te większe kurduple ze Szczecina z poza płyty Dziady wystają...

A, by ich nagła, jasna chęć do powielnia własnych cech wzięła!!! Biorą się, biorą, ale w ogólnym (ciasnym) wiecie jak to jest.
Za niedługo dostaną własne 1000L, więc albo zbzikują, albo będzie się działo...

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Post autor: arturo » 03 maja 2007, 12:22

Witaj Irku, co Ty tam planujesz?? Wannę z bąbelkami dla pupili?? W domu czy w sklepie?? pozdrawiam

Awatar użytkownika
IreneuszKaczor
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 467
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:39
Imie i Nazwisko: Ireneusz Kaczor
Lokalizacja: Bogatynia
Kontaktowanie:

Post autor: IreneuszKaczor » 03 maja 2007, 23:59

Na początek w pracy, ale ponieważ zanosi się na większe mieszkanie, to z pewnością w domu też stanie baniak o słusznych rozmiarach.

czasza
junior
junior
Posty: 41
Rejestracja: 24 lut 2006, 23:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czasza » 10 lip 2007, 11:42

Trzecie tarło pierwszej pary, która się dobrała. Tym razem ryby w akwarium tarliskowym. Wcześniej dwa razy tarły się w ogólnym, zobaczymy co z tego będzie.
Załączniki
tarło 3_filtered.jpg
tarło 3_filtered.jpg (60.56 KiB) Przejrzano 6605 razy

Odpowiedz

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości